Knihy
E-knihy

Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka II

Hlavným zámerom vysokoškolskej učebnice Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka I a jej nadväznou časťou Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka II je ponúknuť aktualizovaný systémovolingvistický popularizačno-didaktický výklad m

Čítaj viac

5,96 €

Bežná cena Bežne 6,25 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Hlavným zámerom vysokoškolskej učebnice Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka I a jej nadväznou časťou Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka II je ponúknuť aktualizovaný systémovolingvistický popularizačno-didaktický výklad morfológie slovenského jazyka, čerpajúci podnety z tradície morfologických výskumov, teoretických a didaktických výstupov morfológie spisovnej slovenčiny. Do učebníc sme sa snažili zapracúvať aj poznatky z najnovších gramatických, v užšom význame morfologických, výskumov na Slovensku, ktorých výsledky inovujú poznatky v akademickej Morfológii slovenského jazyka (1966), pretože prinášajú nové pohľady na gramatické, v užšom vnímaní morfologické javy, ktoré sú v nej spracované (prehľadovú štúdiu o dovtedajších morfologických výskumoch na Slovensku pozri Furdík, 2003, s. 42 − 48). V učebniciach sme sa teda snažili kombinovať koncepcie starších výskumov a teoretických východísk s novšími poznatkami, podloženými najmä korpusovým výskumom z neustále sa rozširujúcej elektronickej textovej databázy Slovenského národného korpusu, ktorá sa utvára od roku 2002 a systematicky spracúva slovenské texty od roku 1955 (obsahuje však aj texty staršieho datovania).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka II - Andrej Závodný
Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka I - Andrej Závodný
13,11 €
Ušetríte 0,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
121
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Typi Universitatis Tyrnaviensis, VEDA, vydavateľstvo SAV
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788056800034
Naše katalógové číslo
295176

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka II - Andrej Závodný
Prednášky a praktiká z morfológie slovenského jazyka I - Andrej Závodný
13,11 €
Ušetríte 0,64 €

„Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica.“

Jorge Luis Borges