2018 Jubilejný rok, 1978-2018, ERZVO, 2017

9,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

2018 Jubilejný rok, 1978-2018

nástenný kalendár

  Keď um a ruka človeka mení osivo na chlieb a chotár vonia obilím. V januári 1978 družstevní roľníci z piatich obcí: Sklabiňa, Záborie, Dolné Jaseno, Horné Jaseno a Horný Kalník,... Čítať viac

  Výrobca
  ERZVO, 2017

  Keď um a ruka človeka mení osivo na chlieb a chotár vonia obilím. V januári 1978 družstevní roľníci z piatich obcí: Sklabiňa, Záborie, Dolné Jaseno, Horné Jaseno a Horný Kalník, začali písať novú kapitolu. Odvtedy prešlo už... Čítať viac

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Filmová akcia s Magicboxom

  Viac o produkte

  Kalendár vydaný pri príležitosti 40.výročia zlúčenia Roľníckych družstiev Sklabiňa a Turčianske Jaseno.

  „Keď um a ruka človeka mení osivo na chlieb a chotár vonia obilím.“
  V januári 1978 družstevní roľníci z piatich obcí: Sklabiňa, Záborie, Dolné Jaseno, Horné Jaseno a Horný Kalník, začali písať novú kapitolu. Odvtedy prešlo už 40 rokov, celé štyri desaťročia spoločného hospodárenia v chotári na úpätí Veľkej Fatry. Za tento čas družstvo do svojej kroniky zapísalo viaceré medzníky a na pôde už hospodária deti a vnuci týchto roľníkov. Pri tejto príležitosti Poľnohospodárske družstvo „SNP“ so sídlom v Sklabini chce priniesť na naše steny prostredníctvom tohto kalendára ich každodennú prácu.
  Poľnohospodárstvo je jedno z mála odvetví, ktoré pracuje s pôdou, vodou, faunou a flórou, s počasím a s klimatickými danosťami regiónu. To robí toto odvetvie špecifickým, zároveň zaujímavým, mnohokrát až nepredvídateľným a napínavým. Aj keď je pre poľnohospodárov ich práca často rutinou, každý deň hrajú neskutočne krásnu hru s prírodou a každý deň sú vplyvom živlov nútení improvizovať, aby dosiahli svoj cieľ, naplniť sýpky obilím, senníky senom, válovy krmivom a poháre mliekom.
  Čítať viac
  Počet strán
  16
  Väzba
  špirálová väzba
  Rozmer
  300×300 mm
  Jazyk
  slovenčina
  ISBN
  9788097282516
  Rok vydania
  2017
  Naše katalógové číslo
  294243
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  5,0 / 5

  1 hodnotenie

  1
  0
  0
  0
  0

  Ako sa páčil produkt vám?

  „Raj som si vždy predstavoval ako knižnicu, nikdy ako záhradu.“

  Vražedné pohádky - Andreas Gruber, 2022
  Vražedné pohádky
  Andreas Gruber