Knihy
E-knihy
12,74 €

Bežná cena Bežne 13,20 €

Ušetríte 3%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

František Novosád (1948) je vedúcim vedeckým pracovníkom Filozofického ústavu SAV a profesorom na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií (BISLA). Zaoberá sa dejinami filozofie a dejinami sociálnych a politických teórií. Najviac pozornosti venoval rozborom vývoja nemeckého myslenia druhej polovice 19. a začiatku 20. storočia Publikoval štúdie o novokantovstve, austromarxizme, Maxovi Weberovi a Martinovi Heideggerovi. Je autorom viacerých monografií, medzi inými Alchýmia dejín (Iris 2004), Útržky o Slovensku (Kalligram, 2010), Idey na trhovisku (Iris, 2016).

„Ani v najmenšom nemám Novosádovi za zlé to, že nám nepredvádza ďalšiu z „interpretácií interpretácií“: poctivo Webera prečítal a bez mimoriadnych predbežných nárokov na čitateľa (nie však bez nárokov na jeho „sociologickú imagináciu“) ukázal všetky centrálne weberovské témy s tým, že ich väčšinou celkom prirodzene nechal vyznieť vo filozofickej tónine.“
Miloslav Petrusek v recenzii k prvému vydaniu (Kritika a Kontext, 2/98)

„Novosádova práca je výnimočná ľahkosťou, s akou v nej autor zdoláva intelektuálne najvyššie poschodia pochopenia špecifík spoločenských vied o človeku v prepojení s vysvetľovaním genézy a limitácie moderného človeka v železnej klietke vývoja ducha európskeho kapitalizmu s jeho aj dnes osudovou otázkou postavenia Nemecka v ňom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Osud a voľba - František Novosád
Idey na trhovisku - František Novosád
25,32 €
Ušetríte 1,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
188
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
IRIS
Rozmer
155×210 mm
ISBN
9788081530678
Naše katalógové číslo
261395

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Osud a voľba - František Novosád
Idey na trhovisku - František Novosád
25,32 €
Ušetríte 1,08 €

„Praví spisovatelia sú ľudstvu hryzením svedomia.“

L. Feuerbach