Krídla nad Novohradom - Tibor Kotek
Krídla nad Novohradom
11,49 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
11,49 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dianie vo vzdušnom priestore Novohradu je len maličkou kvapkou v mori svetového leteckého diania. Tibor Kotek sa v knihe Krídla nad Novohradom pokúsil túto kvapku zaznamenať a zviditeľniť. Nech ostanú v pamäti čitateľov zapísaní tí, ktorí ju tvorili práve tu v Novohrade. Mnohí sa už na svet dívajú z leteckého neba. Niektorým bolo lietanie a parašutizmus koníčkom a potešením. Dosť bolo tých, ktorí sa svojimi výkonmi natrvalo zapísali do tabuliek svetových výkonov. Pre ďalších sa koníček stal povolaním, aby mohli svoje schopnosti dať do služieb spoločnosti. Nezabudnime na nikoho z nich!
Letectvo má za sebou zložitú a bohatú históriu. Z pohľadu času je však len mihnutím oka, veď jeho existencia len o málo prevyšuje storočie. To je len o čosi viac ako dĺžka priemerného ľudského života. Čas uteká. Dni, mesiace a roky odchádzajú. Ľudská pamäť bledne. O to vzácnejšie je, že autor sa v publikácii pokúsil zachytiť aj pominuteľné drobnosti, ktoré odchádzajú s ľuďmi, ich aktérmi.
Majme na pamäti, že dnešok bude včerajškom zajtrajška...
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2017
11,49 €

Posielame do štyroch dní

Kniha 2018

Vypredané

Ďalšie
Kúpte spolu
Krídla nad Novohradom - Tibor Kotek
Inštitúcia - Stephen King
26,76 €
Ušetríte 2,63 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
782 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Miloš Hric
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788097203535
Naše katalógové číslo
268343

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

MARTI WALDO
3.5.2017
Krídla nad NOVOHRADOM..
Približne do roku 1976 perfektné dielo, ktoré nemá páru. Po uvedenom roku je to trochu horšie. To to obdobie je spracované dosť povrchne a je tam aj pomerne dosť nepresností. Podľa môjho názoru po roku 1976 zažil aeroklub najväčší rozmach, ako v členstve tak aj v stave techniky. Drvivá väčšina strieborných "C" z celkového počtu 37 bola dosiahnutá v uvedenom období. V aeroklube boli dosiahnuté tri zlaté "C" a na konci jeho životnosti aj jediné "C" s tromi diamantami. Kniha perfektne zapĺňa neznámu históriu letectva v NOVOHRADE. Autorovi ďakujem a želám veľa zdravia, šťastia, úspechov. Mám ešte malú prosbu, aby autor ešte raz zasadol za písací stroj a vydal pokračovanie krásnej knihy zameraním sa na záverečné obdobie Lučenského aeroklubu, kým ešte žijú bývalí členovia a pamätníci...Ešte raz ďakujem! Čítaj viac
MišoŠesták
16.5.2017
Názor čitateľa
Autor v knihe opisuje hlavne to obdobie (cca 1950-1970), ktoré sám zažil, kým nebol "zásahom z hora" od lietania odstavený. V edičnej poznámke je to popísané presnejšie. Na podrobné spracovanie novšieho obdobia sa musí podujať niekto iný, niekto, kto bol pri tom... Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Krídla nad Novohradom - Tibor Kotek
Inštitúcia - Stephen King
26,76 €
Ušetríte 2,63 €

„V knihách je ukrytá všetka minulosť.“

Thomas Carlyle