Krídla nad Novohradom - Tibor Kotek
Krídla nad Novohradom
11,49 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
11,49 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dianie vo vzdušnom priestore Novohradu je len maličkou kvapkou v mori svetového leteckého diania. Tibor Kotek sa v knihe Krídla nad Novohradom pokúsil túto kvapku zaznamenať a zviditeľniť. Nech ostanú v pamäti čitateľov zapísaní tí, ktorí ju tvorili práve tu v Novohrade. Mnohí sa už na svet dívajú z leteckého neba. Niektorým bolo lietanie a parašutizmus koníčkom a potešením. Dosť bolo tých, ktorí sa svojimi výkonmi natrvalo zapísali do tabuliek svetových výkonov. Pre ďalších sa koníček stal povolaním, aby mohli svoje schopnosti dať do služieb spoločnosti. Nezabudnime na nikoho z nich!
Letectvo má za sebou zložitú a bohatú históriu. Z pohľadu času je však len mihnutím oka, veď jeho existencia len o málo prevyšuje storočie. To je len o čosi viac ako dĺžka priemerného ľudského života. Čas uteká. Dni, mesiace a roky odchádzajú. Ľudská pamäť bledne. O to vzácnejšie je, že autor sa v publikácii pokúsil zachytiť aj pominuteľné drobnosti, ktoré odchádzajú s ľuďmi, ich aktérmi.
Majme na pamäti, že dnešok bude včerajškom zajtrajška...
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2017

Vypredané

Kniha 2018

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
782 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Miloš Hric
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788097203535
Naše katalógové číslo
268343

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

MARTI WALDO
3.5.2017
Krídla nad NOVOHRADOM..
Približne do roku 1976 perfektné dielo, ktoré nemá páru. Po uvedenom roku je to trochu horšie. To to obdobie je spracované dosť povrchne a je tam aj pomerne dosť nepresností. Podľa môjho názoru po roku 1976 zažil aeroklub najväčší rozmach, ako v členstve tak aj v stave techniky. Drvivá väčšina strieborných "C" z celkového počtu 37 bola dosiahnutá v uvedenom období. V aeroklube boli dosiahnuté tri zlaté "C" a na konci jeho životnosti aj jediné "C" s tromi diamantami. Kniha perfektne zapĺňa neznámu históriu letectva v NOVOHRADE. Autorovi ďakujem a želám veľa zdravia, šťastia, úspechov. Mám ešte malú prosbu, aby autor ešte raz zasadol za písací stroj a vydal pokračovanie krásnej knihy zameraním sa na záverečné obdobie Lučenského aeroklubu, kým ešte žijú bývalí členovia a pamätníci...Ešte raz ďakujem! Čítaj viac
MišoŠesták
16.5.2017
Názor čitateľa
Autor v knihe opisuje hlavne to obdobie (cca 1950-1970), ktoré sám zažil, kým nebol "zásahom z hora" od lietania odstavený. V edičnej poznámke je to popísané presnejšie. Na podrobné spracovanie novšieho obdobia sa musí podujať niekto iný, niekto, kto bol pri tom... Čítaj viac

Čítaj viac

„Čím väčšmi autorovi dochádza dych, tým sú jeho vety nie kratšie, ale dlhšie.“

John Steinbeck