Poklad v Striebornom jazere - Karl May
Poklad v Striebornom jazere
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Poklad v Striebornom jazere

7-8 hodín čítania

Vysoko v horách, na dne Strieborného jazera, je ukryté rozprávkové bohatstvo – zlatý poklad, ktorý stráži indiánsky náčelník Veľký medveď so svojím synom. O poklade sa však dozvedel aj Ryšavý Cornel a najal si bandu najhorších zločincov...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vysoko v horách, na dne Strieborného jazera, je ukryté rozprávkové bohatstvo – zlatý poklad, ktorý stráži indiánsky náčelník Veľký medveď so svojím synom. O poklade sa však dozvedel aj Ryšavý Cornel a najal si bandu najhorších zločincov, aby sa ho zmocnili. K jazeru v tom istom čase putuje skupinka slávnych zálesákov na čele s Old Firehandom, Old Shatterhandom a Winnetouom. Chcú prekaziť podlé zámery Ryšavého Cornela a potrestať ho za spáchané vraždy. Okrem toho majú aj tajné plány s ťažbou striebra v okolí jazera. Takmer na každom kroku ich životy ohrozujú prefíkaní zločinci či nedôverčivé indiánske kmene. Dokonca im padnú do rúk a ocitnú sa pri mučiarskych koloch. Prežijú toľko neuveriteľných dobrodružstiev, že čitateľ ich musí sledovať so zatajeným dychom od začiatku do konca. Podľa jeho románov bolo nakrútených veľa filmov. Na Slovensku je najslávnejšia séria z rokov 1962–1965 Poklad na Striebornom jazere a Winnetou I – III. Je zaujímavé, že obľúbený spisovateľ Karl May pred napísaním príbehov z prostredia Divokého západu Americký kontinent nenavštívil, no napriek tomu ho vedel dokonale opísať.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
528
Hmotnosť
608 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788010029297
Naše katalógové číslo
254753

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

6 hodnotení

4
0
0
2
0

Palo
29.11.2018
Množstvo chýbajúceho textu
V knihe na mnohých miestach chýbajú slová a celé riadky textu. Veľmi to ruší pri čítaní. Mám aj staršie vydanie, síce už rozpadnuté, ale čítal som ho niekoľko krát a tie chyby a chýbajúce časti viet mi kolú oči. Škoda... Čítaj viac
Martin Ter
25.7.2018
SPN/Mladé Letá: korektúra
Na 500 stranách je minimálne sto preklepov/gramatických chýb!
Z novovydaných kníh v edícii STOPY je len jedna jediná bez chyby - Ostrov pokladov.
Ale späť k Pokladu v Striebornom jazere. Podľa infa v knihe sa na jej vydaní
podieľali spoločne SPN a Mladé letá, pre ktoré zrejme "pracujú" iba brigádnici
zo základnej školy. Inak si neviem vysvetliť, ako môže byť v jednej knihe také nenormálne množstvo chýb. Korektúru robil kto? Móricko z 2. E, ktorého sa všetci v triede boja, lebo jeho ocko chodí do 8. E?
Milé SPN: je to už dávno, čo som vyšiel školu, za tie desaťročia sa v slovenskej gramatike všeličo pomenilo, ale o tom, že by sa rozdeľovali dvojhlásky (ia, ie, iu) pomlčkou som ešte nepočul! Snáď pociťujete aspoň trocha sebakritiky za takúto neprofesionalitu. Príbeh je úplne super, ale zážitok z neho zráža až pod zem odfláknuté spracovanie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles