Sľuk: Chorea Slovaca - Sľuk
Sľuk: Chorea Slovaca
6,57 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
6,57 €

Bežná cena Bežne 6,89 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o titule

Audio CD Chorea Slovaca má podobu soundtracku k rovnomennej tanečnej inscenácii SĽUK-u. Ide o štúdiovú nahrávku, ktorá nemôže nahradiť „živé“ interpretačné výkony muzikantov v spojení s tancom na scéne. Môže však poslucháčom sprístupniť výnimočné autorské spracovanie tradičnej ľudovej hudby, slúžiacej tvorcom ako poetické a estetické východisko. Návraty k prameňom ľudovej hudby, piesne alebo tanca nemusia mať vždy podobu citácie, rekonštrukcie či pokusu o štylizované scénické stvárnenie autentickej predlohy. Návraty k prameňom folklóru ako k inšpiračnému zdroju umeleckej tvorby môžu byť návratmi podobnými našim spomienkam na detstvo. Vždy sú to návraty, ktoré majú podobu fragmentu, záblesku, malej chvíľky vytrhnutej z kontextu „zlatého veku“ našej osobnej – intímnej mytológie.

Hudobno-tanečný program Chorea Slovaca – Tanečné etudy pre SĽUK je výpoveďou mladej generácie umelcov, ktorí sa inšpirovali fragmentmi z ľudového umenia. Šesť tanečných etúd, vokálne hry, stará pieseň a balada tvoria inscenáciu, ktorá sa divákovi prihovára súčasnými umeleckými vyjadrovacími prostriedkami. Dominantným inscenačným princípom je hra – jazyková, vokálna, hra s rytmom, s piesňou... Návraty do minulosti nemusia byť len nostalgické a sentimentálne. Môžu byť aj víziou nových obzorov, ktoré prináša súčasnosť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sľuk: Chorea Slovaca - Sľuk
Karol Duchoň: 20 naj - Karol Duchoň
16,66 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

 
CD obal
Naše katalógové číslo
253994
ISBN
912882-2
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčil album?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sľuk: Chorea Slovaca - Sľuk
Karol Duchoň: 20 naj - Karol Duchoň
16,66 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev