Knihy
E-knihy

Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Nový zákon

  iAdverti, 2017
  Okamžitý download
  EPUB
  MOBI
  Vydavateľstvo
  iAdverti, 2017

  Biblia-najpredávanejšia, najobľúbenejšia, najčítanejšia kniha - kniha kníh - Sväté písmo. Tejto knihe sa nevyrovná žiadny návod do života, lebo túto knihu - prostredníctvom svätopiscov písal sám Boh. Kniha je bohato ilustrovaná...

  Čítaj viac

  3,90 €

  Okamžite na stiahnutie

  Odporúčané tituly a kolekcie

  3,90 €

  Viac o e-knihe

  Biblia-najpredávanejšia, najobľúbenejšia, najčítanejšia kniha - kniha kníh - Sväté písmo. Tejto knihe sa nevyrovná žiadny návod do života, lebo túto knihu - prostredníctvom svätopiscov písal sám Boh. Kniha je bohato ilustrovaná, obsahuje viac ako 155 rytín nazarénskej školy.

  Biblia nie je len jedna jediná kniha. Je to vlastne akási „knižnica“, ktorá obsahuje okolo 73 rôznych spisov (v rôznych cirkvách sa ich počet môže líšiť) a bola vytvorená v priebehu asi 1500 rokov. Bibliu tvoria dve hlavné časti- Starý a Nový zákon.

  Nový zákon (Nová zmluva), ktorý obsahuje kresťanské zvestovania (kerygma); obsahuje 27 spisov (kníh), z toho 5 historických, 21 vyučujúcich a 1 prorockú; vznikal (v otázke datovania spisov Nového zákona nie sú historici dodnes jednotní) asi 80-200 rokov.
  Nový zákon tvoria štyri evanjeliá : Matúšovo, Markovo, Lukášovo a Jánovo.
  Evanjeliá opisujú narodenie, život, mučenie, ukrižovanie, vzkriesenie a nanebovzatie Ježiša Krista. Evanjeliá obsahujú množstvo podobenstiev, napríklad o márnotratnom synovi, o boháčovi, o Lazarovi, o rozsievačovi, o burine medzi pšenicou.
  Skutky apoštolov a epištoly obsahujú štrnásť listov Pavlových, ďalej listy Petra, Jána, Jakuba a Júdu - sú vlastne posolstvami a kázaniami. Po nich nasleduje Zjavenie Jánovo alebo Apokalypsa, ktoré metaforicky predpovedá osudy kresťanského spoločenstva a cirkvi, obsahuje obraz zničenia sveta, opätovného príchodu Krista - obsahuje motívy siedmich anjelov, otváranie siedmej pečate, boj s drakom, netvorom z mora a neviestkou, svadby Baránkovej.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Nový zákon -
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Starý zákon -
  7,80 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  320
  Vydavateľstvo
  iAdverti
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  296003
  Rok vydania
  2017

  Recenzie

  Ako sa vám páčila e-kniha?

  Kúpte spolu
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Nový zákon -
  Biblia-Sväté písmo v obrazoch - Starý zákon -
  7,80 €

  „Knihy sú zárodkom všetkých revolúcií.“

  Victor Marie Hugo