Kolymské denníky - Jacek Hugo-Bader
Kolymské denníky
12,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Kolymské denníky

Jacek Hugo-Bader
Kolymské denníky - Jacek Hugo-Bader
Kolymské denníky - Jacek Hugo-Bader

Jacek Hugo-Bader (*1957), poľský novinár, reportér a dokumentarista. Od počiatku 90. rokov zviazaný najmä s denníkom Gazeta Wyborcza. Pracoval ako učiteľ dejepisu, pedagóg v špeciálnej škole i terapeut v manželskej poradni. Od roku 1982 sa angažoval v demokratickej opozícii, najmä v štruktúrach...

Absynt, 2017
Na sklade
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2017
Preklad

Drsné podnebie, večne zamrznutá zem, hektolitre vodky. Taká je Kolyma na ďalekej ruskej Sibíri. A k tomu minulosť zjazvená stovkami gulagov a zem nasýtená zlatom. Cez to všetko sa ťahá viac ako dvetisíc kilometrov dlhá cesta vydláždená mŕtvolami väzňov...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pravá a drsná sibírska verzia „Na ceste“.

Drsné podnebie, večne zamrznutá zem, hektolitre vodky. Taká je Kolyma na ďalekej ruskej Sibíri. A k tomu minulosť zjazvená stovkami gulagov a zem nasýtená zlatom. Cez to všetko sa ťahá viac ako dvetisíc kilometrov dlhá cesta vydláždená mŕtvolami väzňov, ktorí ju kedysi dávno stavali. Akoby sme hovorili o nejakej neznámej a nepochopiteľnej planéte.
Enfant terrible poľskej reportáže Jacek Hugo-Bader sa vybral na dlhú púť stopom naprieč celou Kolymou. Ako predobraz svojej cesty si vybral autobiografické Kolymské poviedky ruského spisovateľa Varlama Šalamova, jedného z najvýraznejších predstaviteľov tzv. „lágrovej literatúry“. Navštevuje zlatokopecké osady, stretáva ľudí poznačených gulagmi a celý čas sa snaží nájsť odpoveď na jedinú otázku: „Čo je to vlastne Kolyma?“ Dobrodružný reportážny cestopis Jacka Huga-Badera je pravým sibírskym „Na ceste“. Je to silný príbeh, kde hranice medzi skutočnosťou a magickým nadreálnom prakticky neexistujú.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Kolymské denníky - Jacek Hugo-Bader
Americký cisár - Martin Pollack
25,09 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Hmotnosť
323 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Absynt
Rozmer
120×190 mm
ISBN
9788089845842
Naše katalógové číslo
262337

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

9 hodnotení

7
2
0
0
0

M
30.4.2017
Názor čitateľa
Vynikajúco spracovaný cestovný denník poľského reportéra, ktorý stretáva zaujímavé postavičky kolymského sveta, či už ide o miestnu mafiu, oligarchov, bývalých väzňov a pod. Vo všetkých smeroch zachytená absurdnosť ruskej logiky, vnímania sveta a života.
Jediné, čo možno knihe vytknúť, je to, čo už tu bolo napísané, a to, že neprešla normálnou jazykovou korektúrou, čo pôsobilo rušivým dojmom pri čítaní.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kolymské denníky - Jacek Hugo-Bader
Americký cisár - Martin Pollack
25,09 €

„Myslím, že prednášky nemôžu toľko prospieť ako čítanie kníh, z ktorých sa prednášky robia.“

Samuel Johnson