Knihy
E-knihy

The Great Gatsby

C1 (Stage 5)

Francis Scott Fitzgerald

celým menom Francis Scott Key Fitzgerald, bol americký spisovateľ, scenárista a jeden z najvýznamnejších predstaviteľov stratenej generácie. Písal tiež vzorové diela v štýle džezového veku - Jazz age. Je autorom románov: * Táto strana raja (This Side of Paradise, 1920) * Krásni a prekliati...

Eli, 2011
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Eli, 2011
Séria
CEFR Level C1

Scott Fitzgerald’s third novel was published in 1925 and has justifiably become a 20th century literary classic. “Gatsby?” asked Daisy urgently. “What Gatsby?” Could it be the same young army lieutenant whom...

Čítaj viac

10,96 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Scott Fitzgerald’s third novel was published in 1925 and has justifiably become a 20th century literary classic.

“Gatsby?” asked Daisy urgently. “What Gatsby?” Could it be the same young army lieutenant whom Daisy Fay met five years ago – and who owns a sumptuous house on Long Island, where New York society enjoys the best parties on offer? Is it just coincidence that Gatsby lives across the bay from Daisy – now married to wealthy polo-player Tom Buchanan? As one man’s mysterious dream moves towards its ultimately tragic conclusion, Midwesterner Nick Carraway is drawn into the dark world of Gatsby’s past and present – a world of hidden frustrations and superficial relationships which perfectly illustrates the “careless and confused” nature of America’s Jazz Age.

Stage 5 - Young Adult ELI Readers - Advanced C1
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Great Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Richard J. Larkhman
Šarha - Jorn Lier Horst
23,30 €
Ušetríte 1,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

196 hodnotení

50
25
13
4
4

Najužitočnejšie recenzie

Matej Laš
Matej Laš
5
2.9.2013
Veľký Gatsby "strieľa" atmosférou na všetky strany. Čítanie s výbornými postavami a s veľmi presným opisom Roaring Twenties.
Čítaj viac
Mária
1
3.6.2013
Za všetko snáď hovorí "...medzi Západným vajcom a New Yorkom..."
Čítaj viac
Anastázie Lytvyněnko
9.1.2018
Tato kniha je klasika, i když ji každý nečetl, tak ji znají. Velká láska, která si projde tolika úskalími. Okno do duše hlavních postav. Vykreslení doby, ve které se vše odehrává. Život bohaté smetánky 20. let, prohibice v Americe. To vše a ještě mnohem víc děla z Fitzgeralda opravdového mistra. Filmové zpracování je překvapivě stejně dokonalé jako kniha sama.
Čítaj viac
Petra Krumlová
30.6.2016
Kniha, která je naprostou klasikou, a která by neměla chybět v žádné knihovničce.
Příběh plný lásky a touhy, a zároveň i sonda do světa bohatých a bezcitných dokonalých Američanů. Mnohé pasáže se Vám zapíšou do srdce, protože jsou opravdu dokonale napsané.
Knihu by měli mít všichni, kteří milují jazzový věk a Americké spisovatele stejně jako já.
Čítaj viac
Lenka Jabčanková
16.8.2015
Názor čitateľa
Pre mna velmi pekny pribeh a este lepsi film,,,,,je pravda, ze najprv som videla film, az potom citala knihu, cize mozno by som bez toho knihu nepochopila az tak dobre a niektore veci si nevedela predstavit, ale to na hodnote knihy vobec neubera...
Čítaj viac
Michaela
19.1.2018
Možno si mala knihu prečítať a nie držať v ruke...
Čítaj viac
13.3.2015
Názor čitateľa
Nuž, možno som mala príliš veľké očakávania, ale kniha ma zo začiatku nesmierne nudila a keď sa dej konečne rozbehol, tak bol koniec. Miestami mi opisy a dej prišli nezmyselné a ako je spomínané nižšie ťažkopádne, miestami sa mi zase naopak veľmi páčili metafory a prirovnania, ktoré autor použil...Chýbala mi tam iskra, ktorá čitateľa zapáli a nadchne...
Čítaj viac
Terez Zdvihalová
21.5.2014
Mikrorecenze
Kniha je skvělá. Skvělá doba, skvělé sny, skvělé plány. Jeden bláznivě zamilovaná člověk a jedna touha o které vám pan spisovatel dává jasně najevo, že bude legendární. Párty, alkohol a sex vás vtáhnou do děje a láska a touha vás z něj už nikdy zcela neproberou. Doporučuji !
Čítaj viac
10.9.2014
Názor čitateľa
Má to rovnako 208 strán ako ostatné. :D
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Great Gatsby - Francis Scott Fitzgerald, Richard J. Larkhman
Šarha - Jorn Lier Horst
23,30 €
Ušetríte 1,15 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka