Jakubov rebrík - Ľudmila Ulická
Jakubov rebrík
16,94 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Jakubov rebrík

Slovart, 2017
8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2017
Edícia
MM
Preklad

Monumentálna epická freska zachytávajúca takmer štvrťstoročie ruských dejín, je rozvetvenou rodinnou ságou...

Čítaj viac

16,94 €

Bežná cena Bežne 16,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Monumentálna epická freska, ktorá zachytáva viac ako storočie ruských dejín, je rozvetvenou rodinnou ságou s množstvom hrdinov a dômyselne vybudovaným príbehom. Román vynikajúcej ruskej spisovateľky Ľudmily Ulickej rozpráva príbeh o niekoľkých generáciách rodiny Osetských, pochádzajúcich z Kyjeva a neskôr presťahovaných do Moskvy. Nora, divadelná výtvarníčka, suverénna a praktická žena, spoznala svojich predkov začiatkom 21. storočia, keď si prečítala korešpondenciu starého otca Jakuba a starej mamy Marusie a v archíve KGB získala prístup k Jakubovmu prípadu.

Komu sa kniha môže páčiť: Náročnému čitateľovi, ktorý sa rád začíta do knihy s množstvom strán a dejových línií, alebo čitateľom, ktorých zaujímajú dejiny Ruska.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jakubov rebrík - Ľudmila Ulická
Zelený stan - Ľudmila Ulická
31,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
592
Hmotnosť
720 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055622538
Naše katalógové číslo
269260

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

4

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
27.8.2019
Skvelé dielo
Autorka obsiahla vo svojom románe všetko, čo sa v Rusku odohralo za viac ako sto rokov: buržoáziu, pogrom, znárodňovanie, proletariát, dve svetové vojny, vyhnanstvo, emigrácie, otázky židovskej kultúry ale aj drogy. Román je plný zmienok o svetových historických literárnych činiteľoch, dielach a divadelných hrách. Priznám sa, že nie vždy som vedela o kom alebo o čom je reč, nakoľko mám ešte dosť literárnych medzier, čo ma pri čítaní dosť mrzelo. No ani na chvíľu som sa nenudila. Najviac som si užívala pasáže, ktoré opisovali divadelnú tvorbu hlavnej hrdinky. Celý román bol pre mňa jedno veľké nádherné divadelné predstavenie!
Paralelne sa tu striedajú dva príbehy v dvoch rôznych časoch. Jednou je veľmi zaujímavý život divadelnej výtvarníčky, scénografky Nory a druhou život Noriných starých rodičov Jakuba a Marusie Oseckých.
Román je obrovskou mozaikou, rodinnou ságou so skvelými postavami a zaujímavým dejom. Dovolím si napísať, že je majstrovským dielom. Toľko informácií! Obdivujem autorku a hlboko sa skláňam pred jej vedomosťami a rozhľadom a v neposlednom rade pred jej obdivuhodnou pisateľskou zručnosťou. Nie je to oddychový román. Je náročnejší na čítanie, no stojí za to prečítať si ho!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jakubov rebrík - Ľudmila Ulická
Zelený stan - Ľudmila Ulická
31,88 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“