Vianoce
Sabotáž - Dani Pettrey
Sabotáž
4,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Sabotáž

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2017
5. diel série
Aljašská odvaha

Keď sa Reef McKenna konečne vráti domov, zistí, že jeho milovaná Aljaška čelí obrovskej hrozbe. Dobráčka od kosti Kirra Jacobsová a problémový Reef McKenna si v detstve liezli na nervy, ale počas dobrovoľníckej služby na náročných pretekoch psích...

Čítaj viac

Keď sa Reef McKenna konečne vráti domov, zistí, že jeho milovaná Aljaška čelí obrovskej hrozbe. Dobráčka od kosti Kirra Jacobsová a problémový Reef McKenna si v detstve liezli na nervy, ale počas dobrovoľníckej služby na náročných pretekoch psích...

Čítaj viac
4,95 €
Stíhame do Vianoc
Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Keď sa Reef McKenna konečne vráti domov, zistí, že jeho milovaná Aljaška čelí obrovskej hrozbe.

Dobráčka od kosti Kirra Jacobsová a problémový Reef McKenna si v detstve liezli na nervy, ale počas dobrovoľníckej služby na náročných pretekoch psích záprahov Iditarod sa zdá, že medzi nimi preskočila iskra.

Raz v noci Reef prichytí Kirru, ako sa vykráda z tábora. Kirrin strýko Frank, účastník pretekov, zmizol. Keď ho Kirra a Reef vystopujú, dozvedia sa strašnú správu: Frankovu dcéru uniesli.

Kirra s Reefom a celou rodinou McKennaovcov sa ocitajú v pretekoch s časom, aby zastavili zloducha, ktorý sa vyhráža nielen zabitím dievčaťa, ale spustením najväčšej katastrofy, akú kedy Aljaška zažila.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Slovenský jazyk, i527.net, 2017
Posielame do 10 dní
4,95 €
Kniha
Anglický jazyk, Bethany House, 2015
Dodanie môže trvať viac ako tri týždne
16,00 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Slovenský jazyk, i527.net, 2017
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
6,99 €
Ďalšie
Kúpte spolu
9,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Sabotaged
Počet strán
2644-5 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
150×233 mm
Hmotnosť
263 g
ISBN
9788089822140
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
270054
Téma
western
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
5. diel série
Aljašská odvaha
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

24 hodnotení

12
9
3
0
0

27
3.9.2020
Sabotaged
Overený nákup
Napínavý príbeh, ktorý sa odohráva v prostredí drsnej a nehostinnej Aljašky. Počas psích pretekov Iditarod dôjde k záhadnému zmiznutiu a následne sa spúšťa rozsiahle pátranie. Našich hrdinov zavedie na rôzne miesta a k ľuďom, ktorí im prezrádzajú nové skutočnosti o zmiznutom pretekárovi. Podarí sa im vyriešiť celú záhadu skôr, než bude neskoro? Zistíte, keď sa začítate do piateho počinu zo série Aljašská odvaha. Kniha má kratšie kapitoly, ktoré sa vám budú ľahko čítať. Vďaka autorkinmu štýlu budete neustále v napätí a očakávaní dramatického a šokujúceho konca. Čítaj viac
18
11.7.2019
Sabotáž
Krásne ukončenie Aljašskej odvahy. Škoda, že je to posledná kniha, túto rodinku som si obľúbila.
Odporúčam prečítať celú sériu, aj keď jednotlivé diely sa dajú čítať aj samostatne, keďže zápletka je v každej knihe samostatným príbehom, ale postupné rozvíjanie vzťahov medzi postavami je pri postupnom čítaní komplexnejšie.
Čítaj viac
11

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan
5.7.2017
Názor čitateľa
Slovenskí čitatelia (a vo väčšej miere pravdepodobne čitateľky) sa už dávno dôkladne zoznámili s rodinou McKennaovcov z odľahlej, divokej a pritom drsne krásnej Aljašky. Séria kníh Aljašská odvaha prináša dobrodružne ladené romantické príbehy, ktoré napriek chladnejšiemu podnebiu zahrejú nejedno srdce. Sabotáž je už piatym dielom, no môžete po ňom siahnuť aj v tom prípade, ak ste nečítali predošlé. Ide o samostatné príbehy jednotlivých členov rodiny, hoci komplexnejší pohľad na sériu je vždy lepší. V priebehu titulov sme mali možnosť nahliadnuť do prostredia skalolezcov, záchranárov, policajtov či potápačov, a v Sabotáži sa bližšie zoznámime s pretekmi psích záprahov.

Dani Pettreyová sa neobťažuje s uvádzaním do deja či s prílišným predstavovaním postav a hneď vás vtiahne do príbehu. In medias res sa ocitáme v nočnom pátraní po stopách príbuzných spolu s Kirrou a Reefom a až postupne odhaľujeme ich vlastnosti či iné okolnosti deja. Čitatelia poznajúci štýl Aljašskej odvahy si opäť prídu na svoje a tí noví azda dostanú chuť prečítať si aj zvyšné diely série. Autorka opäť rozohráva hru na naháňačku s časom a nepriateľmi, čo už môže po minulých štyroch dieloch pôsobiť trochu otrepane, ale ako ľahké letné čítanie to postačí. Príbeh slúži totiž skôr ako prostriedok na zvýraznenie vnútornej sily, charakteru, viery a šance polepšiť sa. Hlavné postavy a celá rodina McKennaovcov ako obvykle vyzerajú dokonale navonok i vnútri, ale prečo nie? Svet potrebuje hrdinov...
Čítaj viac
Kristína Ostricová
28.5.2017
Nádherný koniec série
Aj napriek smútku, ktorý cítim nad tým, že Aljašká séria prišla ku koncu musím povedať, že jej posledný diel- Sabotáž, sa mi zo série páčil najviac. Na túto knižku som sa najviac tešila a presne splnila moje očakávania. Príbeh Kirry a Reefa bol nádhernou čerešničkou na torte, ktorou autorka uzavrela túto ľadovú sériu.
Podobne ako v predchádzajúcich dieloch je dej ako jedna veľká skladačka, ktorá sa každou kapitolou spája, príbeh neustále núti obracať strany a hádať čo sa stane ďalej.
V príbehu sa okrem Kirry a Reefa vyskytuje celá rodina McKennovcov a veľmi ma potešilo pokračovanie životov našich obľúbených postáv. Ako v celej série z knihy priam dýcha odvaha, spolupatričnosť, láska a viera. Kniha vás príjemne zahreje pri srdci ale aj napriek napínavým scénám by som ju zaradila skôr k pohodovému čítaniu na dlhé letné večeri alebo na dovolenku. Spokojnosť je však zaručená :)
Čítaj viac
Knihomoľka Bleise
21.5.2017
Dokonalý koniec! :)
Zbožňujem túto sériu! Dani Pettreyová vo mne rozdúchala neuhasiteľný plameň, ktorý baží po ďalších, takýchto skvelých, knižných pokladoch. Milujem napätie, milujem záhady a milujem romantiku, ktorú Dani vkladá do svojich kníh. Toto čítanie som si neskutočne užívala, lipla som na každej jednej vete a bažila po každej jednej kapitole. Pettreyová skrátka vie, ako na človeka! Vďaka napätému očakávaniu s rozkošnými úlomkami romantiky, som splynula s riadkami knihy a prežila zážitok. Knihu odporúčam všetkými desiatimi. Jedná sa o neskutočne emotívny a prekrásny príbeh, ktorý ma zahrial pri srdci. Čítaj viac
4
18.5.2017
Mrazivé prostredie Aljašky s teplým závanom pravej lásky...
Je mi ľúto, že sa Sabotážou všetko uzatvára a sympatickí súrodenci McKennovci mi už nebudú môcť vyrozprávať svoje strhujúce zážitky. Budú mi chýbať, veľmi. Ich súrodenecký vzťah bol nádherne vykreslený a ukazoval, že v jednote je skutočná sila. Že sú si opornými piliermi a jeden druhého vo všetkom podporia a nikdy nedovolia, aby ťažkú situáciu musel niekto z nich riešiť sám, bez pomoci druhého. Celá séria bola takou peknou zastávkou vo svete, kde pravá láska porazí všetko zlé a kde sa najhlavnejšou osobou v živote stal Boh. A to je skutočne vzácne. Niekedy mám pocit, že sa láska z nášho sveta vytráca a nahrádza ju povrchnosť, povýšeneckosť, chuť po úspechu vybudovaná šliapaním po chrbtoch iných, a jednoducho, mám z toho všetkého zmiešané pocity. No u Dani som vedela, na čom som a v jej knižnom svete som sa cítila zakaždým vítaná.
Sabotáž je nádherná kniha. Bola pre mňa príjemným spestrením dňa a skvelo som si pri nej oddýchla. Aj keď som s hrdinami musela opäť čeliť strastiplným prekážkam a prípad bol naozaj pútavý a skvelo zamotaný, i tak v celom príbehu prevládala najmä tá romantická časť, ktorú som si nesmierne užívala a prišla si tak na svoje.
Vzťah Kirry a Reefa bol milý, rozprávkový, presne ako aj predchádzajúce vzťahy vykreslené v minulých častiach. Aj keď jej hrdinovia vynikajú nie len vonkajšou, ale i vnútornou krásou, čo vyvoláva dojem dokonalých a bezchybných ľudí, ktorých v reálnom svete stretnete asi ťažko, aj tak si ich postupom času obľúbite a zistíte, že vám skutočne prirástli k srdcu. Bojíte sa o nich a prajete im len to najlepšie, tak ako aj poslednej dvojici, Kirre a Reefovi. No myslím, že najpodstatnejšia osoba, ktorá nesmie chýbať ani v jednej časti, ani v jednom vzťahu, je Boh. A tentokrát mu Dani venovala špeciálne miesto.
Týmto sa Aljašská odvaha končí, avšak Sabotáž bola krásnou bodkou celej série. Takou, akú si zaslúžila a mňa veľmi teší, že som mala možnosť prečítať si všetky diely vrátane tohto. Na celú sériu budem spomínať len v dobrom a v kútiku duše dúfať, že sa k nám dostanú aj ďalšie diela milej, sympatickej a talentovanej Dani Pettreyovej...
Čítaj viac
9
12.5.2017
Najlepšia zo série
Knihy zo série Aljašská odvaha prekypujú neskutočným množstvom emócii, akými sú napríklad láska, spolupatričnosť a odvaha. Po celý čas Vás budú držať v očakávaní a preto sa vôbec nemusíte obávať toho, žeby ste sa počas čítania nebodaj nudili. Zároveň sú však naozaj veľmi príjemným oddychovým čítaním, ktoré Vám pomôže zabudnúť na okolitý svet a vy sa tak aspoň na malú chvíľku ocitnete v nádhernom prostredí nespútanej Aljašky.
Hodnotenie Vám zrejme prezrádza, že ani v prípade Sabotáže to nebolo inak. Čítanie som si naozaj nesmierne užila a knihu preto odporúčam všetkými desiatimi.:)
Čítaj viac
12

Milujem knihy a všetko, čo s nimi súvisí. Nie som len knihomoľ, ale som aj knihomoľ, ktorý to trošku prehnal a napísal dve knihy :D. Prísne tajný denník Miry Danesovej a Dovoľ mi všetko - pod dievčenským menom Mirka Novysedláková. Okrem toho som v roku 2019 začala aj knihy prekladať (z angličtiny do slovenčiny). Zatiaľ som preložila tituly: Večné puto od Laury Frantz (i527.net, 09/2019), Vražedný príliv od Dani Pettrey (01/2020, i527.net), Sídlo Haven Manor: Záhadná guvernantka (06/2020, i527.net) a Sídlo Haven Manor: Odvážna dáma (09/2020, i527.net)

Miroslava Novysedláková
7.5.2017
Aljaška s hrejivou romantikou :)
Sabotáž je ďalším dielom obľúbenej série Aljašská odvaha z pera Dani Pettreyovej. Zatiaľ som sa dostala iba k tomuto a predchádzajúcemu dielu Ako skala. Ak porovnám tieto dva diely, Sabotáž z neho vychádza o čosi lepšie. Obe knižky sa mi páčili avšak Sabotáž je napínavejšia a kriminálna zápletka je menej predvídateľná. Kirru Jacobsovú poznáme už z predchádzajúcich dielov, ja osobne iba z časti Ako skala a už tam ma zaujala jej osobnosť, rovnako i iskrenie medzi ňou a Reefom McKennom. V Sabotáži sa rozvíja ich vzťah a vďaka riešeniu prípadu sa aj zblížia. Kirrin strýko Frank sa stratí počas pretekov psích záprahov Iditarod. Kirra spolu s Reefom ho nájdu, no jediné čo sa od neho dozvedia je skutočnosť, že ak nenájdu jeho unesenú dcéru, bude musieť vykonať niečo zlé, čo ublíži mnohým. Kirra s Reefom sa púšťajú do nebezpečného pátrania prenasledovaní mužmi, ktorý vydierajú strýka Franka. Stopy vedú viacerými cestami a Kirra je navyše konfrontovaná so svojou minulosťou. Vďaka tomu pochopíme, prečo je k Reefovi spočiatku nevraživá a nedôveruje mu. Pátranie po sesternici Meg ich krôčik po krôčiku zbližuje až sa z nich stanú dôverní priatelia, ktorí k sebe cítia čosi viac ... Záver – ako sme pri Pettreyovej zvyknutí – je pozitívny a dočkáme sa prekvapivých rozuzlení. Hlavnou úlohu v celom príbehu samozrejme plní láska a viera v najvyšší princíp dobra – Boha.
Páčilo sa mi ako autorka priamo a bez okľúk opísala myšlienkové pochody oboch hrdinov, ich zamilovávanie sa, nebolo to presladené ale tak správne hrejivé vyvážené veľkou dávkou napätia a akcie. Klobúk dolu pred Pettreyovej znalosťou o pretekoch psích záprahov a živote na Aljaške. Odporúčam nielen dámam ale i mužom, ktorý nepohrdnú trochou romantiky v inak napínavom trileri.
Čítaj viac
Knihomoľka
6.5.2017
Skvelé oddychové čitanie
Dani Pettreyová ma opäť prekvapila, keď dokázala s ľahkosťou napísať tak dynamický úvod a pokračovať v ňom až dokonca. Vždy keď som mala pocit, že sa dej pomaly upokojí, prekvapila ma ďalšou skvelou zápletkou. Napätie by sa dalo "krájať" a každú stránku som otáčala s veľkým očakávaním. Navyše kniha postupne odkrýva čitateľom množstvo krásnych a plnohodnotných myšlienok, o ktorých môže uvažovať niekoľko dní. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
9,90 €

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman