Knihy
E-knihy

S tromi psami za pätami

Zvieratá vedia o nás viac, ako si myslíme

1-2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Spolok slovenských spisovateľov, 2017

Humorný, ale aj vážny príbeh zo súčasnej rodiny od Margity Ivaničkovej S tromi psami za pätami s podtitulom Zvieratá vedia o nás viac, ako si myslíme zachytáva „vpád“ domácich zvierat do každodenného života detí, túžiacich po zvieratkách a ich rodičov...

Čítaj viac

7,91 €

Bežná cena Bežne 8,30 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Humorný, ale aj vážny príbeh zo súčasnej rodiny od Margity Ivaničkovej S tromi psami za pätami s podtitulom Zvieratá vedia o nás viac, ako si myslíme zachytáva „vpád“ domácich zvierat do každodenného života detí, túžiacich po zvieratkách a ich rodičov, ktorí sa štvornožcom bránia, no napokon kapitulujú. Príbeh je prerozprávaný z pozície chlapca, Ľuboša, preto načiera i hlbšie do detskej duše. Začína presťahovaním sa do nového domu, ktorý postupne napĺňa deťmi vydrankané zvieracie osadenstvo. K záveru knihy sa túžba po zvieratách, ktoré naplnia život veselými príbehmi, zamení inou túžbou. Chlapec zatúži po vysnívanom smartfóne a toto želanie mu rodičia vyplnia bez podstatnejšieho odporu, netušiac skryté nebezpečenstvo. Do kontrastu sa dostáva život chlapca so zvieratami a život-neživot s novou technikou, uzavretie sa do seba v komunikačnom svete. Príbeh odráža vpád smartfónu do poľa záujmov dieťaťa a obrat v živote a správaní takto „postihnutého“ detského jedinca.

Kniha je ľahkým, pritom pútavým čítaním zameraným na rozvíjanie záujmu detí o písané slovo na témy, ktoré sú im blízke. Hlavná postava prežíva v priebehu deja dvojnásobný prerod, ktorý je zaujímavým pre jej rovesníkov – deti vo veku 9 až 12 rokov. Zvonka môžu lepšie zhodnotiť javy a správanie, ktoré si možno samé na sebe nevšimnú. Neodmysliteľnú súčasť detskej knihy tvoria ilustrácie, ktorých autorom je výtvarník Juraj Oravec. Detského čitateľa teda upúta vydarená kresba i humorný podtón.
Čítaj viac
Kúpte spolu
S tromi psami za pätami - Margita Ivaničková
Kamienka a Viťúz - Margita Ivaničková
15,16 €
Ušetríte 0,54 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
104
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
265851
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Spolok slovenských spisovateľov
Rozmer
150×220 mm
ISBN
9788089727834
Vekové odporúčanie
9 - 12

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Milan Martincek
19.3.2017
Veselo aj vážne o zvieratkách aj ľuďoch
Úsmevné rozprávanie príbehov jednej veľkej človekozvieracej rodiny, ktorá žije život ako hocikto iný, no napriek tomu zábavný, vzrušujúci, plný zvieracích tlapiek, psích chlpov a súrodeneckých prekáračiek. Skvelá knižka pre deti, ktorým rozpráva príhody zo záhrady, ktorá je viac ako len kobercový trávnik a zastrihnuté tujky, o živote, ktorý je pestrejší ako len obrazovka smartfónu. Čítavé, milé, také ľudské a myslím, že aj rodičia si pri čítaní s láskou zaspomínajú na časy, ktoré ich dospelé deti dnes nazývajú krásnym detstvom.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
S tromi psami za pätami - Margita Ivaničková
Kamienka a Viťúz - Margita Ivaničková
15,16 €
Ušetríte 0,54 €

„Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

Victor Marie Hugo