Knihy
E-knihy

Parížske momenty

Mária Dopjerová-Danthine
Paříž, moje láska, můj život - Mária Dopjerová-Danthine
Paříž, moje láska, můj život - Mária Dopjerová-Danthine
Paríž môj druhý domov - Mária Dopjerová-Danthine

Vyštudovala na FF UK v Bratislave, nadstavbové jazykové štúdium absolvovala v Paríži na Sorbonskej univerzite. Dlhší čas žije a pracuje vo Francúzsku.

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2016

Mária Dopjerová Danthine, autorka knihy Paríž môj druhý domov (2013), už osemnásť rokov žije a pracuje vo Francúzsku, no stále udržiava živé styky so Slovenskom. Krátke prózy, ktoré tvoria túto knihu, sú literárnym spracovaním...

Čítaj viac

7,20 €

Bežná cena Bežne 10,50 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Mária Dopjerová Danthine, autorka knihy Paríž môj druhý domov (2013), už osemnásť rokov žije a pracuje vo Francúzsku, no stále udržiava živé styky so Slovenskom. Krátke prózy, ktoré tvoria túto knihu, sú literárnym spracovaním jej života na dvoch stoličkách – francúzskej a slovenskej. Niektoré sú zábavné, iné zas vážne, no každá z nich približuje slovenskému čitateľovi Paríž a zároveň mu ukazuje, čo on ako Slovák môže Parížu či svetu priniesť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Parížske momenty - Mária Dopjerová-Danthine
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
15,50 €
Ušetríte 6,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
260158
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Čefová Soňa
6.3.2017
parížske momentky
Veľmi dobre sa čítala ,je pri nej pohoda. Dokonca ju prečítal aj manžel ,tiež sa mu páčila a najradšej by sa presťahoval do Francúzska. Mám kúpiť dalšiu knihu autorky.Ďakujeme.
Čítaj viac
iva pajankova
30.12.2016
ako voda
Táto knižka sa číta tak ako keď tečie rieka.. Občas sa stratím vo víre, musím sa vrátiť znova prečítať tú ktorú vetu zas , kniha sa mi páči je pokojná, aj keď občas ma tie dlhé vety mätú, nútia ma viac sa sústrediť na text, ale tak je to hádam správne, pekné naozaj pekné
Čítaj viac
Ivana Pajanková
13.1.2017
Názor čitateľa
s dovolením doplním svoju recenziu , aby bola aj užitočná:) Kniha je "o obyčajnom" živote Slovenky v Paríži. Páčil sa mi štýl písania, ako som uviedla vyššie - pokojné plynulé čítanie. Dá sa povedať relaxačné. Kúpila som si ju úplne náhodným výberom , padol mi na ňu pohľad v predajni martinusu. Takže ma zrejme oslovilo jej celkové prevedenie - obálka , písmo. Hneď som vedela, že si ju kúpim. Knihu by som odporučila pre ľudí , ktorí majú radi skutočné príbehy, knihy o iných životoch, o práci, o prežívaní vecí...Nie je pre tých ktorí hľadajú akciu, napätie , dej. Osobne pre mňa bolo zaujímavé vysvetľovanie frazeologizmov, teraz už viem čo znamená, keď niekto povie "máme aj iné mačky na bičovanie" a tiež to, že "Paríž je jediné mesto na svete, kde človek nemusí byť šťastný."
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Parížske momenty - Mária Dopjerová-Danthine
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
15,50 €
Ušetríte 6,90 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green