Zlaté puto - Ivica Ďuricová
Zlaté puto
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zlaté puto

Na ktorú stranu sa pridáte vy?

Ivica Ďuricová

Ivica Ďuricová je slovenská copywriterka a autorka niekoľkých kníh. Na konte má biznisové tituly ako 99 inšpiratívnych podnikateľských nápadov, 49 hrdiniek slovenského biznisu či Byznys v Rusku. Na poli beletrie sa predstavila v roku 2016 napínavým románom Zlaté puto, ktorý si získal výborné...

5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2016
1. diel série
Zlaté puto

Ďalšie formáty

E-kniha
7,90 €

ZLATÉ PUTO je mystery román zasadený do sveta utajených agentúr a modernej digitálnej špionáže. Autorka vás zavedie do sveta túžby po moci, zákulisných ťahov, tichých divákov a horúcich blikajúcich skríň, papierov s vysokou gramážou, klenotov, čierneho...

Čítať viac

ZLATÉ PUTO je mystery román zasadený do sveta utajených agentúr a modernej digitálnej špionáže. Autorka vás zavedie do sveta túžby po moci, zákulisných ťahov, tichých divákov a horúcich blikajúcich skríň, papierov s vysokou gramážou, klenotov, čierneho...

Čítať viac

Ďalšie formáty

11,90 €
Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

ZLATÉ PUTO je mystery román zasadený do sveta utajených agentúr a modernej digitálnej špionáže. Autorka vás zavedie do sveta túžby po moci, zákulisných ťahov, tichých divákov a horúcich blikajúcich skríň, papierov s vysokou gramážou, klenotov, čierneho oblečenia, kníh, rýchlych áut, nikdy nekončiacich bitiek, falošných bánk a zakázaných vzťahov.

O čom je celý príbeh?

Keď sa Sofia, nič netušiaca majiteľka baliaceho servisu, nechtiac dostane do boja dvoch odvekých rivalov Williama a Adama, jej život začne ísť prudko dolu z kopca. Zrazu odhaľuje prastaré umenie charizmágie a sama zisťuje, že má dar, ktorý vôbec nechcela.

Slepo nasledujúc agenta Williama na jeho misiu v talianskom Ríme sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Stane sa obetným baránkom a je donútená pykať za chyby iných.

Na jej pleciach napokon stojí rozhodnutie, či zachrániť seba alebo celý svet...

Na ktorú stranu sa pridáte vy? Vyberiete si zmysel pre spravodlivosť alebo túžbu po moci? A je toto rozhodnutie vôbec také čierno-biele?

Zlaté puto je prvou časťou trilógie, knižná séria bude mať ďalšie dve pokračovania.

Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
2016
Posielame do troch dní
11,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
2018
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
7,90 €
Ďalšie
Kúpte spolu
23,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3505 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
308 g
ISBN
9788097242824
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
253818
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Zlaté puto
Vydavateľstvo
Adlervia Press

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

52 hodnotení

45
3
3
1
0

15

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @akika_knihomolka_z_liptova :)

Martina Fuziová
3.10.2021
Zlaté puto
Hneď na začiatku sa musím priznať, že som dlho odolávala tejto knihe. Obálka na mňa pôsobila trochu zvláštne a nie veľmi vábne, ale po prečítaní kníh Cudzinec z papiera a Detektív z minulosti som jej napokon dala šancu a rozhodne neľutujem!
Hneď prvá kapitola ma upútala a vyvolala zvedavosť, ako sa príbeh bude ďalej vyvíjať. Sofia si ma okamžite získala a už pri prvom stretnutí bolo vidieť a cítiť, že sú s Williamom na rovnakej vlne. Ak čakáte 340 strán presladenej romantiky, tak na to rýchlo zabudnite! Autorka bravúrne vymyslela zápletku a celé ma to nesmierne bavilo.
Detailné prepracované a premyslené do najmenších detailov! Niekedy som pohybovala, či je to naozaj len fikcia alebo realita, tak to pekne do seba všetko zapadlo a dávalo zmysel. A občas som pohybovala, či autorka skutočne neodhalila existenciu výnimočných schopností a teraz nám to sprostredkúva prostredníctvom zaujímavého príbehu. Nechcem náhodou napísať nejaký spoiler preto len podotknem, že myšlienka zlatého puta v sebe nesie niečo oveľa viac a verím, že každý, kto dá tejto knihe šancu si ju zamiluje rovnako ako ja.
Kniha sa z veľkej časti odohráva v Ríme, meste, ktoré je podľa informácií na zadnej strane knihy autorkine najobľúbenejšie na svete. Nesmierne som si užívala ako sú jednotlivé pamiatky nenásilne zakomponované do deja a hneď sa mi v hlave vynorili spomienky na moju návštevu Ríma. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Anjelský hrad... Všade tam sa ocitnete spolu s hlavnými postavami a budete si musieť rozmyslieť, na ktorú stranu sa postavíte.
Takže opäť som sa presvedčila, že platí "Nesúď knihu podľa obalu".
Čítať viac
Jana Matisová
2.4.2021
Dostala ma!
To je najlepšie napísaná kniha akú som čítala (a to ich bolo dosť). Dej ma vtiahol do Ríma (aspoň takto som mohla byť mimi okres v čase pandemie) žila som s postavami, napätie od začiatku do konca, žiadne natahovacky, ja som z nej totálne hotova. Teším sa na pokračovanie, lebo toto mi odpalilo dekel. Precitala som ju za 3dni po večeroch a autorke ďakujem... Za tento masakralny zážitok pri čítaní knihy. Čítať viac
6
20.2.2021
Prekvapivá bomba
Ľudzá moji, ja som z tejto knihy pekne v r... unesená. To čo toto bolo za mega bombu v nenápadnom balení???

Akože Cudzinec z papiera bol super. Aj Detektív z minulosti bol perfektný. Ale TOTO??? TOTO ma odrovnalo na plnej čiare.

Keď mi prišli tieto tri knihy, obal Zlatého puta ma zaujal najmenej. Myslela som si, že ide o nejaké súrodenecké vzťahy (fakt neviem, skade som to vzala, ale je to tak). Nejak ma to ale ťahalo a súdiac podľa predošlých dvoch kníh som mala jasnú predstavu, čo ma čaká a vrhla sa na ňu. No veľký prd som vedela!!!

Po troch-štyroch kapitolách som si rozčarovane začala čítať anotáciu (áno, až teraz), že o čom to točí, to hádam bude nejaké sci-fi či kieho, div mi oči od gúľania neodleteli.

Otrávene som pokračovala v už nie veľmi oduševnenom čítaní a... rány boží, to bylo něco. Ja takýto typ kníh nečítam. Toto však bolo pre mňa absolútne dokonalé a sama neuverím, čo teraz napíšem, ale zo všetkých troch kníh za mňa rozhodne najlepšie.

Ospravedlňujem sa autorke, že som ju momentom dočítania posledného slova zbombardovala surovými pocitmi, nemohla som inak. Apelujem na vydavateľstvá, aby zakázali vydávať knihy na pokračovanie. Keby som toto čítala v roku 2016, kedy to vyšlo a doteraz nemala pokračovanie, mala by som riadny absťák. Snáď sa všetci knižní duchovia spoja a zľutujú nado mnou, aby som sa dožila pokračovania a ukončenia tejto trilógie, inak tu môj duch zostane a bude strašiť všetkých autorov, ktorí majú tú drzosť písať knihy na pokračovanie.
Čítať viac
Veronika
7.1.2021
Výnimočná kniha
Toto je tak perfektná a napínavá kniha, že som ju čítala s rozsvietenym telefónom pod perinou pri spiacich deťoch. Neuveriteľné, ako autorka dokáže vykresliť niektoré momenty. Doslova sa prenesiete na miesto. Zaver by uhádol málokto, takže odporúčam. Čítať viac
9
22.12.2020
Už teraz sa teším na pokračovanie, kniha sa čítala veľmi ľahko a dá sa povedať, že sama. Keďže mám prečítané už aj iné knihy od tejto autorky, tak sa mi jej štýl písania veľmi páči. Hoci som najprv musela roztriediť všetky postavy, aby sa mi ľahšie orientovali, nič to nemení na fakte, že knihu odporúčam. Čítať viac
3

Som knihomoľka čo miluje čítanie kníh. “Človek, ktorí číta, prežije tisíc životov, kým zomrie. Človek, ktorí nikdy nečítal prežije iba jeden.,, Môžte ma nájsť aj na mojom bookstagrame @_knizna_laska_

Nikola Kohútová
14.11.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh je o Sofii, ktorá pracuje v baliacom servise. Zrazu sa jej zmení svet, keď sa dostane medzi dvoch rivalov Wiliama a Adama. Odhaľuje prastaré charizmágie a dar. No raz sa ocitne v Ríme, nasledujúc Wiliama. Na nesprávnom mieste v nesprávnom čase. Musí sa rozhodnúť či záchráni celý svet alebo seba... Na ktorú stranu sa pridáte vy?
Autorka v knižke ukotvila skvelý nápad, ktorý tak modernými technológiami zapadá aj do tohto sveta. Veľmi sa mi páčilo ako sa pomaly rozuzlovalo skryté tajomstvo no trošku trvalo kým som sa zžila s ich svetom no potom som sa náhle doňho vžila. Sofia mi bola veľmi sympatická a podobná v niektorých veciach. Wiliam bol taký dokonale gentlemanský. Knižka sa mi veľmi páčila a určite ju odporúčam.
Čítať viac
12
1.11.2020
Skvelá záverečná tretina
Hodnotím na 3,5 *

Zaujímate sa o internet? Do akej miery vám vstupuje do života a do akej miery chcete, aby prostredníctvom neho o vás niekto vedel akékoľvek informácie? Intermet nám čím ďalej, tým viac prirastá k bežnému životu, v akejkoľvek forme ovláda svet a uľahčuje nám život. Je tomu naozaj tak?
Možno banálna téma, ale ja som sa nad ňou vďaka tejto knihe pozastavila a som rada, že ju autorka v príbehu spracovala.
Ale podstata je schovaná v niečom inom, v niečom viac ľudskom, viac obyčajnom.
A síce tu láska a prejav citov medzi hlavnými postavami Williamom a Sofie nedostali veľa priestoru, obľúbila som si ich.
Priznávam, prvá tretina knihy mi dala zabrať. Nechytala som sa na vlnu charizmágov, bieleho a čierneho klubu vo svete smrteľníkov, ojedinele s nadprirodzenými schopnosťami.
Bola zdĺhavá, s veľkým množstvom postáv, medzi ktorými som sa síce ľahko orientovala, ale miatli ma a ťažko sa mi hľadal sever. Tu som veľmi ocenila krátke kapitoly.
Od druhej tretiny som sa ako-tak chytala a postupne sa na príbeh namotávala, až som posledné kapitoly úplne žrala.
Tomu sa hovorí gradácia.
Užila som si poriadnu dávku akcie, ale chýbala mi romantika.
Skvelé nadprirodzené schopnosti, putá a mosty si zas miestami odporovali.
Príbeh je písaný z viacerých pohľadov, čo malo svoj význam, no v dlhých myšlienkových pochodoch postáv som sa strácala...
Autorka má výborný štýl písania, kniha sa číta ľahúčko a vyvoláva emócie. V mojom prípade najmä hnev na postavy a ich chovanie.
No a samotný záver... prekvapivý a záhadný. Už aby bolo pokračovanie na svete, ja si ho potrebujem prečítať!
Čítať viac
6
11.10.2020
Neopísateľná
Ivica Ďuricová - Zlaté puto

Moja prvá knižná štafeta sa niesla so Zlatým putom. Neskutočne som sa tešila????. Ten pocit, že prvé baby ju už majú a čítajú a ja ju budem čítať až posledná. Nevedela som, že čakanie je také ubíjajúvce.
Zlaté puto si ma získala hneď po prvej prečítanej vete ??. Spisovateľka napísala príbeh o charizmágoch. Príbeh je v skutku úžasný, páči sa mi charizmágia. Ale popravde čakala som menšie nerovnosti v príbehu. Také tie nedomyslené myšlienky. No na žiadne také som nenarazila. Tak krásne sa to čítalo ako keď tečie rieka, sem-tam vás prekvapí vodopád ???? (nečakanými zvratmi).
Klobúk dole. Zlomové momenty ma vždy prekvapili. Zlaté puto má všetko. Úžasný námet, napätie, romantiku a v neposlednom rade vie čitateľa prekvapiť. Vedela by som písať o Zlatóm pute donekonečna.
Tak smelo do čítania kamaráti ???? tešíma sa na pokračovanie.
Čítať viac
Knizkomolka Lenka
29.9.2020
•Špionážna linka bola celkom dobre prepracovaná, pútavo napísaná, zaujala zvratmi, tajomnom a celkovo bola najzaujímavejšia. Čierny klub a jeho členovia ma fascinovali. Páčilo sa mi ich premyslené konanie, mysleli tri kroky dopredu, mali plány, boli pripravený na čokoľvek, vytvorili neuveriteľný projekt datacentra. Naopak Biely klub mi prišiel veľmi skostnatený vo svojich zásadách. A ja som celkom chápala prečo boj prehrávali lebo oni nerobili nič len ticho stáli a šúchali nohami. Jeho najlepší člen William robil podľa mňa amatérske chyby jednu za druhou. Čo som však na ňom obdivovala bola jeho neuveriteľná lojálnosť voči klubu. Aj kvôli tomu nad ním vysel Damoklov meč. Chlapec, to veru nemal ľahké.
•romanticka linka medzi Williamim a Sofiou išla do úzadia...
•Tá nadprirodzená linka bola zase úžasná v tom, že som si vedela celkom predstaviť život kde jestvujú ľudia, ktorí majú silu čítať myšlienky, kde nás medzi sebou spájajú neviditeľné putá, ktoré môžu vidieť len niektorí na to cvičení, kde sú niektoré putá silnejšie než smrť,...
•Na začiatku knihy som bola zmätená a celkom som tápala, čo sa to tam deje s tým nadprirodzeným. Niektoré veci neboli dovysvetlované alebo boli podané akosi protichodne, nepomohlo tomu ani veľké množstvo postáv, ktoré malo ešte aj prezývky (občas veľmi nezmyselné a zbytočné), niektoré časti boli v er-forme a iné zase v ich-forme...kniha teda mala aj isté chybičky ale posledná 1/3 knihy to celé zachranila ...
Čítať viac
2
25.8.2020
Skvelá kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Takmer nemám slov. Ako prvé poviem: odporúčam! Mne sa príbeh neskutočne páčil. Postavy boli úžasne vykreslené. Štýl autorky mi bol sympatický, jednoduchý a k veci. Sofiina práca v centre sa mi veľmi páčila. To, aký zápal mala pre kreatívnu prácu balíčkov. A do toho sa jej tam "votrel" agent, nie tak obyčajný, ale čo vie čítať myšlienky. A... ďalej nebudem prezrádzať.
V Taliansku som bola ale nie priamo v Ríme. Tu sa odohráva kniha, kde sa Sofia nechtiac ocitne a prejde si naozaj všeličim. Aj zlým. Zažije stratu, lásku, žiaľ, bolesť a to kvôli svojmu Daru, ktorý nevedome dostala.

William je poctivý a dodržiava pravidlá agentúry, pre ktorú pracuje, až sa mu to vymstí. Jeho opak Adam baží po pomste a je schopný pre to urobiť čokoľvek. Aj zabíjať. A nie len on.

Jediný problém je, že koniec vás úplne dostane a vy nemáte po ruke druhú časť. Opäť hovorím - prečítajte si túto slovenskú knihu.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
23,80 €

„A možno práve vtedy, oslobodení od sebectva zistíme, aký jednoduchý a krásny môže byť život. Úplne jasne uvidíme, čo všetko sme schopní obetovať a vzdáme sa toho s prekvapivou ľahkosťou, a jediný obraz, ktorý sa nám vryje navždy do pamäti, bude tvár človeka, ktorému sme podali ruku, aby vládal kráčať.“

A vráť sa po slabších - Silvia Bystričanová
A vráť sa po slabších
Silvia Bystričanová