Verte cisárovi - Anton Hykisch
Verte cisárovi
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Verte cisárovi

Anton Hykisch

Spisovateľ, publicista, diplomat (pôsobil ako prvý slovenský veľvyslanec v Kanade). Autor 26 kníh (romány, poviedky, cestopisy) a rozhlasových hier. Viceré jeho diela boli preložené aj v zahraničí. Medzi najúspešnejšie romány patria Námestie v Mähringu (1965, 2000), Čas majstrov, Milujte...

6 hodín čítania

Ďalšie formáty

E-kniha
8,30 €

Možno milióny ľudí obšťastniť rýchlo, bez lásky a často aj proti ich vôli? Túto otázku osvetľuje nový historický román Antona Hykischa, situovaný do sklonku 18. storočia, v predvečer Francúzskej revolúcie (ide o voľné pokračovanie úspešného románu...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

11,90 €

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Možno milióny ľudí obšťastniť rýchlo, bez lásky a často aj proti ich vôli? Túto otázku osvetľuje nový historický román Antona Hykischa, situovaný do sklonku 18. storočia, v predvečer Francúzskej revolúcie (ide o voľné pokračovanie úspešného románu Milujte kráľovnú). Roky čakal cisár Jozef II. na smrť svojej matky Márie Terézie. Hneď po jej skone začal netrpezlivo uskutočňovať svoj sen o spravodlivej vláde. V horúčkovitej sebazničujúcej práci chce zabudnúť na svoje osobné nešťastia a nedostatok lásky. Román odkrýva bolestné súkromie mladého vládcu až po jeho predčasný tragický koniec.
Desaťročie vlády Jozefa II. znamená aj počiatok národného prebudenia Slovákov. Na stránkach knihy stretneme Jozefa Ignáca Bajzu s jeho trampotami pri písaní prvého slovenského románu. Spoznáme život v starej Bratislave/Prešporku, kde v seminári na hrade Anton Bernolák s priateľmi vytvoril prvú slovenskú gramatiku. V pútavom románe nazrieme do života panovníkov v Európe, najvyšších cirkevných hodnostárov aj chudobných dedinských kňazov. Dostaneme sa do málo známych kútov rozsiahlej habsburskej monarchie.

Hykischov nový román je kniha o vášni a túžbe po moci, kronika osudov ľudí, ktorí sa vzopreli každodennosti a usilovali sa zmeniť život okolo seba.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2016

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2017
PDF
8,30 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
432
Hmotnosť
605 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788080619305
Naše katalógové číslo
254775
Kníhkupec
16. decembra 2017

Hykisch píše vo všeobecnosti veľmi poctivo - všetky otázky, ktoré sa vo mne prebudili počas čítania knihy, boli do jej dočítania zodpovedané. Napriek tomu, že v knihe je obsiahnuté celé obdobie panovania osvieteného Jozefa II. a rozprávačmi deja sú okrem cisára samotného aj iné postavy, ktoré trápia ich vlastné problémy, všetko je vyrozprávané do detailov. Na knihe sa mi obzvlášť zapáčilo prepojenie hlavného príbehu (Jozef a jeho snaha zmeniť ríšu k lepšiemu, aj keď na to ešte nie je pripravená) so slovenskou líniou (Bajza, Bernolák a prebúdzanie slovenského jazyka). Aj napriek tomu, že pomery poddaných, ktoré sú tu opísané bez okolkov, boli veľmi zlé a nečítalo sa to vždy príjemne.
Síce to nebola prvá kniha o Jozefovi II, ktorú som čítala, a vedela som, kam dospeje dej, predsa ma plne "bavila" od začiatku do konca.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

4 hodnotenia

0
4
0
0
0

9
18.10.2018
Overený nákup
Obdobie panovania Jozefa II. mám rada a je skvelé, že je táto téma stále aktuálna. Kniha sa veľmi dobre číta, autor sa snaží panovníka priblížiť najmä ako človeka, čo veľmi oceňujem. Každý kto má rád históriu 18. storočia si príde na svoje. Príbeh je popretkávaný aj milostnými zápletkami, ktoré vás ešte lepšie vtiahnu do deja. Čítaj viac

Čítaj viac

„Keď čítam knihu, zvyknem ju čítať iba očami. Sem-tam však príde pasáž, možno len veta, ktorá sa stane mojou súčasťou.“

W. Somerset Maugham