Knihy
E-knihy

Základy prevencie užívania drog a problematického používania internetu v školskej praxi

Prvá kapitola prezentuje teoreticko-empirické základy prevencie užívania drog založenej na výskumných dátach, výsledky etiologických štúdií, výsledky výskumov rizikových a protektívnych...

Čítaj viac

16,50 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvá kapitola prezentuje teoreticko-empirické základy prevencie užívania drog založenej na výskumných dátach, výsledky etiologických štúdií, výsledky výskumov rizikových a protektívnych faktorov užívania drog, ako aj výsledky výskumu reziliencie ako jednodimenzionálneho a mnohodimenzionáneho konštruktu. Druhá kapitola prezentuje efektívne stratégie prevencie a komponenty efektívnych školských programov prevencie užívania drog. Tretia kapitola učebnice venuje pozornosť well-beingu školákov a učiteľov, prezentuje existujúci stav psychologického a pedagogicko-psychologického poznania, ktoré pomáha porozumieť súvislostiam prežívanej školskej pohody. Kompetencia, reziliencia, entuziazmus a well-being učiteľov sú jednými zo základných predpokladov implementácie programov prevencie v školskej praxi. Štvrtá kapitola, Európsky program prevencie užívania návykových látok - „Unplugged“, v nadväznosti na predchádzajúce kapitoly prezentuje konkrétnu ukážku programu prevencie užívania drog, ktorý vychádza zo stratégie sociálneho vplyvu. Piata kapitola, Problematické používanie internetu, prezentuje existujúci stav vedeckovýskumného poznania, ktorý umožňuje orientovať sa v hrozbách internetovej komunikácie a prevencie problematického používania internetu. Vysokoškolská učebnica je určená študentom, budúcim učiteľom, sociálnym pracovníkom, psychológom a odborníkom z praxe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy prevencie užívania drog a problematického používania internetu v školskej praxi - Oľga Orosová
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
28,02 €
Ušetríte 1,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
281 g
Rok vydania
2012
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788070979648
Naše katalógové číslo
295940

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy prevencie užívania drog a problematického používania internetu v školskej praxi - Oľga Orosová
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
28,02 €
Ušetríte 1,38 €

„Daždivé dni by sa mali tráviť doma, so šálkou čaju a dobrou knihou.“

Bill Watterson