Hunted - Meagan Spooner
Hunted
11,92 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Though Yeva grew up with the city's highest aristocrats, far from her father's old lodge, she knows that the forest holds secrets and that her father is the only hunter who's ever come close to discovering them...

Čítať viac

Ďalšie formáty

11,92 €

Bežná cena Bežne 12,51 €

Ušetríte 5 %
Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Though Yeva grew up with the city's highest aristocrats, far from her father's old lodge, she knows that the forest holds secrets and that her father is the only hunter who's ever come close to discovering them. So when her father loses his fortune and moves Yeva and her sisters back to the outskirts of town, Yeva is secretly relieved. Out in the wilderness, there's no pressure to make idle chatter with vapid baronessas...or to submit to marrying a wealthy gentleman. But Yeva's father's misfortune may have cost him his mind, and when he goes missing in the woods, Yeva sets her sights on one prey: the creature he'd been obsessively tracking just before his disappearance.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
čeština, CooBoo, 2018
Posielame do piatich dní
11,99 €
Kniha
angličtina, HarperCollins, 2017
Dodanie môže trvať viac ako tri týždne
11,92 €
-5 %
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3845-6 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
152×217 mm
ISBN
9780062422286
Rok vydania
2017
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
270684
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
HarperCollins

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

33 hodnotení

16
15
2
0
0

14
Dracula - Bram Stoker
Práve čítam
Dracula

Na knihách považujem za absolútne fascinujúce to, že ku každému človeku prehovárajú inak. Je len na nás, čo si z nej odnesieme. Sme rozdielny, máme rôzne preferencie a názory, preto je absolútne v poriadku, že čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť niekomu inému. A práve to je to, čo robí knihy takými fantastickými. Každá kniha si nájde svojho čitateľa, a každý čitateľ si nájde svoju knihu, ktorú bude milovať. Môj systém hodnotenia nemá žiadnu hlbšiu logiku :D Prečítané knihy hodnotím iba na základe pocitov, ktoré vo mne zanechali. 5* - Absolútne fantastické! Rozhodne odporúčam. 4* - Veľká spokojnosť, aj keď niečo by som vytkla. 3* - V podstave OK. 2* - Trošku slabšie/ nie moja šálka kávy. 1* - Chcem naspäť svoj čas!!

Eva Svítková
12.12.2021
Hunted
Milujem Krásku a zviera, milujem retellingy a táto kniha mala oboje! Preto je asi mojou chybou, že keď som sa do nej pustila, moje očakávania boli až kdesi v nebesách. Po dočítaní knihy som zostala trochu sklamaná.
Celkovo bola kniha na môj vkus až príliš pomalá, keď sa konečne začalo niečo diať, zistila som, že mi je to vlastne jedno. Nejako som mala problém uveriť tomu, že Yeva je lovkyňa. Ťažko sa mi to píše, ale necítila som žiadnu chémiu medzi Yevou a Zvieraťom. A navyše v porovnaní s tým, akým tempom sa odvíjal dej takmer celej knihy, na mňa záver pôsobil nepomerne rýchlo, akoby unáhlene.
U mňa je to niečo medzi 2* a 3*.
Čítať viac
3
Nick And Charlie - Alice Oseman
Práve čítam
Nick And Charlie

Volám sa Val, mám devätnásť rokov a študujem 1. ročník Bc. odboru ,,editorstvo a vydavateľskú prax" (Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre). Knihy boli, sú a vždy budú mojou súčasťou. Vo voľnom čase sa venujem písaniu recenzií, článkov a občas napíšem aj nejakú tu poviedku.

Vanda Sopková
7.11.2021
Na lovu
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Námet je veľmi dobrý, spojiť príbeh Krásky a Zvieraťa s ruskou rozprávkou o Jelene a Ivanovi. Avšak samotný príbeh je trochu zvláštny. Dej začína podobne, ako kniha Na dvore z tŕňov a ruží. Rodina, ktorá prišla o svoj majetok je nútená žiť v zrube. Z krásnej dievčiny, ktorá mala vysedávať pri čaji s barónkou sa stáva drsná lovkyňa. Keď jej otca zabijú, vydáva sa na lov zvieraťa. Krásku však Zviera chytí a odvlečie si ju do hradu. Ako vravím, Na dvore z tŕňov a ruží. Kráska sa podobá na Feyru a Zviera zas na Tamlina. Rozdiel je v tom, že Kráska sa zo všetkých síl snaží zistiť, kto Zviera naozaj je a chce prelomiť kliatbu. Okrem iného mu rozpráva príbehy o Ivanovi a vtákovi ohnivákovi a pod. To robí celý príbeh oveľa zaujímavejším a dopomáhajú k tomu aj samostatné kapitoly písané z pohľadu zvieraťa. No smutným faktom je, že v knihe sa nachádza veľa prázdnych miest, ktoré autorka pokojne mohla vymazať a namiesto toho predĺžiť koniec, ktorý je chaotický a písaný akoby narýchlo. To však vôbec nevadí, pretože táto kniha je pekná a je vhodná na čítanie v pohodlí domova v zimných mesiacoch. Čítať viac
7
19.7.2021
Na lovu
Kniha sa mi veľmi páčila, za mňa to je úžasný retelling, ktorí by si mali prečítať nielen tí, ktorí obľubujú Krásku a Zviera ale aj nadšenci YA fantasy. Niektoré scény boli vtipné, romantické, napinavé. Stávalo sa mi, že som knihu nevedela pustiť z ruky. Niektoré veci tam síce boli predvídateľné , no vyskytlo sa tam pár zvratov, pri ktorých som knihu musela na chvíľu odložiť a predychať to. Musím dať veľké plus autorke, ako nerozpisovala zbytočné scény, ale len ich rýchlo zhrnula. No jednu hviezdičku uberám kvôli koncu, zdal sa mi napísaný prirýchlo, niektorým veciam som nechápala, bolo to silené. Záver bol ale príjemný a potešujúci. Čítať viac
3
Legenda - Stephanie Garber
Práve čítam
Legenda

Obľubuje YA fantasy knihy. Mágia, intrigy ale aj rozprávkové konce. Ba dokonca aj prerozprávané rozprávky.

Kamilka Orlovská
1.3.2021
Kráska a Zviera
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Komu by sa mohla páčiť? Podľa mňa čitateľom, ktorý obľubujú spojenie normálneho života s rozprávkovými postavami.
Pre mňa to bol nádherný príbeh Krásky a Zviera. Hltala som knihu jedna radosť. Veľmi sa mi páčilo ako autorka opisovala tréning Krásky a Zvieraťa v lese. Ako ju učil mieriť a premýšľať. A tiež záver s Vtákom Ohnivákom. Jednoducho nádhera.
Čítať viac
Terézia
10.1.2021
Úžasný zážitok
Na túto knihu som mrkala očkom už veľmi dlho, ale nikdy som sa neodhodlala si ju kúpiť. Až pokiaľ mi ju nepriniesol „Ježiško. ” Ja ako človek mám veľmi rada rozprávky, obzvlášť Disneyovky, takže takáto paródia sa mi veeeeľmi páčila. Postavy mi absolútne sadli, myslím, že nebola ani jedna jediná, ktorá by sa mi bridila. Bolo ich tam tak primerane, čo v knihe veľmi oceňujem. Čo sa mi obzvlášť páčilo, bolo prostredie. Krásna príroda, autorka nerozpisovala zbytočne dlhé opisy, čo sa mi veľmi hodilo. Myslím, že hlavná myšlienka bola pekná a každý si môže niečo z toho zobrať.
Za mňa 1*
Čítať viac
Lucka
12.6.2018
Vrelo odporúčam
Kráska a zviera je veľmi pekná rozprávka, na ktorú sa dá vymyslieť veľa rôznych adaptácií. Kniha Na lovu je jednou z nich. A musím povedať, je to pekne spracované prevedenie starého príbehu. Knihu som si užila od prvej stránky, až po tú úplne poslednú. Je pravda, že k nej mám niekoľko výhrad, ale s celkovým prevedením príbehu som v konečnom dôsledku spokojná. Čítať viac
25
5.4.2018
Na love je ukážkovým príkladom prerozprávania starého príbehu, ktoré však navždy ostane práve tým – len prerozprávaním známej rozprávky. V deji sa až prísne odohrávajú všetky udalosti z pôvodnej rozprávky a v podstate sa tam neobjavuje nič skutočne prekvapivé. Azda len akýsi exotický prvok, keďže sa tam objavil aj Ohnivák, ale bohužiaľ sa objavil až v poslednej tretine knihy.

Postavy Krásky aj Zvieraťa sú však aj napriek tomu vykreslené veľmi zaujímavo. Kráska je odvážna lovkyňa, ktorá vie viac o sťahovaní zvierat z kože, než o vyšívaní. Zviera je takou zvláštnou kombináciou zvieracích a ľudských inštinktov a jeho správanie je niekedy naozaj fascinujúce. Vedľajšie postavy však tvoria len krovie a ich charaktery ostávajú vpísané na papieri a dali by sa opísať ako ploché. Prostredie je ako vystrihnuté z rozprávky dotvára celkový charakter knihy.

Hoci sa Meagan Spooner snažila prísť s niečím originálnym, zlyhala. Kniha sa číta dobre, miestami je až lyrická, ale v konečnom dôsledku z nej vznikla len milá rozprávka. Čítanie si síce užijete, ale po celý čas si budete uvedomovať, že v rukách nedržíte príbeh, ktorý by vás dokázal posadiť na za dok. A to je v poriadku. Pretože každý občas potrebujeme oddychové čítanie.
Čítať viac
Sajdlova Lucie
31.3.2018
Kniha se mi vetla krasne, castmi byla i napinava a to se u tech to typu knizek velice líbí. Autorka me mkle prekvapila, urvite sise tuto knihu bude chtit precis znovu. Mozna jedinou vec kterou byvh autorce vytkla je ze by tam mohlo vice vystupovat zvíře Čítať viac
Magdaléna Ondrušková
24.3.2018
Kráska a zviera tak, ako ju nepoznáte
Retellingy sú veľmi populárne, a zrovna o tie na Krásku a zviera nie je núdza. Preto sa naskytá otázka - čím je táto výnimočná, že sa oplatí po nej siahnuť? Rozhodne svojou silnou hrdinkou, ktorá sa nebojí, má svoj názor a nenechá sa len tak ovplyvniť. Atmosféra ktorou je kniha presýtená je neopísateľná, a najviac ju utvárajú dlhšie opisy (ktoré aj trošku spomaľujú dynamickosť deja). Ale vo výsledku všetko pekne do seba zapadá a pre mňa rozhodne jedno veľmi príjemné čítanie :) Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Pobozkáme sa, dotkneme. Nechceme nič viac. Čo potrebujeme, je na dosah. Všetko ostatné je nepodstatné. Také jednoduché. Nenaplnení sú iba tí, čo nevedia, čo chcú.“

Cez noc - Stig Sæterbakken
Cez noc
Stig Sæterbakken