Temné dedičstvo Alžbety Bátoriovej - Andrej Štiavnický, Ikar, 2016

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Temné dedičstvo Alžbety Bátoriovej - Andrej Štiavnický, Ikar, 2016
Temné dedičstvo Alžbety Bátoriovej - Andrej Štiavnický, Ikar, 2016

Temné dedičstvo Alžbety Bátoriovej

Andrej Štiavnický pútavo odhŕňa ťažkú, zaprášenú oponu dramatickej histórie Uhorska. Čitateľ s napätím a úžasom sleduje spletitosť zákulisných, zákerných zámerov zblúdilej... Čítať viac

8. diel série
Alžbeta Bátoriová
Vydavateľstvo
Ikar, 2016
640 strán
9 hodín čítania

Andrej Štiavnický pútavo odhŕňa ťažkú, zaprášenú oponu dramatickej histórie Uhorska. Čitateľ s napätím a úžasom sleduje spletitosť zákulisných, zákerných zámerov zblúdilej rehoľníčky sestry Rosetty. Práve ona je pokračovateľkou a nasledovníčkou... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 27 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Diár mojej premeny - Planeat, Michal Páleník, Planeat, 2023

Viac o knihe

Andrej Štiavnický pútavo odhŕňa ťažkú, zaprášenú oponu dramatickej histórie Uhorska. Čitateľ s napätím a úžasom sleduje spletitosť zákulisných, zákerných zámerov zblúdilej rehoľníčky sestry Rosetty. Práve ona je pokračovateľkou a nasledovníčkou ukrutnej Alžbety Bátoriovej. Prostredníctvom svojho verného pobočníka dona Alfonza uršulínka udržiava pri živote a pokúša sa zveľadiť temné dedičstvo donebavolajúcich zločinov Bátoričky, smutne preslávenej čachtickej panej.

Pri svojich démonických zámeroch sa neštíti ani tajného sprisahania proti panovníkovi Ferdinandovi III., palatínovi Pavlovi Pálfimu, kráľovskému radcovi Františkovi Nádašdymu II., hlavnému veliteľovi cisárskych vojsk Františkovi Vešelénimu a najmä voči úhlavnému nepriateľovi Alžbety Bátoriovej – grófovi Petrovi Fábrymu. Vzdelanie sestry Rosetty, jej nezlomná vôľa, charizma a diabolská opovážlivosť sa napokon stávajú príčinou závažných okolností smrti mladého následníka trónu, Ferdinanda IV. či odvážnych ochrancov nitrianskeho biskupa Juraja Selepčéniho.

Autor okrem zvyčajných prozaických postupov dokonale využíva aj tajomné, mysteriózne okolnosti, ktoré sa zakladajú na skutočných historických udalostiach, aby voviedol čitateľa do ozajstného bludiska zabudnutých dejinných súvislostí a originálnym spôsobom odhalil fatálne dôsledky temného dedičstva Alžbety Bátoriovej.
Čítať viac
Počet strán
640
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
573 g
ISBN
9788055151045
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
250562
Štýl
mysteriózny, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
8. diel série
Alžbeta Bátoriová
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Temné dedičstvo Alžbety Bátoriovej - Andrej Štiavnický, Ikar, 2016
Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode - Andrej Štiavnický, Ikar, 2008
29,80 €

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený nákup
23.10.2019
Ôsmy zväzok rozsiahlej historickej románovej skladby "Temné dedičstvo Alžbety Bátoriovej" predstavuje dielo výnimočného spisovateľa Andreja Štiavnického. Autor je skvelým znalcom rodu Bátoriovcov, Nádasdyovcov, Listiusovcov, Pálfiovcov a Turzovcov, ako aj uhorskej histórie 16. a 17. storočia.
Všetky jeho romány som si prečítala s veľkým záujmom. Som totiž už od mladosti veľká fanúšička historických románov. Ďakujem autorovi za jeho príbehy, ktoré ma úplne pohltili a potešili. Aj toto majstrovské dielo Andreja Štianického odporúčam každému, kto sa chce poučiť z histórie čítaním pútavého románu.
Čítať viac
Lejla
Neoverený nákup
19.1.2017
skvelé!
som veľký fanúšik :) ďakujem za dobrudružné chvíle pri knihe, nevedela som sa odtrhnúť celú noc :) veľmi fandím autorovi, len tak ďalej. Všetko dobré, a nech vyjde ďalšia Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Temné dedičstvo Alžbety Bátoriovej - Andrej Štiavnický, Ikar, 2016
Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode - Andrej Štiavnický, Ikar, 2008
29,80 €

„Nemožno mi Ťa neľúbiť!“

Marína - Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie), 2017
Marína
Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie)