Jakubov rebrík - Ľudmila Ulická
Jakubov rebrík
16,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Monumentálna epická freska zachytávajúca takmer štvrťstoročie ruských dejín, je rozvetvenou rodinnou ságou... Čítať viac

16,95 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Monumentálna epická freska, ktorá zachytáva viac ako storočie ruských dejín, je rozvetvenou rodinnou ságou s množstvom hrdinov a dômyselne vybudovaným príbehom. Román vynikajúcej ruskej spisovateľky Ľudmily Ulickej rozpráva príbeh o niekoľkých generáciách rodiny Osetských, pochádzajúcich z Kyjeva a neskôr presťahovaných do Moskvy. Nora, divadelná výtvarníčka, suverénna a praktická žena, spoznala svojich predkov začiatkom 21. storočia, keď si prečítala korešpondenciu starého otca Jakuba a starej mamy Marusie a v archíve KGB získala prístup k Jakubovmu prípadu.

Komu sa kniha môže páčiť: Náročnému čitateľovi, ktorý sa rád začíta do knihy s množstvom strán a dejových línií, alebo čitateľom, ktorých zaujímajú dejiny Ruska.

Čítať viac
592 strán
8-9 hodín čítania
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
720 g
ISBN
9788055622538
Rok vydania
2017
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
269260
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

10
24.8.2021
Musím priznať, že sa mi zo začiatku čítala ťažšie, musela som sa sústrediť, pretože autorka preskakovala z roka na rok v rámci celého 20. storočia a mne nie vždy bolo jasné, kto je rozprávač a kto je s kým rodinne prepojený (rodinný strom na konci knihy som si všimla až v polke, odporúčam sa k nemu dostať skôr… :D). Akonáhle sa to však všetko utriaslo, čítanie som si veľmi užívala.
Jakubov rebrík je kniha plná života, umenia a hlavne literatúry. Postavy boli intelektuálne nabité s pokrokovými a dokonca revolučnými myšlienkami. Autorka taktiež dokázala vykresliť obyčajný život Rusov a Ukrajincov a zároveň riešiť ťažké témy ako dve svetové vojny, politický režim v Rusku, antisemitizmus, diskriminácia alebo drogy.
Určite odporúčam!
Čítať viac
12

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
27.8.2019
Skvelé dielo
Autorka obsiahla vo svojom románe všetko, čo sa v Rusku odohralo za viac ako sto rokov: buržoáziu, pogrom, znárodňovanie, proletariát, dve svetové vojny, vyhnanstvo, emigrácie, otázky židovskej kultúry ale aj drogy. Román je plný zmienok o svetových historických literárnych činiteľoch, dielach a divadelných hrách. Priznám sa, že nie vždy som vedela o kom alebo o čom je reč, nakoľko mám ešte dosť literárnych medzier, čo ma pri čítaní dosť mrzelo. No ani na chvíľu som sa nenudila. Najviac som si užívala pasáže, ktoré opisovali divadelnú tvorbu hlavnej hrdinky. Celý román bol pre mňa jedno veľké nádherné divadelné predstavenie!
Paralelne sa tu striedajú dva príbehy v dvoch rôznych časoch. Jednou je veľmi zaujímavý život divadelnej výtvarníčky, scénografky Nory a druhou život Noriných starých rodičov Jakuba a Marusie Oseckých.
Román je obrovskou mozaikou, rodinnou ságou so skvelými postavami a zaujímavým dejom. Dovolím si napísať, že je majstrovským dielom. Toľko informácií! Obdivujem autorku a hlboko sa skláňam pred jej vedomosťami a rozhľadom a v neposlednom rade pred jej obdivuhodnou pisateľskou zručnosťou. Nie je to oddychový román. Je náročnejší na čítanie, no stojí za to prečítať si ho!
Čítať viac

Čítať viac

„Samota je nezávislosť, túžil som po nej a za dlhé roky som ju získal. Bola studená, to áno, ale bola aj tichá, nádherne tichá a veľká ako studený tichý vesmír, v ktorom sa otáčajú hviezdy.“

Stepný vlk - Hermann Hesse
Stepný vlk
Hermann Hesse