Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
3x Hercule Poirot - Agatha Christie
3x Hercule Poirot
15,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

3x Hercule Poirot

Agatha Christie

Agatha Christie, anglická spisovateľka, vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila v Torquay. Chcela byť opernou speváčkou (študovala spev), ale na vystupovanie bola príliš hanblivá. Osud jej pridelil iné poslanie. Jej spisovateľské začiatky neboli príliš plodné - napísala niekoľko...

8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2017

Smrť na Níle, Vražda je zvyk a Schôdzka so smrťou – tieto tri detektívne príbehy z pera Agathy Christie patria k tomu najlepšiemu, čo počas svojej bohatej kariéry napísala. Okrem postavy svojrázneho belgického detektíva Hercula Poirota...

Čítaj viac

15,90 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Smrť na Níle, Vražda je zvyk a Schôdzka so smrťou – tieto tri detektívne príbehy z pera Agathy Christie patria k tomu najlepšiemu, čo počas svojej bohatej kariéry napísala. Okrem postavy svojrázneho belgického detektíva Hercula Poirota ich spája aj fakt, že autorka umiestnila dej do exotického prostredia Blízkeho a Stredného východu.
V Smrti na Níle nás zavedie do Egypta, aby na palube parníka plaviaceho sa po Níle rozohrala napínavú drámu medzi mladomanželmi a manželovou bývalou snúbenicou, v románe Vražda je zvyk sa ocitáme na odľahlom archeologickom nálezisku v Iraku, kde manželku slávneho archeológa sužujú desivé halucinácie, a napokon v Schôdzke so smrťou sa vydáme na cestu do Jeruzalema a starobylej Petry spolu s americkou rodinou, ktorú ovláda despotická nevlastná matka. A ako inak, vo všetkých troch príbehoch sa odohrajú zločiny, ktorých rozlúštenie poriadne potrápi Poirotove sivé mozgové bunky a čitateľom poskytne skvelý zážitok.
Čítaj viac
Kúpte spolu
3x Hercule Poirot - Agatha Christie
3x Hercule Poirot 3 - Agatha Christie
31,21 €

Recenzie, kritiky

3x Hercule Poirot (Zuzana Švecová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
552
Hmotnosť
800 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Rozmer
155×235 mm
ISBN
9788022019699
Naše katalógové číslo
291664
Diablova hviezda - Jo Nesbo
Práve čítam
Diablova hviezda

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

(Z)Ema Tóthová
Kníhkupec
3. marca 2018

Trojica príbehov, s Herculom, ako hlavným riešiteľom, je dôkazom obrovskej vášne, ktorú mala autorka pre archeológiu. Za prečítanie to stálo už len kvôli pohľadu do vnútorného sveta usporiadaných Angličanov s kopou batožiny a veľkou potrebou neustálej starostivosti, aby im púšť, lokalita s vykopávkami, či hojdajúca sa loď zabezpečila, čo najviac pohodlia, na ktoré sú zvyknutí.
"Smrť na Níle" je jedna z najpopulárnejších záhad, ktoré Poirot vyriešil (podľa viacerých č. 2, hneď za Vraždou v Orient Expresse) s neuveriteľnou zápletkou, za ktorou stála skoro až bezhranične slepá láska. Napätie v knihe sa prenieslo aj na mňa a záver mi nepriniesol úľavu, ale zanechal mi "nepríjemnú chuť na jazyku".
"Vražda je zvyk" (známa pod názvom Vražda v Mezopotámii), pre mňa osobne nepriniesla až takú šokujúcu zápletku (spojenú opäť s motívom mocnej lásky), avšak prostredie vykopávok a charizma a trampoty pani Leidnerovej na mňa zapôsobili príjemnejšie ako predošlé napätie na žblnkajúcom Níle.
Posledná "Schôdzka so smrťou" na mňa zapôsobila najmenej, despotická matka, zúbožená rodina, ani odhodlaná mladá lekárka vo mne nevyvolali žiadne sympatie. Koniec bol však nečakaný a motív vraždy sa líšil od všetkých, ktoré som doteraz u spisovateľky odpozorovala - dokonca po ňom nesiahli ani v najnovšom filmovom spracovaní, kde za vraždou stáli materinské pocity.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

13 hodnotení

12
0
0
1
0

Monika Novaková
18.1.2018
Neskutočná
Overený nákup
Napínavá knižka ,ktorá sa číta sama. Napätie až dokonca... je to čítanie pri ktorom si neviete pomôcť a sami sa meníte na detektíva Poirota a skúšate rozlúštiť prípad. Jednoznačne odporúčam , motívy a aj jednotlivé prevedenie vrážd boli rafinované. Čítaj viac
Rina Parajová
23.11.2017
Poirot na Blízkom a Strednom Východe
Podľa mňa súbor tých najlepších prípadov Hercula Poirota. Ďaleké, exotické končiny, nesmierne zaujímaví protagonisti, skrátka, kniha ideálna pre fanúšikov Agathy Christie aj v prípade, že niektorý z týchto príbehov už máte. A hodinky na obálke sa pretáčajú podľa toho, ako knihu nakloníte... Nádhera, konečne vyšlo niečo takéto aj po slovensky! Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
3x Hercule Poirot - Agatha Christie
3x Hercule Poirot 3 - Agatha Christie
31,21 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth