Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - Jonas Jonasson
Audiokniha
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - Jonas Jonasson
Audiokniha

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány;... Čítať viac

Vydavateľstvo
Panteon, 2016
Interpret
Dĺžka
12:43

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí. Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština

10,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - Jonas Jonasson
MP3 na CD
Čeština, 2013
Na sklade

11,99 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o audioknihe

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.
Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.
Čítať viac
Dĺžka
12:43
Naše katalógové číslo
254989
Štýl
humorný
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Panteon
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

Erik Matovič
4.6.2017
Originálny príbeh, charizmatické postavy a úžasný interpret
Táto kniha nie je dokonalá - nelogické rozhodnutia Alana, ktoré tam boli len preto, aby mohol príbeh ísť ďalej(napr. ukradnutie kufra) mi prekážali a chápem, že náhoda a šťastie sú charakteristické črty tejto knihy, no dejú sa nezávisle od Alana. Jednalo by sa o vážnejšiu chybu, pokiaľ by nebol dej taký zábavný a postavy také charizmatické. A to je to, čo zachránilo túto knihu - charizma. Nemôžem si ani spomenúť na postavy, ktoré by boli tak sympatické aj napriek páchaniu protizákonných a nemorálnych aktivít.

Aj tu platí, že humor vám najlepšie priblíži postavu a preto aj napriek hocijakej negatívnej situácií, ktorá sa Alanovi prihodí(5 rokov strávených v gulagu, cesta Himalájami, blázinec, občianska vojna v Španielsku...), riadi sa heslom, ktoré vám navždy ostane v pamäti: ,,Je tak, jak je, a bude tak, jak bude.''

Hlas Martina Strásnkeho, ktorý vás s týmto príbehom sprevádza, je úžasný a interpret s ním vie pracovať, preto sa ani na chvíľu nebudete nudiť.
Čítať viac
Lucia
16.1.2014
Rozhodne treba precitat!
Tato (audio)kniha patri medzi najvtipnejsie, co som kedy citala. Prispieva k tom fakt, ze je nacitana vynikajucim nacitavatelom - co nie je mozne povedat o kazdej.
"Starik" je kniha absurdna, super prelozena (CZ verzia), dynamicky nacitana - citala som ju 2x po sebe. Urcite kupim aj dalsiu knihu od tohto autora, ked bude prelozena a nacitana.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Nevěřím v obchod. Všechny stroje pokládám za haraburdí, sčítací stroje, automobily, lokomotivy, letadla, ano i kola. Nevěřím v dopravu, v přenášení těla z místa na místo, a rád bych vědel, kam kdo kdy šel. Odešel někdy někdo ze sebe samého? Je kterákoli z cest tak obrovská a zajímavá, jako cesta duše životem? Je konec kterékoli z cest tak krásny jako smrt.“