Biblia - Starý Zákon (1 - 10) - Kolektív autorov

Rodinná edícia biblických príbehov formou rozhlasovej dramatizácie približuje záujemcom nový, netradičný pohľad na jednotlivé knihy Starého zákona.

Čítať viac
9,87 €
Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

EXKLUZÍVNE iba u nás
Obsah
Stvorenie sveta
Potopa
Abrahámova cesta
Obetovanie Izáka
Krásna Rebeka
Jakub a Ezau
Jakubovi synovia
Jakubov zápas
Jozef a jeho bratia
Jozef a faraón
Jozefove skúšky
Jakubove požehnanie
Mojžiš a Áron
Faraónovo potrestanie
Exodus
Desatoro
Zlaté teľa
Archa zmluvy
Roky na púšti
Vzbura Levitov

Rodinná edícia biblických príbehov formou rozhlasovej dramatizácie približuje záujemcom nový, netradičný pohľad na jednotlivé knihy Starého zákona. Cela edícia sa snaží rešpektovať základný biblický text, ale na mnohých miestach rozkrýva psychologický charakter postáv a v dramatizovaných dialógoch ozrejmuje ich konanie. Nad celkovým vyznením textových úprav dozerajú bratia z rádu Kapucíni na Slovensku.
Na celom projekte spolupracuje celá plejáda skúsených rozhlasových tvorcov - od známeho rozhlasového a divadelného režiséra Štefana Korenčiho, zvukového majstra Milana Greguša, hudobného skladateľa Rudolfa Pepuchu, až po niekoľko desiatok hercov, ktorí sa postupne vystriedajú pri nahrávaní jednotlivých častí. Ústrednou postavou celej edície je Rozprávač, ktorý bude poslucháčov sprevádzať vo všetkých dieloch. Svoj hlas biblickému rozprávačovi prepožičal Vladimír Jedľovský. Text Boha interpretuje Anton Vaculík. Z mnohých hereckých osobností, ktoré sa zatiaľ zúčastnili na nahrávaní môžeme spomenúť Evu Krížikovú, Františka Kovára, Jána Kronera, Iva Gogála, Ľuboša Kostelného, Zuzanu Kaprálikovú, Mariána Labudu ml., Zuzanu Porubjakovú, Dušana Tarageľa, Jána Mistríka a desiatky ďalších.

Dôležitou súčasťou celej nahrávky je aj pôvodná hudba, ktorú skomponoval Rudolf Pepucha.
Čítať viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
8:35
Naše katalógové číslo
254998
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Via Productions

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0


Čítať viac

„Túžil som ju nežne zaobaliť hebkým tichom ako do deky. “