Knihy
E-knihy

Ďaleká cesta za domovom

Slovart, 2017
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2017

Ďaleká cesta za domovom patrí medzi okúzľujúce klasiky detskej literatúry. Richard Adams napísal nielen fenomenálny celosvetový bestseller, ale aj jednu z...

Čítaj viac

16,15 €

Bežná cena Bežne 16,95 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc
(Osobný odber)

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ďaleká cesta za domovom patrí medzi okúzľujúce klasiky detskej literatúry. Richard Adams napísal nielen fenomenálny celosvetový bestseller, ale aj jednu z najobľúbenejších kníh posledných desaťročí. Malebný anglický vidiek v okolí panstva Berkshire bol kedysi najlepším miestom na život. V tomto príbehu o dobrodružstve, odvahe a ceste za prežitím sleduje čitateľ životné osudy malých hrdinov na úteku pred ničivou spúšťou, ktorú má na svedomí ľudská chamtivosť. Vedení dvomi odvážnymi bratmi putujú hrdinovia v ústrety lepšiemu životu. Cestou sa však musia vystríhať predátorov i nepriateľov, ktorí im neraz skrížia cestu do nového, tajomného a zasľúbeného domova.

Komu sa kniha môže páčiť: Tento čarovný príbeh si musí prečítať každý bez ohľadu na vek a žánrové preferencie.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ďaleká cesta za domovom - Richard Adams
Ako premôcť dračiu zúrivosť - Cressida Cowell
28,49 €
Ušetríte 1,41 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
448
Hmotnosť
870 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
282192
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
145×230 mm
ISBN
9788055630441
Vekové odporúčanie
8+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

František
14.11.2017
Králiky a dobrodružstvo
Je to krásna kniha. Naozaj málokedy sa nájde kniha tak univerzálna, vhodná pre veľa čitateľov. Nedajte sa odradiť čudným námetom. Nie je podstatné, že je to o králikoch. A nedajte sa odradiť tým, že je to označené ako kniha pre deti. Samozrejme, že je to aj pre deti, ale či už máte desať rokov, alebo niekoľkokrát viac, tento príbeh si vychutnáte. Ak ho ešte nepoznáte, môžete počítať s tým, že vás postupne upúta, a tak ľahko ho neodložíte. Je to dobre napísané, nie je to sentimentálne a nie je to gýč, ako mnohé iné bestsellery. Jedno malé upozornenie. Kniha má aj pokračovanie, ale jeho úroveň je oveľa slabšia. Niekto sa možno prekvapí, že keď tak vychvaľujem, prečo iba 4 hviezdičky. Dôvod je jednoduchý, kniha má jeden vážny nedostatok. Je hrozne hrubá. Iste by sa dala vyrobiť tak, aby bola tenšia. Napríklad použiť tenší papier, trošku menšie písmo, trošku viac riadkov na stránke. Nekupujem hocičo, knihy vyberám dosť starostlivo a nebývam v králikárni, ale už to pomaly nemám kam dávať. S viacerými ľuďmi som hovoril na tú tému a prikyvovali mi, že s tým je problém. Hrubú knihu akceptujem v prípade nejakej hodnotnej umeleckej publikácie, s fotografiami na mimoriadne kvalitnom papieri. Ale pri beletrii je to hlúposť a nezmysel. Táto kritika sa netýka iba tejto knihy a iba vydavateľstva Slovart, ale aj iných slovenských vydavateľstiev. Neviem, prečo sú ich knihy často také hrubé. Príčiny môžu byť nasledovné-
1. Vydavatelia si myslia, že prečítanú knihu treba predať, alebo niekomu darovať, prípadne hodiť do kontajnera.
2. Chcú mať už pokoj, hnevá ich, že sa kníh kupuje príliš veľa, tak sa snažia, aby sa nám už do poličiek nezmestili.
3. Myslia si, že ak sa knihy nezmestia na poličky na to určené, treba povyhadzovať hrnce a iné veci a dať knihy tam. Prípadne ich dať na balkón, alebo do pivnice.
4. Chcú sa zavďačiť deťom, ktoré s potešením trieskajú druhé deti po hlavách. Ťažká, hrubá kniha je iste na to vhodnejšia.
5. Vydavatelia knihy nečítajú a nekupujú a je im to všetko úplne jedno. Aj to koľko kníh predajú.
6. Blázni nie sú vo vydavateľstvách, ale v blbých tlačiarňach, kde nerešpektujú požiadavky vydavateľa, ako má kniha vyzerať. /
Som zvedavý, či sa niekto ohlási a či použije obvyklé výhovorky, ako napríklad, že ľudia to tak chcú, alebo, že to ešte nikomu nevadilo. Je ale jasné že nijaké výhovorky nezmenia nič na tom, že čím hrubšie knihy budú, tým menej sa nám ich zmestí a čím menej sa ich zmestí, tým menej ich budeme kupovať.
Čítaj viac
1.2.2018
Ďakujem vydavateľstvu Slovart za reakciu, ale skúste to porovnať s tým, čo sa vydáva v zahraničí. A čo tak napríklad niečo ako Taschenbuch v Nemecku ? Pri detskej literatúre asi nie, ale inak by som to uvítal. Písmo nie je príliš malé, pri čítaní sa to vôbec netrhá a zaberie to oveľa menej miesta ako tie naše obvyklé hrubé knihy.
S pozdravom
František
Čítaj viac
SLOVART
15.1.2018
Dobrý deň,

ďakujeme za reakciu. Nižšie nájdete naše odpovede a zdôvodnenia.

Ak by sme písmo v knihách zmenšili, mnohí by mali problém takúto knihu prečítať. Aj sadza je prispôsobená lepšej čitateľnosti. Je veľký rozdiel, či je písmo na seba natlačené alebo sú prirodzené medzery medzi riadkami a slovami.

A ak by sme použili tenší papier, možnosť natrhnutia strany by sa zvyšovala. A to by sa tiež nemuselo našim čitateľom páčiť.

S pozdravom SLOVART
Čítaj viac
Vlado
15.1.2018
Možno by bolo dobre napísať spisovateľom, aby písali tenšie knihy.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ďaleká cesta za domovom - Richard Adams
Ako premôcť dračiu zúrivosť - Cressida Cowell
28,49 €
Ušetríte 1,41 €

„Niektoré knihy boli, zdá sa, napísané nie preto, aby sa z nich človek poučil, ale aby sa dozvedel, že autor niečo vie.“

Goethe