Zakázaná láska

Miroslav Válek

Miroslav Válek sa narodil 17. 7. 1927 v Trnave. Študoval v rodisku a v Bratislave, pracoval ako časopisecký a knižný redaktor, neskôr bol šéfredaktorom mesačníka Mladá tvorba a literárneho časopisu Romboid, v rokoch 1969-1987 ministrom kultúry. Zomrel 27. 1. 1991.
 Ťažiskom jeho diela je poézia....

Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Perfekt, 2015

Výber toho najlepšieho z tvorby Miroslava Válka, ktorý patrí k najznámejším predstaviteľom slovenskej básnickej moderny 20. storočia. Autor sa vnútorným dialógom spája s čitateľom a ľudsky, ironicky i sebaironicky sa dotýka jeho duše..

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Výber toho najlepšieho z tvorby Miroslava Válka, ktorý patrí k najznámejším predstaviteľom slovenskej básnickej moderny 20. storočia. Autor sa vnútorným dialógom spája s čitateľom a ľudsky, ironicky i sebaironicky sa dotýka jeho duše, ktorá je poznačená tragickými osudmi – motívmi zrady, sklamania a z toho prameniacej neistoty a zlyhaní. Načrtáva však aj nové vízie a vieru v lepšie zajtrajšky. Válkova tvorba patrí k umeleckým vrcholom modernej slovenskej poézie, ktorá je výnimočná tým, že rozvíja kultúrny dialóg aj so súčasnou mladou generáciou.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
6,20 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
267274
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Perfekt
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,8 / 5

4 hodnotenia

2
1
0
0
1

Andrea Fašková
11.5.2016
Potešenie
Tvorba Miroslava Válka ma upútala už na strednej škole, kedy bol len súčasťou učebných osnov. Po prečítaní niekoľkých básní sa však stal viac než len otázkou na písomke. Bol zdrojom zamyslenia i inšpirácie. Preto som siahla po tejto zbierke, ktorá obsahuje niekoľko básní z jeho desiatich zbierok. Takmer okamžite som sa potešila, keď som zbadala Nite, Jablko či S hlavou v ohni.
Odporúčam všetkým, ktorí by chceli mať aspoň niečo od tohto autora v knižnici, no nevedia sa rozhodnúť, ktorú jeho konkrétnu zbierku si kúpiť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“

Erazmus Rotterdamský