Knihy
E-knihy

Od hlouposti k šílenství

Zprávy o tekuté společnosti

Argo, 2016
6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Argo, 2016

Do tohoto svazku autor zařadil další novinové sloupky, které psal patnáct let pro list L’Espresso. Zde uveřejněné sloupky se vyznačují značnou rozmanitostí, a to nikoliv nedůsledností autora, ale v důsledku složitosti dnešní doby...

Čítaj viac

17,83 €

Bežná cena Bežne 18,71 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Do tohoto svazku autor zařadil další novinové sloupky, které psal patnáct let pro list L’Espresso. Zde uveřejněné sloupky se vyznačují značnou rozmanitostí, a to nikoliv nedůsledností autora, ale v důsledku složitosti dnešní doby. Období „tekuté společnosti“, jak ji nazývá Zygmunt Bauman, začalo postmodernismem, který se vyznačoval krizí velkých vyprávění, s hravostí či ironií pojednával o historii a občas čelil výzvám nihilismu. Postmodernismus však byl jen přechodem od modernismu k dosud nijak nepojmenované současnosti. Tu charakterizuje krize státu, těsně spjatá s krizí ideologií, a tím i politických stran. Dnešní krajní individualismus opouští ideu společenství a druhé lidi vnímá jako rivaly.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Od hlouposti k šílenství - Umberto Eco
Dějiny krásy - Umberto Eco
44,62 €
Ušetríte 2,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Pape Satan Aleppe. Cronache di una societa liquida
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788025719336
Naše katalógové číslo
254495
Počet strán
424
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Argo

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Dušan Vávra
15.9.2017
Múdra a vtipná kniha
Zbierka novinových stĺpčekov Umberta Eca za roky 2000 - 2015. Členená je do pätnástich oddielov, z ktorých mnohé sú silne orientované na Talianske politické a spoločenské reálie a pre našinca, ktorý v nich nie je detailne zorientovaný, môžu byť občas nezaujímavé. Avšak mnohé ďalšie, najmä tie z ostatného obdobia a berúce si na mušku moderný pretechnizovaný, prepočítačovaný a premobilovaný svet, sú všeplatné, súc odpozorované bystrým okom a vyrozprávané sviežim a múdrym Ecovým jazykom. Sústredené sú najmä v úvodných častiach knihy a sú rozkošné ! Ak by som vládol darom spisovateľského umenia, pokúsil by som sa ich napísať presne takto !
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Od hlouposti k šílenství - Umberto Eco
Dějiny krásy - Umberto Eco
44,62 €
Ušetríte 2,20 €

„Nepridaj sa k tým, čo pália knihy. Nemysli si, že utajíš chyby tým, že zničíš dôkaz, že sa stali. Neboj sa ísť do knižnice a prečítať v nej každú jednu knihu.“

Dwight D. Eisenhower