Knihy
E-knihy
10,48 €

Bežná cena Bežne 11,00 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha O jasnom sokolovi je súčasťou zbierky kníh s názvom Skazky národa Slovanov. Ide o zbierku so starými rozprávkami – skazkami, ktoré v sebe nesú hlboké posolstvo a odkaz našich predkov. Jednotlivé skazky budú vydávané ako samostatné knihy. Všetky príbehy budú v pôvodnom znení tak, aby plnili svoj význam. Význam taký dôležitý, že jeho skutočnú hĺbku je možné pochopiť až po zamyslení sa nad významom slov. Tieto príbehy boli časom menené a upravované, čo malo za dôsledok zmenu obsahu deja.

Cieľom príbehu O jasnom sokolovi je, aby naše deti prišli do kontaktu s informáciami a znalosťami, ktoré rezonujú s našou kultúrou a tak umožnia plnohodnotný rast a napredovanie. Je dôležité, aby naše deti poznali minulosť svojich predkov a ich skutočnú úroveň znalostí, technologického vývoja a v neposlednom rade i charakterové črty osobností.

Vlastnosti ako česť, pravdovravnosť, odvaha a čistá láska sú dôležitou súčasťou našej kultúry. Sú to črty, ktoré nás formujú do podoby, akej sme hodní. Ide o črty, ktoré sú našimi predkami vyzdvihované, oslavované a označované ako božské. Toto sú vlastnosti veľkého národa Slovanov.

Námet príbehu O jasnom sokolovi sme čerpali z pôvodných ľudových rozprávok a tiež z knihy Minulosť a budúcnosť od Nikolaja Viktoroviča Levašova. Jeho dielo nám ukazuje skutočnú hodnotu tohoto príbehu.

Toto je dedičstvo našich veľkých predkov, je určené pre všetkých, ktorí kráčajú po ceste duchovného vývoja.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Skazky národa Slovanov: O jasnom sokolovi - Matej Tomík, Alena Zverinová
Najkrajšie slovenské rozprávky - Zuzana Kuglerová
21,82 €
Ušetríte 1,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
74
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
252750
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Nitrava
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788097129088
Vekové odporúčanie
6+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Viera Kmeťová
11.11.2016
Názor čitateľa
Nádherná rozprávka o láske , odvahe pokore láskavosti a čistoty lásky ako takej, ilustrácia je jasná, svieža zrozumiteľná odporúčam tuto krásnu a jedinečnú rozprávku nielen deťom ale aj dospelým.
Čítaj viac
Erik
10.11.2016
Názor čitateľa
Som rád, že sa na našom knižnom trhu objavilo takéto " iné " dielko.
Skôr ako ju rodičia a všetci dospelí darujú deťom, mali by si ju najskôr prečítať a zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami. Ja som sa zamyslel.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Skazky národa Slovanov: O jasnom sokolovi - Matej Tomík, Alena Zverinová
Najkrajšie slovenské rozprávky - Zuzana Kuglerová
21,82 €
Ušetríte 1,08 €

„Kvety a knihy sú pre mnohých práve tak nevyhnutné, ako denný chlieb.“

Honoré de Balzac