Hry s rečou - Mária Horecká
Hry s rečou
6,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Hry s rečou

Tvorivé cvičenia pre deti, ktoré chcú správne vyslovovať

CPRESS, 2017
Vydavateľstvo
CPRESS, 2017

Navštevujete so svojim dieťaťom logopedickú poradňu? Máte pocit, že by vaše dieťa mohlo rozprávať lepšie? Vy mu síce v rodine rozumiete, ale jeho dorozumievanie sa s ostatnými je problematickejšie? Trápi Vás, ako sa dohovorí s kamarátmi a ako zvládne doro

Čítaj viac

6,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zameraná na precvičovane výslovnosti hlások, ktoré spôsobujú deťom najväčšie problémy: C, S, Z, Dz, Č, Š, Dž, L, R.

Navštevujete so svojim dieťaťom logopedickú poradňu? Máte pocit, že by vaše dieťa mohlo rozprávať lepšie? Vy mu síce v rodine rozumiete, ale jeho dorozumievanie sa s ostatnými je problematickejšie? Trápi Vás, ako sa dohovorí s kamarátmi a ako zvládne dorozumievanie sa v škole? Teraz, keď majú komunikačné zručnosti stále väčší vplyv na uplatnenie sa človeka v spoločnosti a na trhu práce, mali by sme deťom poskytnúť čo najväčšiu podporu aj z tohto hľadiska.

Ponúka sa Vám príležitosť získať kvalitného pomocníka v tejto knižke. Ten, kto sa chce so svojím dieťaťom hrať, stráviť pekné chvíľky zábavného učenia, nájde v knihe fundované rady, ako s dieťaťom pracovať. Autorka uplatnila odborné zásady, umožňujúce upevnenie správnej výslovnosti a rozvíjanie vyjadrovacích schopností dieťaťa. V knižke ďalej nájdete súbor hier, krátke poviedky a básničky, všetko je doplnené ilustráciami, ktoré dieťa určite zaujmú. Publikácia teda obsahuje všetko dôležité pre rozvoj reči ako základ pre správne používanie materinského jazyka a aj cudzích jazykov. Začínajúci čitateľ si môže obrázkové texty neskôr čítať a tak si súčasne upevňovať výslovnosť a precvičovanie čítanie.

Vhodne zvolené slová, vtipné príbehy, milé ilustrácie priťahujú záujem detí. Jednoduché slová na začiatku dieťa ľahko zvládne, čo mu umožní postupne upevňovať správnu výslovnosť vo vetách a následne aj v bežnej reči. Je však nutné zdôrazniť, že táto publikácia nenahrádza logopedickú starostlivosť, je určená ako doplnok na domáce precvičovanie. Presvedčte sa, že táto zaujímavá a motivujúca knižka pomôže predísť možnej nechuti dieťaťa voči pravidelným cvičeniam správnej výslovnosti.
Knižka obsahuje:
  • prípravné cvičenia (na precvičovanie schopností, ktoré vo veľkej miere ovplyvňujú osvojovanie si správnej výslovnosti)
  • konkrétne hlásky (podrobne rozpísaný postup vyvodenia hlásky, návod na sluchové rozlišovanie hlások, cvičenia na upevňovanie výslovnosti jednotlivých hlások)
  • súbor hier a obrázkov k precvičovaniu hlások (môžu pomôcť k obohateniu slovnej zásoby, precvičovaniu pamäti, rozvíjaniu fonematického sluchu, uľahčeniu počiatočného čítania)
  • krátke poviedky a básničky zo zvýšenou frekvenciou danej hlásky (pre upevňovanie preberaných hlások a k napodobneniu modulačných faktorov reči: rytmu, tempa, dynamiky)
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha CPRESS, 2017

Vypredané

Kniha Albatros, 2020

Vypredané

Kniha CPRESS, 2008
-5 %

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
64
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
277524
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
CPRESS
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788056601426
Vekové odporúčanie
4-7

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

123 hodnotení

113
7
1
1
1

Michal
19.6.2020
Spokojnosť
Tento pracovný zošit nám odporučila pani logopedička a je to výborný pomocník pri logopedickej výučbe.
Deti baví robiť úlohy z tohto zošita.
Čítaj viac
Petronela davidova
26.9.2019
Hry s recou
Knizka pomaha rozvoju reci hravou formou, je tam vysvetlene postavenie jazyka pri hlaskach, je zabavna a zaujimava pre deti. Čítaj viac
Martina Tobaková
18.4.2019
Cvicenie
Overený nákup
Táto knižka je výborná....je tam veľa zábavných a po lopate vysvetlených cvičení :) dcéru ta zaujalo a cvičíme a cvičíme a cvičíme :) určite odporúčam... Čítaj viac
Kristina Bocková
23.11.2017
jedna z najlepších cvičebníc logopédie v slovenčine
Cvičebníc logopédie je na Slovensku stále málo oproti našim českým susedom, no pokiaľ si aj z toho mála neviete vybrať toto je jednoznačne kniha, ktorá Vám nemôže chýbať. Kniha obsahuje krásne návody na vyvodenie jednotlivých hlások, zábavné cvičenia na uvedomovanie a určovanie hlások a taktiež básničky na upevnenie výslovnosti. Určite odporúčam. Čítaj viac
Anita
20.2.2015
Názor čitateľa
Knizka je uzitocna pre rodicou,ktorych deti maju problem s vyslovnostou.Mozem odporucat,je tam kopec basniciek,typou,hier,obrazkou.
Napriklad tam je sluchove rozlišovanie,sluchove rozlišovanie v slovach,sluchove rozlišovanie hlasok C a Č v podobných slovách .Napr.Ocko -očko
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green