Knihy
E-knihy

Muž z gulagu

Skutočný príbeh človeka, ktorého nezlomili ani neuveriteľné zverstvá

Jolana Lacková

Autorka sa narodila v roku 1958. Hoci vyštudovala priemyselné odvetvie a pracuje v U.S.Steel Košice, odjakživa mala veľmi blízko k literatúre a písanému slovu. Jej príbehy vychádzali napríklad v Nedeľnej Pravde. Pred časom jej vyšli tituly Malé príbehy a Kaplnka. Tvorbu vníma ako svoju veľkú...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2017

Viete si predstaviť, že kráčate po ulici vo vlastnom meste, tešíte sa, že vojna skončila víťazstvom nad fašizmom a zrazu vás vojaci osloboditelia odvlečú do zajateckého pekla gulagu? Len preto, lebo ste v nesprávnom čase na nesprávnom...

Čítaj viac

8,30 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Viete si predstaviť, že kráčate po ulici vo vlastnom meste, tešíte sa, že vojna skončila víťazstvom nad fašizmom a zrazu vás vojaci osloboditelia odvlečú do zajateckého pekla gulagu? Len preto, lebo ste v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a im chýbali väzni do počtu Prečítajte si o zvrátenej tvári socializmu, prečítajte si o zverstvách na nevinných, o znásilňovaní a streľbe do ľudí zo zábavy. Spoznajte „živagovskú“ púť Slováka Ladislava Erbana, ktorému sa život v roku 1945, na prahu dospelosti, zmenil na príšerné muky. Prečítajte si, ako ho ani dvadsať rokov márnej túžby po domove nezlomilo, ako prežil sovietske peklo zvané gulag i následné vyhostenie, ako našiel lásku i silu vyštudovať v cudzine za lekára. Ako nestratil vieru ani vo chvíli, keď za falošné obvinenie opäť skončil za mrežami. Tento príbeh, žiaľ, nie je fikcia. Prečítajte si o mužovi, ktorého nedokázali zlomiť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž z gulagu - Jolana Lacková
Kľúčový svedok - Jorn Lier Horst
16,20 €
Ušetríte 8,65 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
295522
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,3 / 5

15 hodnotení

5
3
2
2
3

Dominika
24.8.2019
Hlboký príbeh v nešťastnom knižnom spracovaní
Skutočný príbeh, ktorý kniha opisuje, je hlboký a smutný, taký, aký dokázal napísať len sám život počas minulého režimu. Avšak jeho knižné spracovanie mu podľa môjho názoru veľmi uškodilo. Neviem, či sa tu prejavil nedostatok skúseností (keďže ide o prvú knihu vydavateľstva Maxim) alebo času, ale kniha by potrebovala kompletnú a podrobnú redakciu textu (ak by sa napríklad uvažovalo o jej 2. vydaní). Zo všetkých vecí spomeniem tie, ktoré bili do očí najviac: amatérska typografická úprava (zarovnanie, riadkovanie, veľké medzery medzi odsekmi, vynechávanie prázdnych strán, odsadenie odsekov v priamej reči), jazykové, štylistické, pravopisné chyby, náznaky dialektu, chýbajúce čiarky (hoci uznávam, že nie nad rámec priemeru v iných knihách), nesprávne zapísaná priama reč, používanie spojovníka namiesto pomlčky... Toto všetko pôsobilo pri čítaní veľmi rušivo a sťažovalo čítanie až do takej miery, že som mala viackrát chuť nechať knihu nedočítanú (čo sa mi často naozaj nestáva). Len ľudský záujem o hlavného hrdinu ma donútil čítať až do konca.
Ak by autorka použila ja-rozprávanie a rozprávačom by bol Ladislav, v rámci zachovania autentickosti vyjadrovania by niektoré výrazy (najmä dialekt) mohli byť akceptovateľné, ale keďže sú jeho spomienky umelecky spracované (alebo je tu aspoň pokus o to), treba k redakcii a ku korektúram textu pristupovať veľmi zodpovedne, čo v tejto knihe, žiaľ, veľmi absentuje. Nešťastným krokom bola určite aj spojená funkcia redaktorky a jazykovej korektorky textu, čo zapríčinilo, že sa nepredišlo veľkému množstvu rôznorodých chýb.
Je to prvá kniha vydavateľstva Maxim, ktorá sa mi dostala do rúk, a pevne verím, že v ďalších knihách to až také zlé nebude...
Čítaj viac
Peter
29.5.2019
Život a kniha
Autorka absolútne nezvládla tému. Je to taký horší sloh študenta gymnázia. A okrem toho veľa gramatických a štylistických chýb. Ako napríklad “pôjdem tu” použité viac krát. Čele je to len akési nesúrodé podávanie informácií bez ladu a skladu.
Žiaľ svojim podaním príbeh tohto cloveka trochu zdehonestovala.
Čítaj viac
Michal ke
24.4.2019
výborná kniha
veľmi dobrá knižka, číta sa ľahko a rýchlo, prvá ktorú som čítal o realite gulagov a praktikách "osloboditeľskej" armády a stalinizmu, hlboké ľudské myšlienky Erbanovho príbehu ktoré dojmú aj pobavia, v ruských gulagoch našiel Ladislav veľa zverstiev a krutosti no objavoval aj zmysel viery a priateľstiev, podobne aj počas rokov života v komunistickom Rusku kde stretol tiež svoju celoživotnú lásku, kniha by mohla byť zaradená ako povinná či odporúčaná literatúra pre zš, 100 krát hodnotnejšia ako napr. Pišťankov brak Sekerou a Nožom, alebo ako doplnková k hodinám dejepisu
Čítaj viac
Júlia Čížiková
11.10.2018
Príbeh, ktorý napísal sám život... takže ten nebudem hodnotiť... čo sa týka spracovania, viem, že autorka má menej skúseností a myslím, že je to celkom cítiť, prišlo mi to trocha neotesané ak to ta môžem nazvať, ale samozrejme je to pochopitľné aj tí najväčší autori nejako začínali....trošku mi tam chýba najaké posolstvo, myšlienka alebo aspoň uzavretie na konci... okrem toho v mojom výtlačku boli aj nejaké chyby napr. preklepy, zle vytlačné písmena... keby som mohla odporuciť nejakú knihu takejto tématiky, viacej sa mi páčila kniha Krvavé jahody.
Čítaj viac
Milan Murtin
7.9.2018
Neskutocny pribeh
Otrasny osud a utrpenie cloveka,ktory sa zda az neskutocny. Odporucam precitat kazdemu,kto o tomto obdobi ruskych dejin nema ani potuchy,zvlast niektorym sucastnym rusofilnym politikom.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž z gulagu - Jolana Lacková
Kľúčový svedok - Jorn Lier Horst
16,20 €
Ušetríte 8,65 €

„Knihy majú svoju hrdosť. Keď ich požičiaš, už sa ti nevrátia.“

Theodor Fontane