Knihy
E-knihy

Maličká slzička

Nacizmus a jeho ničivé dôsledky v životoch stredoeurópskych hudobníkov (1933 – 1945)

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Hudobné centrum, 2017

Hudobné centrum predstavuje novú knihu muzikologičky Agaty Schindlerovej, ktorá je výsledkom vyše dvadsaťročného bádania v archívoch po celom svete. Kniha prináša životné príbehy...

Čítaj viac

22,05 €

Bežná cena Bežne 23,00 €

Ušetríte 4%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Hudobné centrum predstavuje novú knihu muzikologičky Agaty Schindlerovej, ktorá je výsledkom vyše dvadsaťročného bádania v archívoch po celom svete. Kniha prináša životné príbehy šiestich hudobníkov a tanečnice, pochádzajúcich z bývalého Československa, ľudí, ktorí milovali umenie, ale aj bojovali o svoj holý život. Niektorí z tých, čo a vrátili z koncentračných táborov začali nový život, v ktorom sa im podarilo pretaviť desivé skúsenosti na silu pomáhajúcu zabudnúť. Iní sa však stiahli do ústrania, pretože všetku svoju životnú energiu minuli na boj o prežitie.

Autorke sa podarilo dostať po kožu každej z prezentovaných osobností a je na čitateľovi posúdiť, ako citlivo a s akým hlbokým humanizmom všetky tie príbehy píše. Kniha je poctou umelcom, ktorí čelili neopísateľnému poníženiu, nepredstaviteľnej bolesti a smrti, a to len preto, že boli židia. Vďaka tejto knihe môžu ich mená pretrvať v pamätiach budúcich generácií. Dvojjazyčné, slovensko-anglické vydanie obsahuje reprodukcie dokumentov, fotografií a notových autografov, ktoré umocňujú silu autorkinej výpovede.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Maličká slzička - Agata Schindler
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
32,58 €
Ušetríte 4,41 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
236
Hmotnosť
608 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Hudobné centrum
Rozmer
166×236 mm
ISBN
9788089427260
Naše katalógové číslo
267790

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Maličká slzička - Agata Schindler
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
32,58 €
Ušetríte 4,41 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia