Sprisahanie v Prešporku - Michaela Važanová
Sprisahanie v Prešporku
13,65 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Sprisahanie v Prešporku

Marenčin PT, 2017
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2017

Sprisahanie v Prešporku je historická fikcia. Jej dej sa odohráva v prvej polovici 18. storočia na sklonku vlády cisára Karola VI. Na osobný príkaz grófa Pálffyho prichádza do Prešporka poručík Félix Šarkan. Zaľúbi sa do krásnej grófky Elenky...

Čítaj viac

13,65 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 2%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sprisahanie v Prešporku je historická fikcia. Jej dej sa odohráva v prvej polovici 18. storočia na sklonku vlády cisára Karola VI. Na osobný príkaz grófa Pálffyho prichádza do Prešporka poručík Félix Šarkan. Zaľúbi sa do krásnej grófky Elenky, ale ich láske neprajú mocenské intrigy jej strýka grófa Balassu. Ten sa rozhodne vymaniť Uhorsko spod vlády Habsburgovcov a zabrániť tomu, aby sa po smrti cisára stala uhorskou kráľovnou jeho dcéra Mária Terézia. V jeho snahe mu napomáha zhýralý gróf Ľudovít Király, ktorý sa zároveň domáha Elenkinej lásky a stáva sa Félixovým nepriateľom. Podarí sa Félixovi a Elenke uhájiť ich čistú lásku? Stane sa Mária Terézia uhorskou kráľovnou? A ako dej zamieša roztržitý lekár Nozdrovický, mocný gróf Pálffy, či Elenkina teta Alžbeta, sa dozviete vo fiktívnom historickom príbehu, ktorý vychádza v roku 300. výročia narodenia Márie Terézie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sprisahanie v Prešporku - Michaela Važanová
Tajomstvo zlatého pokladu - Tina Van der Holland
24,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Hmotnosť
490 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788081148859
Naše katalógové číslo
269684

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

11 hodnotení

7
2
2
0
0

8
Poškvrnená - Michaela Mihoková
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
16.11.2019
"Sprisahanie v Prešporku" je historická fikcia. Odporúčam všetkým milovníkom histórie a romantiky tento citovaný román. Nakoľko žijem v Bratislave, zaujíma ma historia tohto mesta. Pohnuté dejiny a rôzne záujmy niektorých panovníkov v priebehu historických udalosti poznačili toto mesto. Vďaka tejto knihe si viem pri prechádzke po Bratislave predstaviť ako mesto vyzeralo v minulosti a môžem ho porovnávať s dneškom. Román je veľmi zaujímavý, nechýbajú mocenské intrigy, ani čistá láska Elenky voči Félixovi.
Blahoželám autorke, M. Važanovej za perfektne spracovaný príbeh.
Čítaj viac
Mariana
29.12.2017
Super odporúčam!!!
Odporúčam všetkým milovníkom histórie a romantiky, veľmi dobre a rýchlo sa číta a popritom sa dozvieme aj niečo z našich dejín. Odteraz chodím po Bratislave a predstavujem si, kam asi chodila na prechádzky grófka Elenka. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sprisahanie v Prešporku - Michaela Važanová
Tajomstvo zlatého pokladu - Tina Van der Holland
24,64 €

„Klasika – to sú knihy, ktoré ľudia vychvaľujú, ale nečítajú.“

Mark Twain