Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz
Quo Vadis
5,83 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

„Preložený do 40 jazykov... Jeden z najlepších a najpredávanejších historických románov svetovej literatúry.“ Epická sága lásky, odvahy a oddanosti v časoch cisára Nera. Čítať viac

5,83 €

Bežná cena Bežne 6,14 €

Ušetríte 5 %
Vypredané
Dostupné v iných vydaniach
Dostupné ako e‑kniha

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ponúkame vám aj české vydanie knihy Quo Vadis!

„Preložený do 40 jazykov... Jeden z najlepších a najpredávanejších historických románov svetovej literatúry.“ Epická sága lásky, odvahy a oddanosti v časoch cisára Nera.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
pevná väzba, slovenčina, Premedia, 2022
Na sklade, posielame ihneď
22,48 €
-10 %
Kniha
pevná väzba s prebalom, slovenčina, Petit Press, 2006
Vypredané
-5 %
Kniha
pevná väzba s prebalom, čeština, Český klub, 2009
Vypredané
-5 %
Kniha
pevná väzba, čeština, Leda, 2022
Pripravujeme,
vychádza 28.10.2022
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
slovenčina, Premedia, 2022
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
12,90 €
Audiokniha (CD)
CD obal, čeština, Radioservis, 2012
Vypredané
MP3 na CD
Ďalšie
554 strán
8-9 hodín čítania
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
125×200 mm
ISBN
error
Rok vydania
2006
Edícia
Svetová knižnica SME 19. storočie
Naše katalógové číslo
25633
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Petit Press
Kategorizácia

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

115 hodnotení

89
17
5
4
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie Martinusákov

The narrative took me in, set me on fire and left me to deal with it. :)

I loved it, despite some weak parts. I found an echo of some of my thoughts, loved the way the characters´ emotions (and their evolution) were drawn and perhaps most of all, the way the author creates the atmosphere of a scene... From banquets to fire, suburbs and buildings to political intrigue and crowd gatherings, the mingling of reality and people´s thoughts and imaginings was astonishing... There were parts that felt so real, so palpable...

The book had other parts that felt way too sentimental, dialogues that were just too perfect and a weakly written ending. However, some of that may be the effect of the era it was written in and I felt there were quite a few sections where the author successfully managed to pull off ideas that almost anyone else would have totally screwed up or given up on.

So I bow to the author and thank him for this emotional journey that I still have to think through a little :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

20
Pilíře země - Ken Follett
Práve čítam
Pilíře země

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
7.5.2021
Všetko, čo bolo rímske mi prišlo snové a pútavé, kresťanstvo mi to zasa kazilo.
Podľa môjho názoru tam náboženskej tematiky bolo primnoho, a nakoniec prevalcovala aj tu rímske impérium.
Páčil sa mi ale stret týchto dvoch svetov, no a postavy boli výborné. Či už to bol Nero, Vinicius alebo excelentný Petronius.
Kniha mohla byť o niečo kratšia a menej nábožensky zameraná, ale inak zaujímavá kniha, ktorá obsahuje napätie, lásku, krv, poéziu, zradu a mnohé iné.
Čítať viac
7
Polnočná knižnica - Matt Haig
Práve čítam
Polnočná knižnica

Moje meno je Lukáš. Mám devätnásť, knihy a dobré vzdelanie pokladám za veľmi podstatnú časť môjho života. Som preto nesmierne rád, že od februára 2019 je súčasťou pultov tohto kníhkupectva aj moja kniha - TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH. Jednoducho mi to nedalo a musel som ju zaradiť medzi päticu svojich najobľúbenejších kníh. :)

Lukáš Sabo
4.6.2020
Na pol ceste za úspechom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Milujem obdobie Rímskej ríše a jej kultúru. Preto som dúfal, že mi táto kniha pomôže vyčarovať určitú atmosféru. Žiaľ, neúspešne.
Aj napriek tomu, že román mal naozaj pútavý dej, nevedel som sa úplne ponoriť do príbehu. Ani samotné postavy vo mne nevzbudili bohvie aké emócie.
Môj zásadný problém pri tejto knihe je fakt, že celé je to postavené na neustálom hľadaní Lýgie, ničom inom. Raz musí Vinicius čakať na jej prepustenie od cézara, potom od neho ujde ku kresťanom a hľadá ju po celom Ríme, potom on neho znovu utečie, pretože má pocit, že zhrešila, neskôr vypukne požiar v Ríme a snaží sa ju v ruinách mesta opätovne nájsť no a ako posledné prichádza jej uväznenie pred hrami.
Na druhej starne sa mi páčili použité frázy, opisy bohov, rituálov a celkového životného štýlu, ktorý súvisí s týmto obdobím. Zvýšený záujem vo mne vyvolal aj fakt, že celý príbeh zaznamenáva obdobie formovania kresťanstva za čias žijúcich apoštolov čo považujem za maximálne zaujímavé.
V skratke povedané, kniha mala veľmi dobre našliapnuté no určité faktory pre mňa príbeh kazili a dočítal som ju iba zo zvedavosti.
Čítať viac
Nika
20.8.2015
Názor čitateľa
Jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Nádherná, aj napriek krutej dobe plná nádeje. Najradšej som mala Petronia, trochu jednoduchá mi prišla Lýgia, taká gýčovito dobrá, akoby nemala ani nič ľudské v sebe. Vinicius, tak toho som zo začiatku nemala ani trochu rada, taký hromotĺk agresívny, s ktorým zmieta testosterón. O to viac sa mi ale páčil jeho prerod a neskôr som už fandila mladému páriku, bolo to veľmi pekné. Ale najväčší dojem vo mne zanechal záverečný akt Petroniov, to bol úžasný človek, taký ľudský, rozmýšľajúci a šľachetný. Áno, táto kniha si naozaj zaslúžila Nobelovú cenu. Ostatne, všetky Sienkiewiczove knihy sú výborné, aj tie z poľskej histórie. Čítať viac
Marieta
7.10.2014
Názor čitateľa
Úžasné dielo . prekrásny historický román, ktorý zobrazuje prenasledovanie prvých kresťanov. Perfektne vykreslené postavy /hlavne Petronius/, nádherná a čistá láska Vinicia a Lýgie na pozadí skazeného Ríma, utrpenie, bolesť, ale hlavne nádej. Nesie v sebe krásne posolstvo - je to jedna z najkrajších kníh, aké boli napísané.Určite vrelo odporúčam!! Čítať viac
Joanna
24.6.2014
Skvelá kniha
Naozaj veľmi krásna kniha. Ja som z nej mala pocit, že sa bude páčiť skôr veriacim, avšak veľmi pozitívne recenzie od neveriacich čitateľov len dokazujú, že táto kniha je skutočne skvelá a napísaná tak dobre, že to ocení každý čitateľ nehľadiac na vierovyznanie.
Musím povedať, že zo začiatku ma Vinicius veľmi iritoval, nedokázala som sa totiž stotožniť s toľkou posadnutosťou k jednej žene. Jeho správanie bolo pre mňa strašne otravné. No neskôr keď sa príbeh rozvinul, tak to bolo nádherné čítanie plné lásky, tých najnežnejších citov a nádeje. Je tam úžasne vykreslený kontrast medzi dobrom a zlom, ktoré sa tam prejavujú vo svojich najväčších možných extrémoch. Na jednej strane nesmierna skazenosť Ríma a jeho obyvateľov, na druhej strane obrovská a nekonečná sila lásky.
Toto je jednoducho jedna z kníh, na ktoré sa nezabúda ani po rokoch...
Čítať viac
Alžbeta
3.4.2013
Najlepšie, čo môžete čítať!
Táto kniha je mojou najobľúbenejšou, je to to najlepšie čo som kedy čítala a aj keď nemám rada opisné knihy, tu boli opisy tak autentické a tak dokonale premyslené, že som po prvýkrát v živote nedokázala pri prvom čítaní v istej časti zavrieť knihu, jednoducho som musela zistiť, ako to dopadne. Táto kniha si naozaj zaslúžila Nobelovu cenu. Čítať viac
Lenka
28.10.2012
Vrelo doporúčam!!!
Jedna z najlepších kníh akú som kedy čítala. Siahla som po nej po tom, čo som si pozrela divadelné predstavenie ktoré bolo rovnako krásne. Neskutočne živo opísaný dej, ľudské hodnoty a charaktery (či už dobré alebo zlé). Opis kresťanov mi zo začiatku prišiel trošku prehnaný, ale napriek tomu, že nie som kresťanka som sa neskutočne vcítila do deju. Pútavý dej ma nútil nazrieť hlbšie do histórie Ríma, takže mi táto kniha dala viac než dosť. Čítať viac
Gabika
17.8.2012
Názor čitateľa
Moja najobľúbenejšia kniha! Výborne napísaná, zaujímavý dej, krásna myšlienka. Odporúčam každému! Čítať viac

Čítať viac

„Basil sa na ňu zarazene díval. Nielen preto, že plakala alebo že bola len v šortkách a tielku bez podprsenky. Ľudí vždy zarazí ženská krása. Po čase v ich spoločnosti si na to zvyknete, ako na pohľad na rázštep pery“