Knihy
E-knihy

Muž bez tváře - Neuvěřitelný vzestup Vladimira Putina

Akropolis, 2016
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Akropolis, 2016

Když se v roce 1999 lidé kolem Borise Jelcina snažili najít náhradu za svého chřadnoucího a čím dál méně oblíbeného prezidenta, padla jejich volba na tehdy téměř neznámého Vladimira Vladimiroviče Putina, muže bez tváře...

Čítaj viac

15,53 €

Bežná cena Bežne 15,88 €

Ušetríte 2%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Když se v roce 1999 lidé kolem Borise Jelcina snažili najít náhradu za svého chřadnoucího a čím dál méně oblíbeného prezidenta, padla jejich volba na tehdy téměř neznámého Vladimira Vladimiroviče Putina, muže bez tváře, o němž si mysleli, že se jim snadno podaří dotvořit jej podle vlastních představ. A skutečně, Rusko i poblázněný Západ byly rozhodnuty vidět v něm progresivního vůdce svých snů, dokonce i tehdy, když Putin nemilosrdně rozprášil ruská média, vyrval moc i bohatství z rukou byznysmenů a zlikvidoval křehce se rodící demokratické mechanismy. Během několika let byly odstraněny všechny překážky, jež by mu jakkoliv bránily v uplatnění nekontrolovatelné moci: opoziční hlasy byly umlčeny, političtí protivníci a kritici vyhnáni do exilu nebo zavražděni. Masha Gessenová tento příběh zažila na vlastní kůži a podle toho o něm také hovoří. Její fascinující vyprávění o Putinově vzestupu a vládě je vynikajícím dílem žurnalistické literatury a českému čtenáři přinese nejedno překvapení.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž bez tváře - Neuvěřitelný vzestup Vladimira Putina - Masha Gessen
Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů - Tomáš Klvaňa
26,49 €
Ušetríte 0,72 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
404
Hmotnosť
467 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Akropolis
Rozmer
147×210 mm
ISBN
9788074701269
Naše katalógové číslo
249917

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Andrea Stryckova
15.4.2017
Doporucujem

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha má skutočne "dostala". Písaná perom žurnalistky, roky žijúcej v Rusku, je strhujúco, realisticky, až drsne obnažujúca, nelichotivo autentická. Nemožno sa od nej odtrhnúť, kladie znepokojujuce otázky, ktorými zámerne otvára nebezpečnú Pandorinu skrinku, a to s plným vedomím, že ak ju raz otvorí, už sa nebude dat len tak jednoducho zavrieť, nastavuje zrkadlo nielen Putinovi, ale celej ruskej spoločnosti a nikoho nenecháva na pochybách, že v Putinovom svete všetko ide podľa jeho plánu a na všetko existujú nejaké jeho pravidlá. Až brutálne priamočiaro pomenúva problémy ich pravými menami, nebojácne rozpletá pradivo mat?rie. Pred našimi očami vyvstáva obraz tyrana, ktorý si cieľavedome a s matematickou presnosťou buduje (pre obyčajného človeka) neposkvrneny obraz dokonalého Orwellovho pána "Ogilvyho", ktorého náhoda vykopla až na vrchol a ktorého "alternatívny osud" sa stal až surovo reálny a realistický. Autorka nás prevedie celou jednou dekádou, aby nám dokázala, že proporcie vecí, udalostí a dejín sa často menia len pre chv?ľkov? chybné rozhodnutia skupinky ľudí, ktorí ani netušia, že aj ten, kto zdanlivo nevrhá nijaký tieň, môže byť až hrozivo bystrý, bezohľadný a banálne predv?dateľný vo svojej túžbe stať sa nesmrteľným.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž bez tváře - Neuvěřitelný vzestup Vladimira Putina - Masha Gessen
Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů - Tomáš Klvaňa
26,49 €
Ušetríte 0,72 €

„Obsah niečej knižnice je súčasť jeho histórie, rovnako ako obraz po predkoch.“

Anatole Broyard