Knihy
E-knihy

Zostať človekom

Do poslednej chvíle

BESTSELER, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #24
Akcia
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
BESTSELER, 2017

Táto kniha je iná. Táto kniha vo vás vzbudí emócie. Budete sa smiať, budete si hovoriť: to je neuveriteľné!, a budete i plakať. A po prečítaní si ju odložíte medzi svoje obľúbené. Kniha Zostať človekom hovorí o tajomnom svete...

Čítaj viac

3,90 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Zľava 56%
platí do 31. 5. 2019

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Táto kniha je iná.
Táto kniha vo vás vzbudí emócie. Budete sa smiať, budete si hovoriť: to je neuveriteľné!, a budete i plakať. A po prečítaní si ju odložíte medzi svoje obľúbené.

Kniha Zostať človekom hovorí o tajomnom svete za dverami liečebne dlhodobo chorých, o ktorom - kým sa nás netýka - sa tvárime, že neexistuje. Akoby to bola trinásta komnata života. Zo zápiskov ošetrovateľky je však jasné, že v tejto práci je každý deň zmysluplný a rovnaký bude aj zajtra.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zostať človekom - Ivana Pajanková
Nečakaná diagnóza - Noro Ölvecký
7,80 €
Ušetríte 9,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
204
Vydavateľstvo
BESTSELER
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
264938
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

11 hodnotení

11
0
0
0
0

Lulu
5.5.2018
Krásna kniha :)
Konečne som si chcela oddýchnuť pri nejakej jednoduchej knihe po všetkých tých ,,Brownovkách a Dánovkách" a podarilo sa :) plus na moje prekvapenie mi dala viac ako som očakávala. Omnoho viac. Aj mojej starej mame ku ktorej som prišla, sadla si za stôl a konečne nechala hovoriť JU. Ten kto si túto knihu prečíta pochopí o akej ,,banalite" to tu píšem :)
Zo srdca autorke ďakujem
Čítaj viac
Radovan Bezecný
26.12.2017
Veľmi sa mi kniha páčila:-)
Je to pohľad do sveta za zatvorenými dverami. Posledné okamihy ľudí, ktorí už stoja na prahu svojho života. Pohľad na hospic, kde autorka odkrýva každodenný život týchto ľudí očami opatrovateľky, ale nielen ako zamestnanec centra, ale najmä ako človek s ľudskou a hrejivou tvárou. Sú to krátke pohľady formou povedzme denníka, kde sa zasmejete, ale budete tiež plakať, pretože to čo z nás robí výnimočných ľudí nie je moc, peniaze či postavenie, ale nádej, že v každom z nás je ešte aj plamienok dobra, ktorý si nenechávame len pre seba, ale snažíme sa ním zohriať srdiečka tých ostatných. A táto kniha je presne tým pekným posolstvom. Najmä v čase vianočných sviatkov.
Čítaj viac
Bobekova Gabriela
1.5.2017
Skvela kniha od skvelej autorky!

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha ma pohltila uz hned po prvych stranach. Nevedela som prestat s citanim.a teraz ked uz som ju docitala sa mi ziada citat dalsiu knihu od autorky...
Čítaj viac
Jana B
4.2.2017
Zostat človekom
Príbehy o ľuďoch s rôznymi povolaniami hovoria o tom, ako sa staroba aj smrť dotýka rovnako každého, či je to lekár, ošetrovateľ, záchranár, gynekologička, dramaturgička, básnik, pilot, či bankár – všetci môžu skončiť v domove sociálnych služieb.Skláňam sa pred autorkou, Ivka.. ktorá dokázala svojou láskou správať sa ľudsky, že si dokázala získavať aj tých „zlých“ pacientov, že zostala aj ona človekom pri jej náročnej práci.
Čítaj viac
Jana Jančošeková
2.1.2017
Názor čitateľa
Odporúčam prečítať všetkým zdravotníkom ale aj tým ktorí sa starajú o starých či ťažko chorých ....silné slová,realita, krásne myšlienky...knihu som prečítala za jeden deň...
Čítaj viac
Ivana Pajanková
28.1.2017
Názor čitateľa
Ďakujem veľmi.
Čítaj viac
Michaela Galambošová
28.12.2016
Tabuizovaná téma...
... je načase ju odhaliť. Všetci zostarneme, i keď veríme klamu reklamy... Príbeh, či skôr zápisky sú intímnou výpoveďou o tom, čo (nás) čaká na konci.. bez rozdielu na pohlavie, vzdelanie. Veľa vecí ma prekvapilo, prinútilo sa na koniec pozrieť z iného uhla pohľadu. Túto knihu odporúčam ako povinnú príručku pre dospelých, ktorí majú rodičov v domove dôchodcov.. určite sa na nich budú pozerať inak. A to je fajn.
Čítaj viac
Ivana Pajanková
28.1.2017
Názor čitateľa
Ďakujem za hodnotenie. Cením si.
Čítaj viac
Zdenka Babičová
6.12.2016
Iný svet
Smiala som sa. Plakala som. Spomínala som. Kniha je písaná sviežim štýlom, ľahko sa číta, ja som ju prečítala jedným dychom. Ukazuje nám zákulisie práce tak prepotrebnej k tomu, aby sa človek cítil hodnotne aj keď mu odbíjajú posledné dni či hodiny života. Ivka svoje postrehy ptedostrela jej vlastným pokojným a zrozumiteľným štýlom, prifarbeným humorom, brilantnými popismi situácií, či vtipnými hláškami pacientov. Skvelá kniha, vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Božena Brathová
6.12.2016
Pred bránou - za bránou
Veľmi pekná, ale asi ťažké čítanie pre ľudí, ktorí ešte len stoja pred bránou, a to čo je za bránou, sa ich netýka a myslia si, že sa ich ani nedotkne. Tí možno knihu ani nedočítajú. Mne sa kniha páčila, je plná ľudskosti, pekných myšlienok a hlavne empatie. To, čo tam musia zdravotníci (sestry, ošetrovatelia) denne robiť, to nikto neuverí, ak si to nevyskúša.
Čítaj viac
Peter Mikšík
4.12.2016
Spoza múrov liečebne
Knižku som chytil do ruky s tým, že si najprv pozriem predné a zadné strany. Hľadal som info o autorke. Nie že by som ju nepoznal, Práve naopak a práve preto, že ju poznám. Nič som tam ale o nej nenašiel. Ale nechtiac som začal čítať od epilógu. A opäť som to videl, to čo vtedy osobne, pred pár rokmi...
A tak som sa vlastne začítal do knihy od začiatku už s určitým pocitom. Niektoré pasáže mi boli dôverne známe, veď som kedysi pred rokmi spolu s autorkou „prežíval“, keď začala tieto zápisky písať na blogu. Čo som si pamätal, čakal som v knihe viac úsmevných momentov. Až toľko ich tam ale nie je. Nahlas som sa zasmial asi len dva-trikrát. Pred očami defilujú postavy. Vlastne ĽUDIA. Kniha je tak trochu spoveďou autorky, a tak trochu viac prehliadkou životov pred koncom. Niečo, čo sa bežne na ulici nedozviete. Tam vonku, za plotom liečebne sa o takýchto veciach nebavíme. Riešime politiku, šport, deti, internet... Všetko možné. Len nie naše konce. Táto kniha vám trochu (dosť) otvorí oči. A to je len dobre. Pripraviť sa na to nedá, ale prečítať si o tom nezaškodí. Autorka to podala tak, že nás to až tak bolestivo nezasiahne. Ja jej (nielen za to) ďakujem.
Čítaj viac
Ivana Pajanková
28.1.2017
Názor čitateľa
Ďakujem za obšírne hodnotenie. Beriem na zreteľ chýbajúce info o autorke. Tak snáď nabudúce:)
Čítaj viac
Zuzana Donát
23.11.2016
Viem.
Zrazu nefunguje telo,
jej plakať by sa chcelo.
Slza v kanáliku čuší,
jej sklz niečo ruší.

Úsmev vytrvalej sestry,
bôľ starenky v izbe vetrí.
Rýchlo zostarnúť smieme,
však pochopiť chorých, vieme?

Zuzana Donát
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zostať človekom - Ivana Pajanková
Nečakaná diagnóza - Noro Ölvecký
7,80 €
Ušetríte 9,60 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth