Xmas
Črepiny hluchoty - Veronika Vojtechovská, Kateřina Holubová (ilustrátor)
Črepiny hluchoty
8,99 €
Knihy
E-knihy

Črepiny hluchoty

2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Spolok nepočujúcich pedagógov, 2016

Zadumáme, prečo autorka zvolila názov Črepiny hluchoty? Tento metaforický zvrat má vyjadrovať zámer a úlohu publikácie. Tak ako rozbitá váza, ktorej črepiny znovu zlepíme, zostane navždy poznačená, takisto nepočujúci sú svojou poruchou sluchu navždy...

Čítaj viac

8,99 €

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zadumáme, prečo autorka zvolila názov Črepiny hluchoty? Tento metaforický zvrat má vyjadrovať zámer a úlohu publikácie. Tak ako rozbitá váza, ktorej črepiny znovu zlepíme, zostane navždy poznačená, takisto nepočujúci sú svojou poruchou sluchu navždy ovplyvnení. Napriek tomu takáto váza môže naďalej plniť svoj účel a zachováva si svoju krásu, iba iným spôsobom. Rovnako aj nepočujúci žijú plnohodnotné životy, ale ich svet a prežívanie sa v mnohom odlišuje od sveta počujúcich. Tieto rozdiely sú potom príčinou vzniku predsudkov, neporozumenia, diskriminácie a vylúčenia nepočujúcich zo spoločnosti. Táto publikácia má teda za úlohu priblížiť počujúcim život nepočujúcich a pokiaľ to bude možné, naše odlišné svety zblížiť a prispieť k väčšej tolerancii a pochopeniu zo strany počujúcich.
Publikácia pozostáva zo 60 rôznych skutočných príbehov spojených so čiernobielymi ilustráciami vytvorenými nepočujúcou ilustrátorkou. Príbehy tvoria smutné, veselé a na zamyslenie sa.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
154
Hmotnosť
291 g
Rok vydania
2016
Ilustrácie
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Spolok nepočujúcich pedagógov
Rozmer
144×210 mm
ISBN
9788096969562
Naše katalógové číslo
271443

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Veronika
22.11.2019
Príjemné prekvapenie
Ak už máte prečítané všetko od Ferera, siahnite po tejto. Príbehy sú písané rovnako krásne s peknou myšlienkou. A k tomu Vám ponúkajú nahliadnuť do sveta ticha. Ku knihe sa úrčite ešte vrátim. Čítaj viac

Čítaj viac

„Kvety a knihy sú pre mnohých práve tak nevyhnutné, ako denný chlieb.“

Honoré de Balzac