Posledné rozhovory - Peter Seewald
Posledné rozhovory
20,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Posledné rozhovory

Peter Seewald
Benedikt XVI. Portrét zblízka - Peter Seewald
Benedikt XVI. - Poslední rozhovory - Peter Seewald
Môj návrat k Bohu - Peter Seewald

(* 1954) pracoval ako reportér v uznávaných nemeckých periodikách Spiegel, Stern či Süddeutsche Zeitung a neskôr pôsobil ako nezávislý novinár. Napriek tomu, že bol prívržencom marxizmu a otvorene sa hlásil ku krajnej ľavici, v novinárskej praxi sa venoval aj náboženským témam. Po jednom z...

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Spolok svätého Vojtecha, 2017

Pápežom Benediktom XVI. sa skončila jedna éra. Roky jeho pôsobenia v úrade pápeža boli pre Cirkev ako veľké duchovné cvičenia, ktoré jej pomohli nekompromisne do seba nahliadnuť a následne sa posilniť vnútorne i navonok. Kniha Posledných rozhovorov...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pápežom Benediktom XVI. sa skončila jedna éra. Roky jeho pôsobenia v úrade pápeža boli pre Cirkev ako veľké duchovné cvičenia, ktoré jej pomohli nekompromisne do seba nahliadnuť a následne sa posilniť vnútorne i navonok.

Kniha Posledných rozhovorov je duchovným testamentom, dôverným odkazom tohto veľkého pápeža, ktorému sa viac než ktorémukoľvek inému podarilo upriamiť pozornosť veriacich aj neveriacich na úlohu Cirkvi v súčasnom svete. Vo svojich rozhovoroch s Petrom Seewaldom sa prvýkrát vyjadruje k vnútornému utrpeniu, k dojímavým a ťažkým chvíľam, ktorými bol pretkaný život tohto mučeníka za pravdu. Nech posledné rozhovory, po ktorých sa Benedikt XVI. ponoril do modlitby a mlčania, pomôžu odhaliť jeho veľkosť, svätosť a priamočiarosť života, nech v nás prebudia túžbu poznať jeho životné dielo, v ktorom sa skrývajú nevýslovné poklady múdrosti a pravdy.

Čítaj viac
Kúpte spolu
26,29 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
348 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Spolok svätého Vojtecha
Rozmer
135×207 mm
ISBN
9788081612718
Naše katalógové číslo
271445
Publico manager & eknihy
10. mája 2020

Novinár Peter Seewald túto knihu rozhovorov začína otázkami o neštandardnej situácii odstúpenia z pápežského úradu, ktorá sa v Cirkvi udiala naposledy v roku 1294. Doteraz sme sa nemohli pápeža opýtať na to, ako sa mu vlastne pápežovalo a čo všetko tomu predchádzalo: Seewald pokrýva všetky dôležité udalosti jeho života od detstva, cez štúdium, prednášanie na teológii, kňazský život až po rôzne situácie pápežského života vrátane známych škandálov, ako boli napr. Vatileaks.
K Benediktovi XVI. som nikdy nemala bližší vzťah, možno práve kvôli jeho rezervovanosti – bezprostredný František si ma získal okamiže. No jeho posledné rozhovory ma veľmi zaujali – v slovách emeritného pápeža sa pekne objavuje jeho osobnosť, názory, povaha a najmä múdrosť, a ja múdrych mužov veľmi obľubujem. Kardinál Ratzinger bol vždy obľúbený pre jednoduchosť, s akou dokázal vysvetľovať pravdy viery, a jednoduchosť sa odzrkadľuje aj v jeho odpovediach na všemožné otázky, aj preto sa kniha číta naozaj výborne. Som rozhodnutá zaobstarať si aj niektoré ďalšie dielo z pera tohto veľkého muža.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Zuzana
2.5.2019
Spokojnosť
Kniha je veľmi poučná, zaujímavá. Objednala som ju na základe pozitívnych hodnotení čitateľov, nesklamala. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
26,29 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“