Knihy
E-knihy
28,03 €

Bežná cena Bežne 29,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

28,03 €

Viac o knihe

Počítačová kriminalita je najrýchlejšie sa rozvíjajúca forma trestnej činnosti. V celosvetovom meradle je počet obetí počítačovej kriminality viac ako milión ľudí denne. Ide o výnosnejší druh trestnej činnosti než celosvetový obchod s marihuanou, kokaínom a heroínom dohromady. Je mimoriadne široká, zahŕňa napr. hacking, cracking, warez, phishing, sniffing, či skimming. Takáto trestná činnosť bežnému človeku mnoho nevraví. V mnohých prípadoch je veľmi sofistikovaná a jej objasnenosť hraničí s nulou.

Monografia je prepojením kriminologických a právnych otázok. Pokiaľ ide o právne otázky, spája právo Európskej únie a Rady Európy na jednej strane, a slovenské trestné právo na druhej strane. Pokiaľ ide o slovenské trestné právo, je prepojením teoretických a praktických otázok. Praktické otázky pramenia v rozhodovacej činnosti slovenských súdov. Autori spracovali k jednotlivým trestným činom konkrétne prípady z reálneho života, ktoré boli ukončené jednak uznaním viny obžalovaného, ale aj oslobodením spod obžaloby (napr. nepreukázaním viny bez pochybností). Navyše, pokiaľ ide o jednotky Európskej únie potláčajúce počítačovú kriminalitu, monografia neopomína ani ich výsledky v podobe konkrétnych prípadov.Dielo je adresované právnej obci v oblasti trestného práva – advokátom, sudcom, prokurátorom a príslušníkom Policajného zboru. Cenné poznatky v nej nájdu taktiež tak akademici zaoberajúci sa trestným právom, ako aj študenti práva. Monografia je dielom so silným potenciálom osloviť právnu obec jednak Slovenskej republiky, ale aj Českej republiky. To je odôvodnené tým, že publikácia má medzinárodné spracovanie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Počítačová kriminalita v európskych súvislostiach - Libor Klimek, Jozef Záhora, Květoň Holcr
Smrť na druhom brehu - Dominik Dán
40,33 €
Ušetríte 2,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
448
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081685385
Naše katalógové číslo
261229

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Počítačová kriminalita v európskych súvislostiach - Libor Klimek, Jozef Záhora, Květoň Holcr
Smrť na druhom brehu - Dominik Dán
40,33 €
Ušetríte 2,12 €

„Nadpísať posledné stránky knihy slovom Obsah znie v niektorých prípadoch priveľmi trúfalo.“

Kumor