Vznik samostatnej Slovenskej republiky - Jaroslav Chovanec
Vznik samostatnej Slovenskej republiky
9,61 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Vznik samostatnej Slovenskej republiky

K dvadsiatemu výročiu vzniku republiky

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej, 2016

Publikácia vznikla na základe ankety, ktorú iniciovalo vedenie Matice slovenskej v mesačníku Slovenské pohľady. Na anketu pozitívne reagovalo devätnásť významných slovenských osobností. Podľa ich autorského textu vidno, že niektorí...

Čítaj viac

9,61 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia vznikla na základe ankety, ktorú iniciovalo vedenie Matice slovenskej v mesačníku Slovenské pohľady. Na anketu pozitívne reagovalo devätnásť významných slovenských osobností. Podľa ich autorského textu vidno, že niektorí sa angažovali a aktívne podieľali na organizovaní a propagovaní emancipačného procesu slovenského národa, za národné sebaurčenie a osamostatnenie sa z česko-slovenskej federácie, v ktorej sa najmä zo strany českého národa presadzovali unitaristické a centralistické prvky. Niektorí účastníci ankety sa bezprostredne zúčastnili na tvorbe a presadzovaní Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky, ako aj prípravy návrhu Ústavy Slovenskej republiky, ktorá bola schválená 1. septembra 1992, a ktorá nadobudla definitívne účinnosť 1. januára 1993, kedy sa ústavno-právne konštituovala samostatná Slovenská republika. Zároveň sa rôznymi formami aktívne zapojili i do budovania samostatnej Slovenskej republiky. Taktiež sa žiada zdôrazniť významnú skutočnosť, že samostatná Slovenská republika úspešne napreduje v rozvoji a budovaní demokratického právneho štátu, čoho dôkazom je, že od 1. mája 2004 je členom Európskej únie, a od 1. januára 2009 je členom eurozóny a od 21. decembra 2012 členom Schengenu a predsedá Európskej únii od 1. júla do 31. decembra 2016.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vznik samostatnej Slovenskej republiky - Jaroslav Chovanec
Uspávač - Lars Kepler
24,51 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
299 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081281730
Naše katalógové číslo
282458

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vznik samostatnej Slovenskej republiky - Jaroslav Chovanec
Uspávač - Lars Kepler
24,51 €

„Z celej strany plnej písmen nezískaš nič alebo len málo, ak ju ukážeš len svojim očiam.“

Walter Pitkin