Knihy
E-knihy
19,21 €

Bežná cena Bežne 20,16 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Patnáctiletá Holly po zuřivé hádce s matkou zabouchne dveře za svým starým životem. Když nyní prochází anglickým venkovem, podivná setkání a souhry náhod přetvářejí její realitu tak, až se začne podobat oživlé noční můře. Neboť Holly upoutala pozornost skupinky nebezpečných mystiků – a jejich nepřátel. A právě osud Holly Sykesové je tmelem spojujícím příběhy dalších protagonistů Hodin z kostí – studenta z Cambridge, který usiluje o bohatství a vliv, rozpačitého otce, jenž si připadá naživu, pouze když podává zpravodajství z okupovaného Iráku, spisovatele středního věku, jenž truchlí nad svým vyhnanstvím ze žebříčku bestsellerů –, kteří všichni sehrají roli v nadpřirozené neviditelné válce na okrajích našeho světa. Ze středověkých švýcarských Alp přes australskou buš devatenáctého století a hotel v Šanghaji až do výstavného domu na Manhattanu v blízké budoucnosti a na postapokalyptický irský venkov se jejich příběhy rozvíjejí a spojují v okamžicích jak každodenních, tak téměř zázračných. Hodiny z kostí tvoří kaleidoskop plný výrazných postav a možných světů, který přímo prosí o to, abychom ho rozebrali a opět poskládali dohromady.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hodiny z kostí - David Mitchell
Dům za zdí - David Mitchell
29,91 €
Ušetríte 1,48 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
500
Hmotnosť
930 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Mladá fronta
Rozmer
155×235 mm
ISBN
9788020440860
Naše katalógové číslo
266500

Čo si myslíme my

Valéria Scholtzová
zamestnanec
25. januára 2018

Páčilo sa mi to. Kniha je rozdelená na šesť častí, pričom každá sa zaoberá iným obdobím a iným rozprávačom. V celku však celý čas ide iba o jednu postavu, ktorá je rozprávačom v prvej a poslednej časti, Holy Sykesovu. Kniha sa nedá zaškatuľkovať do jediného žánru. Je to akási sága, ktorá sa tvári ako obyčajný príbeh, no s mysterióznymi prvkami a nakoniec prerastie do fantasy boja medzi dvoma skupinami večne sa prevteľujúcich duší. No a navyše sa čitateľ musí popasovať s prechodmi rôznymi obdobiami ľudstva od osemdesiatych rokov až po dystopický opis budúcnosti. Niektoré časti ma až tak nebavili a po jednotlivých oddieloch som si musela dávať prestávky, no v celku som spokojná. Mitchell je pán autor a jeho štýl písania je ohromujúci. Ani neviem, v akej knihe som v poslednom čase našla toľko krásnych viet a metafor, ako v tejto.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hodiny z kostí - David Mitchell
Dům za zdí - David Mitchell
29,91 €
Ušetríte 1,48 €

„Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.“

Lucius Annaeus Seneca