Knihy
E-knihy

Po pohrebe

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2017

Vynikajúca detektívka z pera legendárnej Agathy Christie. Keď bohatý podnikateľ Richard Abernethie náhle zomrie, jeho sestra Cora Lansquenetová je presvedčená, že nezomrel prirodzenou smrťou. A keď sa vzápätí sama stane obeťou...

Čítaj viac

7,50 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 25%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Hercule Poirot musí rozlúštiť ďalšiu detektívnu záhadu!Vynikajúca detektívka z pera legendárnej Agathy Christie. Keď bohatý podnikateľ Richard Abernethie náhle zomrie, jeho sestra Cora Lansquenetová je presvedčená, že nezomrel prirodzenou smrťou. A keď sa vzápätí sama stane obeťou brutálnej vraždy, nevhodná poznámka, ktorú utrúsila pred príbuznými v deň pohrebu svojho brata, odrazu nadobudne zlovestný význam. Počas čítania Richardovho závetu totiž všetci jasne počuli, ako Cora povedala: „Ututlalo sa to veľmi šikovne, však?... Veď ho predsa zavraždili, či nie?“ Rodinnému právnikovi pánu Entwhistlovi jej slová nedajú spávať, a tak sa obráti na svojho dlhoročného priateľa Hercula Poirota, aby rozlúštil túto detektívnu záhadu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Po pohrebe - Agatha Christie
Mŕtva v lodenici - Agatha Christie
14,10 €
Ušetríte 5,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
267001
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

11 hodnotení

9
0
1
1
0

Tomáš Dendis
11.12.2017
Pre mňa jedna z prvých knih od Agathy Christie ktoré som čítal. Kniha je výborna, zápletka je veľmi dobrá. Takmer celý čas som podozrieval nevinného a až na konci sa ukázalo kto bol vrah a ako to všetko bolo. V tejto knihe som sa tiež stretol s prvkami, ktoré Agatha Christie používa často (zámena postáv/prezliekanie postáv)
Čítaj viac
Ivan Lulják
10.7.2017
"Po pohrebe" Agathy Christie
Román prvej polovice 50. rokov 20. storočia patrí medzi vrchol tvorby Agathy Christie. Autorka, už skúsená v písaní detektívnej prózy prináša remeselný príbeh vyšperkovaný tajomnom, zlovestnou atmosférou a prapodivnými udalosťami.

Bohatý podnikateľ Richard Abernethie náhle zomrel. Smrť bola nečakaná, ale nie prekvapujúca, veď nebohý už dlhšie obdobie bol ťažko chorý. Jeho smrť by u nikoho nevzbudila podozrenie nebyť Cory Lanusquetovej, sestry nebohého, ktorá nevhodnými slovami " "Ututlalo sa to veľmi šikovne však? Veď ho predsa zavraždili, či nie?" počas čítania závete vyvolá zdesenie a pobúrenie všetkých pozostalých.

Následne sa sama stane obeťou vraždy, čo vyvolá sled ďalších udalostí, a zločinov poznačených viacerými ponúrymi skutočnosťami. Autorka nevynikla len kvalitným zauzlením dejovej zápletky, ale i charakteristikou postáv - hypochondra Timothyho, jeho psychický odolnú a silnú manželku Maud, nastupujúcu generáciu Abernethiovcov, ale i malomeštiacku snahu o získanie majetku po zosnulom. Príbeh je koncipovaný v ponurom tóne - udalosti nadväzujúce na čítanie závete "Po pohrebe", výskyt veľkého množstva mníšok, tajuplného znalca obrazov msr. Guothyho i ďalšie dve pokusy o vraždu sú dejovou zápletkou knihy, ktorý musí vyriešiť najlepší detektív všetkých dôb "akýsi Herkules neviemaký" Hercule Poirot, alias osôbka obhajujúca záujmy imigrantov messieur Pontarlier.

Rozuzlenie prípadu je charakteristické pre Agathu Christie, je poznačené viacerými odbočkami, ktoré majú vniesť čítateľovi chaos, aby "veľký detektív" mohol šokovať nielen všetkých prítomných, ale i samotného čitateľa.

Ostatné nie je to jediný román tohto obdobia. Podobnú ponurú zápletku má i ďalší román napísaný roku 1953 "Kapsa plná žita"

Román nemá žiadne chyby, autorka upustila od nudného opisu ľudí a deja, ktoré boli charakteristické pre jej ranú tvorbu. Hercule Poirot pôsobí plastickejšie a sympatickejšie a kladie sa na neho väčší dôraz ako v prvých románoch. Autorka sa viac venuje aj postavám sprevádzajúcim dej - pedantného právnika pána Entwisthla, večne nevrlého a "chorého" Timothyho, ktorý zázračne vyzdravie pri snahe v honbe za majetkom, pán Guothi a celá plejáda postáv pôsobia dôveryhodne so svojimi malichernosťami chybami i prednosťami. Autorka však predviedla aj jeden nedostatok, ktorý pôsobí nevierohodne a je charakteristický pre tvorbu Agathy Christie - príchodom a odhodom postáv za Poirot pred vyvrcholením prípadu. Podobný model si možno všimnúť nielen v románe "Po pohrebe", ale aj v niektorých predošlých románoch, napr "Vianoce Hercule Poirota" boli poznačené rovnakou schématickosťou.

Celkovo román nenudí a navodzuje ponurú atmosféru anglického vidieka v polovici 20. storočia.

Aj napriek jednej chybe dávam 100%
Čítaj viac
13.5.2017
Osvedčená klasika
Čítať detektívky od Agathy Christie je pre mňa vždy veľkým potešením! Žiadna moderná analýza DNA či databáza odtlačkov prstov, ale arzén v čaji o piatej, strychnín v bonboniére od tajomného anglického gentlemana a hybký úsudok nikdy sa nemýliaceho Poirota vás nútia pátrať pekne "po starom". Dokonalá vražda poprepletaná príbehmi namyslenej britskej smotánky, ale i obyčajných slúžok, lojálnych komorníkov, prelietavých filmových hviezd... z týchto knižiek dýcha nostalgia zlatej éry grófov a zbohatlíkov, ale popri tom je autorkin štýl písania ľahký a nadčasový, a stále moderný.
V tomto príbehu možno na prvý pohľad vystupuje priveľa rodinných príslušníkov a môžete mať pocit, že v opise ich osudov sa stráca hlavná dejová línia, ale nie je to tak. Autorka len pomaličky trúsi odrobinky otráveného koláča, ktoré vedú k vrahovi. A vy tak môžte pomaličky pátrať s Poirotom, kto je ten záhadný vrah. Všetky informácie a nápovedy sú správne načasované, aby ste nebodaj toho neboráka neodhalili priskoro. Ale nedivte sa, ak v závere bude vrahom ten povestný "záhradník"! To vás len prešibaná Agatha opäť nachytala, ako sa to neraz stalo mne! A preto sú jej knižky, ktoré som objavila pred takmer dvadsiatimi rokmi, pre mňa stále ohromnou zábavou!
Čítaj viac
Veronka
8.2.2017
super príbeh
Túto knihu som čítala už veľakrát. Je fantastická, má parádne rozuzlenie. Je tu veľa postáv, z ktorých každá môže byť vrahom. Cítiť tu atmosféru starého anglického domu a aj napätie medzi členmi rodiny.
Som rada, že túto knihu vydali, už si ju nemusím stále dookola požičiavať z knižnice. Len dúfam, že nebudeme zasa čakať 3 mesiace na ďalšiu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Po pohrebe - Agatha Christie
Mŕtva v lodenici - Agatha Christie
14,10 €
Ušetríte 5,80 €

„Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

Victor Marie Hugo