Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Útek - Marek Vadas, BRAK, 2016

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Útek

Najnovšia kniha spisovateľa Mareka Vadasa je správou o fantastickej ceste malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa hrdinovia... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2016
48 strán
40 minút čítania

Najnovšia kniha spisovateľa Mareka Vadasa je správou o fantastickej ceste malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa hrdinovia príbehu stretávajú s priateľstvom i odmietaním. Obyvatelia miest sú... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (2)
Útek - Marek Vadas, Daniela Olejníková (ilustrátor), BRAK, 2016
Pevná väzba
Slovenčina, 2016
Na sklade

12,90 €


Na útěku - Marek Vadas, Labyrint, 2017
Pevná väzba
Čeština, 2017
Do piatich dní
-3 %

13,42 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Max - André Hoogeboom, mamaš, 2023

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Najnovšia kniha spisovateľa Mareka Vadasa je správou o fantastickej ceste malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa hrdinovia príbehu stretávajú s priateľstvom i odmietaním. Obyvatelia miest sú zosobnením vlastností, ktoré vedú k predsudkom, k odmietaniu čohokoľvek cudzieho a k pohodlnému ospravedlneniu svojho nezáujmu o osudy iného človeka. Dobrodružný príbeh je však aj príležitosťou nazrieť do sveta ľudí, pre ktorých je putovanie cez rozsiahle územia životnou nevyhnutnosťou, a to zvlášť v čase, kedy sa civilizačné pohyby stali témou číslo jeden aj u nás. Vďaka spojeniu imaginatívneho textu Mareka Vadasa a ilustrácií Daniely Olejníkovej sa tak pred nami odkrývajú zdanlivo ďaleké, exotické krajiny a ich ľudia, ktorí sú však v skutočnosti omnoho bližšie, ako sme si mysleli.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Počet strán
48
Väzba
pevná väzba
Rozmer
235×310 mm
Hmotnosť
592 g
ISBN
9788097202859
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
251797
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
BRAK
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

6 hodnotení

4
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
11.5.2022
Veľmi pekná kniha
V tejto krásne ilustrovanej knihe sa nachádza 20 na seba nadväzujúcich príbehov. Malý chlapec sa naučí rýchlo behať a so svojím psom Alanom trénuje každý deň. Raz sa mu to možno zíde, veď i otec mu vravel, že pre dieťa je to najdôležitejšie. Až jedného dňa ozaj s Alanom a otcom vyštartovali a navštívili viaceré mestá i krajiny. Ku koncu svojej cesty sa ale otec stratil a či ho chlapec našiel a ako skončila jeho cesta behu, to si už prečítajte sami.
Príbehy malého chlapca môžu deti čítať ako niečo magické a plné fantázie. Možno im nebudú úplne rozumieť, ale určite si chlapca obľúbia. Táto kniha je aj pre dospelých a práve oni môžu svojim deťom pomôcť pochopiť dej, prípadne jeho témy. Tou hlavnou je migrácia očami malého chlapca, ktorý sa na rôznych miestach stretáva s rozličnými ľuďmi a ich rôznymi postojmi, názormi a hlavne predsudkami. Sen o lepšej budúcnosti ho rýchlo, spolu s otcom a psom, ženie vpred a oni musia čeliť aj rôznym nástrahám. Autor sa príjemnou formou dotkol ťažšej témy a poukazuje zjednodušenou formou útrapy niektorých migrantov. Knihu by som odporúčala deťom od 10 rokov a taktiež všetkým dospelým.
V knihe Útek sa spája zaujímavý autorov štýl písania s krásnymi ilustráciami Daniely Olejníkovej. Neviem si predstaviť lepšiu kombináciu. Dajte knihe šancu.
Čítať viac
13
Zlá štvrť - Marek Vadas, Daniela Olejníková, 2018
Práve čítam
Zlá štvrť

Aktuálne recenzujem, "oprašujem" a revidujem po veľmi dlhej dobe svoju knižnicu.

Marek Ščamba
Overený zákazník
19.2.2022
Ako som sa naučil utekať
Ako som sa naučil utekať.

To je názov prvého príbehu detskej knižky od Mareka Vadasa a Daniely Olejníkovej. Titul som zadovážil omnoho skôr a myslel som pri tom na budúcnosť. V čase kúpy, keby som ju prečítal môjmu malému synovi, nepochopil by ju. Teraz je však školák a objavuje okolitý svet tak, ako sme ho v detstve našimi zvedavými očami a ušami objavovali aj my. Kniha sa vypredala a musela byť urobená dotlač. A aj tá dotlač zmizla z pultov kníhkupectiev. Teraz som však po rokoch tento malý klenot vytiahol z mojej knižnice a podujal som sa knižný príbeh po večeroch prečítať môjmu dieťaťu. Útek však nie je len útekom. Je to aj beh, zmiznutie, zdupkanie, vyhnutie sa zlým situáciám, ukrytie sa pred nebezpečenstvom. Je to ja o postavení sa strachu, o hľadaní milovaného človeka, putovaní, súdržnosti, priateľstve, otcovskej láske a nádeji. A nádej je to čo poháňa hlavného hrdinu dopredu. Od začiatku až do konca mu držíme palce, či to dobre dopadne. Na knihe sa mi veľmi páči to, že osloví aj dospelého čitateľa a aj dieťa. A to hneď dvoma smermi. Už po prvých troch príbehoch je zrejmé, že dej osloví dospelého svojou osobitou atmosférou. Takou, že nechce hneď povedať dieťaťu prečo je to vo svete tak, ako to naozaj je. Dospelý čitateľ je konfrontovaný denne so skutočnými udalosťami vo svete, ktorý nie je úplne ružový. Dieťa má však svoju líniu príbehu a nenadarmo z neho vyplývajú otázky, na ktoré musí dospelák reagovať a odpovedať. A v tom vidím veľký klad tejto knihy. A aj u mňa vyvolala emóciu. Aj radosť, či smútok a zovretie na hrudi, čo podtrhla aj posledná ilustrácia pri strome. Je úžasné ako sa dá len niekoľkými farbami a kresbou vyvolať silný dojem z príbehu. Symbióza príbehu a ilustrácie je môj dôvod pomyselnej poklony Daniele Olejníkovej, za jej originálne kresby ku knihe. Myslím si, že kniha má u mňa miesto a nebudem sa otáľať po nej siahnuť aj v budúcnosti.
Čítať viac
17
16.8.2019
O utečencoch počúvame dennodenne v médiach. Vieme však o ich životoch všetko, alebo ich berieme komplexne? Knihu odporúčam nielen deťom, ale hlavne aj pre rodičov a najlepšie by bolo ak by ste si ju čítali spolu. Čo príbeh, to jedna ľudská vlastnosť, vlastnosť ktorou ospravedlňujeme svoje chyby a svoju nevšímavosť voči iným a odlišným ľuďom. Ale každý z nás je jedinečný a niesme rovnaký. A o tom je táto kniha. Čítať viac

Marek Vadas

Čítať viac

„Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.“