Cirkev špiónov - Mark Riebling, Don Bosco, 2019

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Cirkev špiónov

Pápežova tajná vojna proti Hitlerovi

Mlčanie Vatikánu o nacistických zločinoch je stále ostro diskutovanou témou. Historici obvinili pápeža Pia XII. zo spolupáchateľstva na holokauste a nazvali ho Hitlerovým... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Don Bosco, 2019
Počet strán
344

Mlčanie Vatikánu o nacistických zločinoch je stále ostro diskutovanou témou. Historici obvinili pápeža Pia XII. zo spolupáchateľstva na holokauste a nazvali ho Hitlerovým pápežom... Ako to bolo naozaj? Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Kniha je dostupná v 16 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

55 trpkých právd, ktoré ti osladia život - Dušan Kadlec, Motivation-Man, 2023

Viac o knihe

Mlčanie Vatikánu o nacistických zločinoch je stále ostro diskutovanou témou. Historici obvinili pápeža Pia XII. zo spolupáchateľstva na holokauste a nazvali ho Hitlerovým pápežom...
Ako to bolo naozaj?
Mark Riebling podrobne preštudoval dostupné historické pramene a zostavil strhujúci príbeh, ktorý odhaľuje jedno z najpozoruhodnejších období v histórii pápežstva.

Čítať viac
Originálny názov
Church of spies: The Pope’s Secret War Against Hitler
Počet strán
344
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
150×215 mm
Hmotnosť
375 g
ISBN
9788080744236
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
296367
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Don Bosco
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Tazka, pritom skvela kniha

Najskor som si myslel, ze ju precitam na pockanie, ale zistil som, ze to bude trvat dlhsie. Kniha je o tazkom obdobi, plna mien, faktov, spolocenskeho prehladu a roznych zakulisnych informacii, takze ma donutila si prestudovat popri nej dalsie fakty a dokumenty...
Kniha sa cita lahko, dej je dobre chronologicky spracovany, autor zacina opisom papeza, pricom sa dostava aj do obdobia pred vojnou, nakolko papez Pius ako kardinal posobil v Nemecku. Autor sa dostava aj k Hitlerovi a opisuje jeho rozkazy, avsak autor sa dostava aj k tomu, co je malo zname - k opisu spionaznej sluzby roznych ludi, dostojnikov ci knazov pre papeza a spojencov proti Hitlerovi. Opisuje najma pribeh Jozka Mullera, prezyvaneho Ochsensepp (Vol), o jeho neustalej cinnosti, vazbe, jeho spojenectvach. Odhaluje konanie papeza, utlak veriacich v Nemecku, ale aj planovanie prevratu a mnohe dalsie.
Kniha je urcena najma pre tych, ktori sa zaujimaju o druhu svetovu vojnu, ale aj o Cirkev, o diplomaciu, o osudy ludi. Vidno z nej, ze papez robil vela pre zachranu ludi, aj ked inym sposobom by mozno dosiahol viac, mozno menej... To je na zvazeni kazdeho, avsak tato kniha mu pomoze hlbsie nazriet do tejto problematiky.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Jana
Neoverený nákup
27.5.2020
Uzasne verne a plnohodnotne popisana historia. Dej je tak realisticky ze sa citite akoby bol citatel priamo v diani... Čítať viac
3.4.2020
Preklad knihy od amerického historika Rieblinga, ktorý sa vo svojej profesii zameriava na špionáže ponúka čitateľovi nový rozmer v otázke, ktorá je rozhodne, aspoň v našom geopolitickom merítku, kontroverzná. Na jednej strane stojí rastúce nacistické Nemecko, na druhej strane Cirkev. Cirkev, ktorá (na našom území) nemá dobré meno ak ide o tématiku 2.svetovej vojny.
Aj samotný pápež bol dlhé desaťročia obvinovaný za nedostatočný odboj.
Práca Rieblinga, ktorá chronologicky sleduje boj pápeža a jeho špionážnych jednotkách v strednej a západnej európe je založená na vedeckom bádaní autora a obsahuje aj dodatky a zdroje. Tým sa knihe zvyšuje hodnovernosť.
Môžem potvrdiť, že kniha je prínosom laickému i odbornému svetu a pre ďalší rozhľad v danej problematike môže byť čitateľovi prospešná a povzbudiť ho k ďalšej literatúre k danej problematike. Tá (literatúra) bohužial v našich prekladoch je veľmi chudobná a preto vítam, že toto kresťanské vydavateľstvo sa rozhodlo vniesť trochu svetla do ponurého obrazu na Vatikán v období 2.svetovej vojny.
Čítať viac
11.10.2019
Cirkev špiónov
Veľmi dobrá kniha. Cirkev nie je len viera v boha, je to aj každodenný život inštitúcie, ktorá existuje cez 2000 rokov. Posudzovanie jej pôsobenia počas vojny je citlivou záležitosťou. Otvorený odboj proti zlu by bolo strategickou chybou, lebo by to malo za následkov represie a straty na životoch. Podľa mňa pápež konal správne. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Mnoho odborníkov písalo o prepojení Vatikánu s nemeckým odbojom, no nikomu sa to nepodarilo zachytiť tak detailne, prehľadne a doložením toľkých materiálov ako Rieblingovi.
National Review

Bohatstvo detailných informácií oprašuje autor v podrobnom výskume… Impozantná kniha, ktorá ukazuje skutočnosť tým, čo útočia na Pia XII. a označujú ho za mlčiaceho pápeža či za Hitlerovho chránenca. Túto knihu vrelo odporúčame.
The American Catholic

Najzaujímavejšie na Cirkvi špiónov je to, že ponúka iný, detailný pohľad na tento príbeh. Príbeh plný drámy a farieb… Je to naozaj pôsobivá kniha.
Sydney Morning Herald

Riebling, odborník na tajnú službu, fascinujúco odkrýva pápežovo zapojenie sa do špionáže počas druhej svetovej vojny… Pius XII., hanobený kritikmi, ktorí boli presvedčení o jeho nečinnosti a ignorovaní krutostí, vychádza z tohto príbehu ako politický stratég, ktorý si uvedomoval, že jeho zásah by vyvolal unáhlenú reakciu Hitlera proti nemeckým katolíkom. Kniha nie je len dramatickým súhrnom utajených aktivít Vatikánu, ale aj strhujúcim príbehom pre všetkých, ktorých zaujíma téma druhej svetovej vojny.
Kirkus

Fascinujúci príbeh mnohých katolíkov vrátane kňazov, ktorí boli súčasťou tajných služieb a aktívne bojovali proti nacistickému režimu.
Newcastle Herald

O utajených organizáciách sa veľa nevie, no Riebling odhalil rúško tajomstva archívnych zdrojov, z ktorých sa odvíja tento úžasný príbeh.
Library Journal

Excelentný a živý opis… Táto kniha je naozaj strhujúcim čítaním.
Giles MacDonogh, autor knihy After the Reich

Cirkev špiónov je úžasná kniha. Je to autentický historický dokument, ktorý sa však číta ľahko ako akčný román. Bonhöffer, Stauffenberg, pápež a iní sa spojili proti Hitlerovi, aby ukončili vojnu. Riebling nás berie priamo na miesta tajných stretnutí (občas aj medzi vykopávkami pod Vatikánom) a živo opisuje rozhovory Hitlera a jeho poradcov. Príbeh je tragický, ale zároveň aj strhujúci a heroický. Toto je určite kniha, ktorú nesmiete vynechať.
Ronald J. Rychlak, autor knihy Hitler, the War, and the Pope

Cirkev špiónov ma okamžite zaujala. Je výnimočným kúskom aj s ohľadom na rozsah výskumu. Vypĺňa to, čo sme doteraz poznali len ako kostru. História ožíva.
Vincent A. Lapomarda, autor knihy The Jesuits and the Third Reich

Vydavateľstvo Don Bosco

Čítať viac

„Ako hviezda k svojej dráhe som celou dušou pripútaný k nej.“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare