Nechcem počuť tvoj plač - Simona Rošková
Nechcem počuť tvoj plač
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nechcem počuť tvoj plač

Simona Rošková

Simona Rošková knihy nielen číta, ale aj píše. Z vášnivej knihomoľky sa stala uznávaná blogerka a recenzentka, ktorá debutovala románom Nechcem počuť tvoj plač. Má rada daždivé dni, lebo vtedy dokáže s knihou v ruke presedieť celý deň. Preferuje psychologické romány, trilery, severské krimi, no...

Vydavateľstvo
Taktik, 2017
224 strán
3 hodiny čítania

Nechcem počuť tvoj plač je spoločensko—psychologický román inšpirovaný skutočnými udalosťami. Autorka v ňom poukazuje na psychické prežívanie a zložité zmeny v správaní žien trpiacich popôrodnou depresiou. Analyzuje komplikovaný priebeh psychického... Čítať viac

Ďalšie formáty

Čítaná 8,33 €

Nechcem počuť tvoj plač je spoločensko—psychologický román inšpirovaný skutočnými udalosťami. Autorka v ňom poukazuje na psychické prežívanie a zložité zmeny v správaní žien trpiacich popôrodnou depresiou. Analyzuje komplikovaný priebeh psychického... Čítať viac

Ďalšie formáty

Čítaná 8,33 €
11,90 €
Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nechcem počuť tvoj plač je spoločensko—psychologický román inšpirovaný skutočnými udalosťami. Autorka v ňom poukazuje na psychické prežívanie a zložité zmeny v správaní žien trpiacich popôrodnou depresiou. Analyzuje komplikovaný priebeh psychického ochorenia od stanovenia diagnózy po vyzdravenie.

Priviesť dieťa na svet je pre každú matku nezabudnuteľný zážitok. Keď sa nadýchnete jeho vône, pretrváva vo Vás navždy. Lenže byť matkou nie je vždy jednoduché.
Soňa Bauerová sa po mnohých útrapách nevie dočkať chvíle, kedy bude dlho očakávaného syna držať v náručí. Po návrate z pôrodnice však lásku k novorodencovi vystrieda chlad, nezáujem a strach. Čerstvá mamička svoju úlohu nezvláda a za dramatických okolností skončí na psychiatrii. Desivá diagnóza, ktorá sa nad ňou vznáša ako prízrak, prudko zasiahne do jej rodiny.
Dokonalá ilúzia o harmonickom manželstve spľasne vo chvíli, keď Miro Bauer vymení pokojný život za život na hrane. Kým si on šliape po šťastí, jeho švagriná Soňa si pomaly hľadá cestu k synovi, no vo vlastnom dome sa cíti ako väzeň. Napätú situáciu ešte viac rozvíri príchod opatrovateľky, ktorá má svoje vlastné plány.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Čítané kusy

Čítaná, ako nová
Na sklade, posielame ihneď
8,33 €
-30 %

Knihy

Kniha
Vypredané
Ďalšie
224 strán
3 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
205×145 mm
Hmotnosť
350 g
ISBN
9788081800702
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
290918
Štýl
psychologický, filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Taktik

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

60 hodnotení

55
2
1
0
2

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

Martina Betinská
23.9.2020
.. každej sa to môže stať
Túto knihu som čítala ako tretiu, aj napriek tomu, že ju pani Rošková napísala ako prvú, a zo začiatku som si myslela, že ešte nebola spisovateľsky vyzretá. Ale mýlila som sa. Dej je pútavý, postavy zaujímavé, zápletky sa stupňovali a rozuzľovali.. po prečítaní konštatujem, že kniha ma zaujala a odporučila by som ju každej "novej" mame, lebo si myslím, že každá z nás sa aspoň raz dostala do rovnakej, alebo minimálne podobnej, situácie so svojím drobcom. Čítať viac
8
Nôž - Jo Nesbo
Práve čítam
Nôž

Milujem knihy! Keď dostanem do rúk vynikajúcu knihu, ktorá ma strhne, prečítam aj za jeden večer :) V našej rodine všetci vedia,že kniha pre mňa ako dar je to najvzácnejšie. No som jednoducho knihomoľ :)

Bohuslava Mituníková
2.4.2020
Overený nákup
Spisovateľka Simona Rošková má ďaľšiu vernú čitateľku :) Tak ako kniha Vzala si mi všetko, aj táto kniha je úžasná, prečítaná jedným dychom. Popôrodna depresia - mňa našťastie nepostretla, ale teraz už viem, že to nie je jednoduché pre niektoré čerstvé mamičky a nemôžu zato, treba len pomôcť a neodsudzovať! Ďakujem spisovateľke za reálny pohľad na túto tému. Teším sa na ďaľšiu knihu :) Čítať viac
Simona
14.3.2020
Môže sa to stať každej matke
Román o dopade popôrodnej depresie na ženskú psychiku, ale aj na najbližších členov rodiny. Hlavná hrdinka Soňa vám pripomenie vaše hektické prvé dni materstva, kedy máte plné ruky práce s bábätkom, ale navyše musíte udržiavať domácnosť a variť. Soňa sa trápi, že nič nestíha a má pocit, že nie je dosť milujúca matka. Je zúfalá z intenzívneho plaču novorodenca. Je vyčerpaná až u nej dôjde ku skratu a skončí na psychiatrii. Autorka v románe prepletá aj viacero iných zaujímavých tém... Určite stojí za prečítanie! Čítať viac
Bibliophile_katiereadsbooks
24.11.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď ma autorka oslovila, či by som si nechcela prečítať jej knižky a napísať recenzie, mala som trocha obavy. Bude sa mi kniha páčit? A čo ak mi nesadne? Ako v takom prípade
Ústrednou témou tejto knihy je popôrodná depresia hlavnej postavy Soni, jej prejavy, liečba ako aj vplyv na najbližšie okolie. Musím sa priznať, že ako matke sa mi kniha veru nečítala najľahšie ( no aj napriek tomu som hltala stránku za stránkou ). Táto téma je u nás ešte stále často tabuizovaná a ženy sa za túto diagnózu hanbia a stránia sa o nej rozprávať. Je to ochorenie, za ktoré žena nemôže a vyžaduje si nielen pomoc lekárov a liekov, ale najmä rodiny a priateľov.

Soňa to naozaj nemá jednoduché. Snaží sa byť nielen dokonalou matkou, ale aj manželkou, kuchárkou, domácou...chce mať všetko tip top. A to je práve ten paradox, s ktorým my ženy po pôrode bojujeme. Chceme dokonalosť, no tej sme sa rozhodnutím splodiť potomka vzdali. Nie je totiž fyzicky možné, mať dokonale postarané o bábätko a manžela, vždy lesknúcu sa podlahu, ani smietko prachu, vždy navarenú teplú večeru, oprané, ožehlené a vyzerať pri tom ako modelka na prehliadkovom móle. Je to mylná predstava, ktorú nám vnucuje táto doba a ktorá z nás robí roboty ženúce sa za dokonalosťou.

Soňa tento boj nezvládne a jedného dňa ju myšlienky prepadnú natoľko, že je nevyhnutná jej hospitalizácia na psychiatrii.

V tomto momente sa dej delí medzi psychiatrické oddelenie, kde svoj boj zvádza Soňa a svet tam vonku, kde bojuje zvyšok jej rodiny. Manžel Miro sa chopí starostlivosti o syna Samka a po prepustení Soni z nemocnice jej najme pomocníčku Líviu Frankovú, ktorá sa stará o Samka a pomáha aj s chodom domácnosti. Postupne sa však dozvedáme aj o Líviinej minulosti viac a o jej túžbe, ba priam posadnutosti mať vlastné dieťa. A je pre to ochotná urobiť čokoľvek.

Boj v rodine zvádza aj Sonina švagriná Lucia, ktorá pracuje, stará sa o domácnosť a dcéru Kristínku. Do toho jej starosti pridáva manžel Miro, ktorý začína s alkoholom a stane sa z neho gambler a postupne všetky peniaze nahádže do automatov mysliac si, že môže ľahko zarobiť. Lucia je tu rovnako prototypom bežnej ženy, na ktorej pleciach leží starostlivosť o celú domácnosť ako aj rodinu. Pomáha svokre s chorým svokrom a Michalovi so Samkom, kým ležala Soňa na psychiatrii. Zvádza každodenný boj s únavou a rodinným rozpočtom ako aj skrývaním problémov pred dcérou a svokrovcami.

Rovnako sa stretáme s osudmi dvoch ďalších žien, ktoré sú súčasťou Soninho života. S Naďou sa stretá na psychiatrii, kam sa dostane po úmrtí dcéry. S priateľkou Petrou sa pozná už roky. A osud to zariadi tak, že sa životy týchto troch žien stretnú a zamiešajú. Dochádza naozaj k zaujímavej situácii, ktorá je však v tomto svete, bohužiaľ, viac ako častá. Veľmi oceňujem spracovanie autorky... Že danú situáciu sledujeme z pohľadu dokonca troch strán, manželky, milenky a priateľky oboch z nich. A nikoho pohľad nesúdi ostatné. Pretože každá sa už určite ocitla aj na tom opačnom konci.

Trocha ma prekvapil záver, čakala som skôr negatívny koniec ako happyend, ale to je len môj subjektívny pocit. Inak obsahuje kniha naozaj všetko, s čím sa rodiny momentálne pasujú: depresie, strata dieťaťa, nevera, domáce násilie, závislosť, gamblerstvo. Každý tu môže nájsť kúsok zo svojho života. A mne osobne sa priam pýta pokračovanie ????.

" Skutočné šťastie však spočíva v uvedomení si, že to vysnívané nikdy nedostaneme, alebo ak áno, nebudeme šťastní, lebo v tej chvíli budeme snívať o niečom úplne inom."

" Materstvo je poslanie. Práve preto by sme si ho mali vážiť a chrániť ho. Je krehké ako lupienok kvetu, no zároveň silné ako živel. Vzácne ako poklad a jedinečné ako každý človek. "
Čítať viac
28
Kaviareň v Kodani - Julie Caplin
Práve čítam
Kaviareň v Kodani

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská
1.11.2019
Kniha
Moja prvá kniha od tejto autorky. Veľmi citlivo rozobraté dva problémy - popôrodná depresia a gamblerstvo. Zaujímavo prepletený príbeh dvoch rodín. Oba problémy veľmi citlivo rozobraté. Kniha je pútavo napísaná. Nechcela som ju z rúk pustiť pokiaľ ju neprečítam. Čítať viac
13
14.9.2019
Depresia je zabijak
Alena Precechtelová
Práve teraz ·Nechcem počuť tvoj plač je knižka, ktorú napísala slovenská autorka Simona Rošková. Pri tejto skvelej knižke som sa dozvedela, čo všetko môže spôsobiť popôrodná depresia, spojená zo spomienkami na minulosť. Chvíľami sa mi až zastavoval dych a nechcela som veriť vlastným očiam. Túto knižku odporúčam nielen novopečeným mamičkám a ich manželom, ale všetkým čitateľom , ktorí majú radi príbehy zo života
Čítať viac
Marta Polackova
29.8.2019
Prekvapenie
V zivote som zazila vela zleho, presla som si aj poporodnou depresiou, preto ma velmi prekvapilo, ze sa nejaka slovenska autorka odvazila rozobrat tuto temu. Kniha ma doslova dostala, nielen dejom, ale aj svojou citlivostou a preciznym pohladom do zakulisia tejto temy. Dakujem autorke za to, ze mi ukazala, zeze nie som sama. Drzim palce do dalsej tvorby. Čítať viac
eva vivien
18.11.2018
Pútavý príbeh zo života
Na túto knižku som si musela v knižnici dlhšie počkať, pretože putovala z rúk do rúk, v poličke od zakúpenia ani nebola položená. Zaujala ma hneď ako som si prečítala o čom príbeh je. Tento príbeh s citlivou témou je veľmi pekne a pútavo napísaný, a určite sa autorke aj ťažko písal. Pre mňa sa stala hlavná postava Soňa kamarátkou, všetko jej trápenie som prežívala s ňou. Príbeh je tak veľmi dobre a ľudsky napísaný, že som sa vedela do Soniných pocitov úplne vžiť, cítiť jej strach a neistotu, pocit zlyhania. Celý čas som jej držala palce, aby sa všetko na dobré obrátilo a ona si mohla užívať rolu matky s radosťou a láskou. Krásny príbeh, ktorý chytí každú ženu za srdce. Určite knižku odporúčam, nepustíte ju z rúk. Simonke Roškovej gratulujem a teším sa na nový príbeh z jej pera. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Splnený sen (Jozef Javurek), sme

Nechcem počuť tvoj plač (Ali Dvořáčková), Čaja z Paláca

Nechcem počuť tvoj plač (Katuška Kvašňovská), koki a knihy

Citlivo o vážnom probléme (Marek Zákopčan), Marek Zákopčan

Nechcem počuť tvoj plač wondersofbooks blogspot

Nechcem počuť tvoj plač (Drominicka), drominickacita

Čítať viac
Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo