Knihy
E-knihy

The Days of Abandonment

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Europa Sobotáles, 2015

A national bestseller for almost an entire year, The Days of Abandonment shocked and captivated its Italian public when first published. It is the gripping story of a woman's descent into devastating emptiness after being abandoned by ...

Čítaj viac

13,29 €

Bežná cena Bežne 13,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

A national bestseller for almost an entire year, The Days of Abandonment shocked and captivated its Italian public when first published. It is the gripping story of a woman's descent into devastating emptiness after being abandoned by her husband with two young children to care for. When she finds herself literally trapped within the four walls of their high-rise apartment, she is forced to confront her ghosts, the potential loss of her own identity, and the possibility that life may never return to normal.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Days of Abandonment - Elena Ferrante
Som Paula - Ondrej Štefánik
25,58 €
Ušetríte 1,27 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Europa Sobotáles
Rozmer
140×200 mm
ISBN
9781933372006
Naše katalógové číslo
292668

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

19 hodnotení

8
5
3
0
0

Kamila
25.10.2018
Pre mňa najlepšia Ferrante
Opäť raz esencia všetkého, čo je v Neapolskej ságe niekedy až príliš rozvarené. Chápem, že protagonistka je nesympatická - od malých detí až po Mariove kolegyne sú tam nesympatickí komplet všetci. Možnože len ten pes nie - ale to je pes :)
Čítaj viac
Ľudmila
22.10.2018
Po neapolskej ságe slabší odvar
Dni odpustenia som zhltla "na jeden šup", avšak bez akéhokoľvek väčšieho citového vzrušenia... Myslím si, že zlatý vek Eleninej tvorby je vrytý v Neapolskej ságe, čo do perfektne vyprofilovaných postáv a ich skvelých prepojení, to do kulminácie deja a dávkovania napätia... Dni odpustenia ma nesmierne iritovali kvôli hlavnej hrdinke, ktorá je mi svojou skepsou a negativizmom (áno, aj napriek jej ťažkému životnému údelu) doposiaľ najnesympatickejšou postavou, ktorú Ferrante vytvorila. Dej síce začína in medias res, ale spätné návraty a hrdinkine výlevy ho retardujú. Najskôr som si myslela, že v Zraňujúcej láske neviem nájsť to pravé "ferranteovské", avšak Dni odpustenia radím zatiaľ najnižšie v rebríčku. To, že mi dejová zložka tejto knihy veľmi neučarovala, však neznamená, že autorka opäť neodviedla skvelú spisovateľskú prácu a nevyformovala ženskú postavu a jej vnútro tak, ako to vie len ona. A zároveň treba pochváliť výborný preklad, vďaka ktorému je kniha čitateľná, zrozumiteľná a v podstate oddychová (teda, keď si odmyslíme ťažkú tému opustenia vlastným manželom a zanechanie ženy v zúfalom stave :))
Čítaj viac
Táňa Havlíková
23.10.2018
Súhlasím s Vaším hodnotením. Dej nemá dynamiku, stále to isté dokola, akoby autorka nevedela, čo má písať...tentokrát som veľmi sklamaná, škoda peňazí, mohla som ich minúť na hodnotnejšiu knihu
Čítaj viac
9.11.2017
Knihu som čítala v češtine. Úžasne vykreslený príbeh samoty, ktorú zanechal partner v srdci životnej partnerky. samoty a zranenej duše, zlosti a hnevu, poníženia z výmeny za mladšiu. Samozrejme, trochu prehnaný ale nie nereálny.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Days of Abandonment - Elena Ferrante
Som Paula - Ondrej Štefánik
25,58 €
Ušetríte 1,27 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“