The Art of Thinking Clearly - Rolf Dobelli
The Art of Thinking Clearly
8,42 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
8,42 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Have you ever...Invested time in something that, with hindsight, just wasn't worth it? Overpaid in an Ebay auction? Continued doing something you knew was bad for you? Sold stocks too late, or too early? Taken credit for success, but blamed failure on external circumstances? Backed the wrong horse? These are examples of cognitive biases, simple errors we all make in our day-to-day thinking. But by knowing what they are and how to spot them, we can avoid them and make better choices - whether dealing with a personal problem or a business negotiation; trying to save money or make money; working out what we do or don't want in life, and how best to get it. Already an international bestseller, THE ART OF THINKING CLEARLY is essential reading for anyone with important decisions to make. It reveals, in 100 short chapters, the most common errors of judgement, and how to avoid them. Simple, clear and always surprising, this indispensable book will change the way you think and transform your decision-making - at work, at home, every day.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
336
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Hodder and Stoughton
Rozmer
110×178 mm
ISBN
9781444794878
Naše katalógové číslo
285822
Hmotnosť
186 g
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

7
Náhodné úvahy - Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor)
Práve čítam
Náhodné úvahy

Knihoľúbka od útleho detstva, milovníčka kníh z vydavateľstva INAQUE. Momentálne nekupujem nové knižky, ale namiesto toho čítam, čo sa mi nazbieralo za roky doma.

Zuzana Laurincová
17.1.2020
Stručné a výstižné
Veľmi príjemné čítanie. Autor nás v skratke (zhruba 3 strany na jednu tému) oboznamuje s 99 biasmi/ mentálnymi skratkami/ mylnými závermi, ktoré ľudské mozgy prirodzene robia a vedú k iracionálnym rozhodnutiam. A hoci občas niektoré javy pre krátkosť rozsahu a nadnesený tón zjednodušuje, ku každej téme uvádza výskum, z ktorého vychádza a viete si ho v prípade záujmu dohľadať. Kniha je skôr adresovaná ľuďom v biznise, ale prínosná je aj pre nás ostatných. Určite odporúčam čítať ju postupne a pomaly, aby sa na nás niečo z múdra tejto knižky aj naozaj nalepilo a mohlo trošku prispieť k "jasnému mysleniu". Čítaj viac

Čítaj viac

„Knihy sú najväčším bohatstvom sveta, najkrajším dedičstvom pokolení a národov.“

Henry David Thoreau