Knihy
E-knihy

Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Starý zákon

  iAdverti, 2017
  Okamžitý download
  EPUB
  MOBI
  Vydavateľstvo
  iAdverti, 2017

  Biblia-najpredávanejšia, najobľúbenejšia, najčítanejšia kniha - kniha kníh - Sväté písmo. Tejto knihe sa nevyrovná žiadny návod do života, lebo túto knihu - prostredníctvom svätopiscov písal sám Boh. Kniha je bohato ilustrovaná...

  Čítaj viac

  3,90 €

  Okamžite na stiahnutie

  Odporúčané tituly a kolekcie

  3,90 €

  Viac o e-knihe

  Biblia-najpredávanejšia, najobľúbenejšia, najčítanejšia kniha - kniha kníh - Sväté písmo. Tejto knihe sa nevyrovná žiadny návod do života, lebo túto knihu - prostredníctvom svätopiscov písal sám Boh. Kniha je bohato ilustrovaná, obsahuje viac ako 140 rytín nazarénskej školy.

  Biblia nie je len jedna jediná kniha. Je to vlastne akási „knižnica“, ktorá obsahuje okolo 73 rôznych spisov (v rôznych cirkvách sa ich počet môže líšiť) a bola vytvorená v priebehu asi 1500 rokov. Bibliu tvoria dve hlavné časti- Starý a Nový zákon.

  STARÝ ZÁKON (Stará zmluva), ktorý kresťania prevzali z judaizmu obsahuje 47 spisov (kníh) z toho je 17 historických, 5 vyučujúcich a 17 prorockých; vznikal asi 1300 rokov; skoro celý bol napísaný v hebrejčine. V tejto časti Biblie je zaznamenané stvorenie sveta, veľká potopa ako aj množstvo historických informácií o Izraelcoch, napr. putovanie po púšti a darovanie „Desiatich Božích prikázaní“ na hore Sinaj, ktoré sa stali základom mnohých zákonov krajín po celom svete. Ďalej tu môžeme nájsť obdobie rôznych vojen, bitiek, a taktiež veľmi známy príbeh o Babylonskej veži. Kniha Jóbova je poetická dráma o utrpení. Nájdeme tu aj rôzne piesne, žalmy, múdroslovia a proroctvá.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Starý zákon -
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Nový zákon -
  7,80 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  370
  Vydavateľstvo
  iAdverti
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  296004
  Rok vydania
  2017

  Recenzie

  Ako sa vám páčila e-kniha?

  4,0 / 5

  1 hodnotenie

  0
  1
  0
  0
  0
  Kúpte spolu
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Starý zákon -
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Nový zákon -
  7,80 €

  „Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

  Džin - Martin M. Šimečka
  Džin
  Martin M. Šimečka