BBC: Úžasná planéta 6 -
BBC: Úžasná planéta 6
1,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

BBC: Úžasná planéta 6

  Svet zvierat je plný súbojov. Bojuje sa pri obrane územia, pri súperení o samičku, pri zháňaní potravy aj pri záchrane pred hladným predátorom. Zápasníci, ktorí majú niekoľko centimetrov, ...

  Čítaj viac

  1,99 €

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o titule

  Zákon džungle
  Svet zvierat je plný súbojov. Bojuje sa pri obrane územia, pri súperení o samičku, pri zháňaní potravy aj pri záchrane pred hladným predátorom. Zápasníci, ktorí majú niekoľko centimetrov, bojujú rovnako urputne ako stokilové obry. Bojuje sa s pomocou zubov, kopýt, rohov, parohov, pazúrov aj chvostov. Pokiaľ nejde o lov koristi, príroda len málokedy dovolí, aby sa súperi výrazne zranili, na to má život príliš veľkú hodnotu.

  Divé mačky
  Mňau... tieto mačičky sú ozajstné šelmy a vládci svojich terotórií. Jaguár je najväčšia americká mačkovitá šelma, tygre sú ázijskí samotári a levom sa odnepamäti hovorí „králi zvierat“. Ocelot žije v subtropickom pásme amerického kontinentu a je výborný plavec, serval zasa dokáže vyhrabať hlodavca z nory. Mačkovité šelmy majú veľa spoločného... aj s vašou Mickou.

  Zvieratá Ameriky
  Pôvodní obyvatelia amerického kontinentu sa s nimi bežne stretávali, dávali si podľa nich mená, zobrazovali ich na svojich totemoch a považovali sa za súčasť ich ríše. Tými, bez ktorých si severoamerickú prírodu nevieme predstaviť, sú predovšetkým vlk, orol, los, mustang alebo grizly. Silou v čeľustiach sú povestné severoamerické aligátory, a keď sa vyberieme na pobrežie oceánu, narazíme na morské vydry alebo tulene.

  Zvierací inžinieri
  Medzi zvieratami nájdeme pravých majstrov v architektúre a dizajne. Zvieratá si budujú domy, priehrady, tunely aj výškové stavby. Používajú všetky dostupné suroviny, a keď potrebný materiál nie je na dosah, vyrobia si ho samy. Pri zháňaní potravy sa z nich stávajú kapacity v riešení hlavolamov, a kde nestačí schopnosť jedinca, pripravia premyslenú tímovú stratégiu.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Dĺžka
  176 min.
  Naše katalógové číslo
  283457
   
  DVD papierový obal
  Dabing
  český, anglický

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  „Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“