Knihy
E-knihy

Rozhovory s katom

Absynt, 2017
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2017

Mnohí si dnes nevieme rady s tým, či s fašistami diskutovať alebo nie. Dokážeme rozhovorom zmeniť svetonázor druhého človeka? Alebo sa máme pokúsiť pochopiť konanie, ktoré sa nám absolútne prieči? Poľský novinár Kazimierz Moczarski inú možnosť ako...

Čítaj viac

13,89 €

Bežná cena Bežne 13,99 €

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mnohí si dnes nevieme rady s tým, či s fašistami diskutovať alebo nie. Dokážeme rozhovorom zmeniť svetonázor druhého človeka? Alebo sa máme pokúsiť pochopiť konanie, ktoré sa nám absolútne prieči?
Poľský novinár Kazimierz Moczarski inú možnosť ako rozhovor nemal – po druhej svetovej vojne sa totiž ocitol v jednej väzenskej cele s generálom SS a strojcom definitívnej likvidácie varšavského geta Jürgenom Stroopom. Zo vzájomných rozhovorov vo väznici Mokotów vznikla táto kniha, ktorú samotný autor nenazýva literatúrou, ale „správou“. Rozhovory s katom, to je mimoriadne silný dokument o vzostupoch a pádoch jedného z najsilnejších nacistických pohlavárov i o tom, ako hlboko zakorenené a aké nemenné bolo zlo a čierno-biele videnie Tretej ríše. Odkaz tejto knihy smerom k dnešku je zjavný aj po štyridsiatich rokoch od jej prvého vydania.

Kniha Rozhovory s katom vychádza v preklade Milice Novákovej a s doslovom historika Dušana Segeša
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rozhovory s katom - Kazimierz Moczarski
Raz o tomto mieste napíšem - Binyavanga Wainaina
25,52 €
Ušetríte 0,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
448
Hmotnosť
563 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Absynt
Rozmer
129×210 mm
ISBN
9788089876419
Naše katalógové číslo
271030

Nikdy som nedokázala tak celkom pochopiť fanatizmus ľudí, ktorí boli ochotní nasledovať ideológiu nacistického Nemecka... Priznávam, že po prečítaní tejto knihy je mi to o čosi jasnejšie. Je zaujímavé sledovať, ako si ideológia dokáže podmaniť ľudské zmýšľanie, ako si človek dokáže potom v hlave ospravedlniť, že zabil iného človeka. Myslím si, že je to podstatne dôležitá kniha a zvlášť teraz, keď žijeme dobu, v ktorej sa extrémizmus stáva jej bežnou súčasťou. Takže rozhodne odporúčam prečítať každému!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

3
14.4.2019
Kniha, vďaka ktorému sa na svet vojny môžeme pozrieť z hitlerovskej strany. Čakala som trochu iné spojitosti s vojnou, príbeh sa kvôli charakteru hlavnej postavy (vysoký predstaviteľ armády) venuje skôr vojenskému aspektu. 4/5 dávam kvôli, miestami, príliš detailnému životopisu hlavnej postavy, ktorý pre mňa dej spomaľoval. Avšak, kniha ponúka množstvo cenných a zaujímavých informácií, ktoré tvoria ojedinelý kúsok skladačky príbehu 2.svetovej vojny.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rozhovory s katom - Kazimierz Moczarski
Raz o tomto mieste napíšem - Binyavanga Wainaina
25,52 €
Ušetríte 0,46 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown