Kytičky z ulice - JonArno Lawson
Kytičky z ulice
9,01 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
9,01 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Děvčátko na procházce s roztržitým tatínkem sbírá kytičky, které prorůstají z chodníků a silnic, a každý kvítek někomu daruje. Ať už je to dárek chtěný či nechtěný, život holčičky i obdarovaných se jím propojí a promění.
Obrázková kniha beze slov od oceňovaného básníka JonaArna Lawsona a ilustrátora Sydneyho Smithe je oslavou každodenních drobností, malých gest, která ale dokážou velké věci.
Kniha získala kanadské národní ocenění Governor General’s Literary Award a mnohá další.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kytičky z ulice - JonArno Lawson
Sojčák - Jaako Ahonen
22,72 €

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
32
Hmotnosť
352 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
65. pole
Rozmer
220×220 mm
ISBN
9788087506806
Naše katalógové číslo
249842

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Lucia Hlubeňová
5.12.2016
Kniha, ktorá presvetlí aj najtemnejšie dni
Táto cenami ovenčená kniha je dielom známeho kanadsko-amerického spisovateľa JonArna Lawsona a kanadského ilustrátora Sydneyho Smitha. Príbeh vychádza zo skutočného zážitku autora so svojou dcérou, ktorý s pomocou ilustrátora zhmotnil do príbehu bez slov.
Dievčatko – hlavná hrdinka príbehu, kráča domov so svojím oteckom. Otec ide popri nej, no skoro celú cestu telefonuje alebo je zamyslený, takže mu uniká dianie okolo, rovnako ako aj to, čo robí jeho dcérka. Dievčatko počas cesty zbiera po chodníkoch v meste kvietky, ktoré si vydobyli svoje právo na život aj cez vrstvy fádneho betónu či asfaltu. Dievčatko si však kvietky nenecháva pre seba – jeden nechá pri mŕtvom vtáčikovi, ďalší položí vedľa spiaceho a nič netušiaceho bezdomovca, iný zastokne neznámemu psíkovi za obojok.
Ilustrátor veľmi pôsobivo a rafinovane využíva čierno-biele ilustrácie, ktorým spočiatku počas cesty mestom dominuje dievčatko v červenom kabátiku a jednotlivé kvietky. Situácia sa však začne meniť, keď sa dievčatko rozhodne rozdávať kvietky. Obdarovaní aj ich okolie sa začnú symbolicky zafarbovať, vyjasňovať, priam až žiariť.
Mnoho recenzentov spomína v súvislosti s touto knihou jej vážne a naliehavé posolstvá: krása každodennosti, malých gest, ktoré dokážu však veľa zavážiť; uvedomovanie si prítomnosti – aké je potrebné venovať sa svojim najbližším či vážiť si čas s nimi a naučiť sa jednoducho vypnúť (nielen telefón). Na záver knižky ako memento stojí dievčatko so zdvihnutou rukou. Letmým pohľadom sa môže zdať, že v ruke drží telefón, no zdanie klame. Pridržiava si kapucňu kabátika a v druhej ruke má kvietok. Viac nepotrebuje.
Osobne na príbehu oceňujem vnútornú silu a zároveň citlivosť dievčatka. Napriek šedi a nevšímavosti okolia svojím nezastreným pohľadom vníma krásu aj nehu okolo seba a posúva ich znásobené ďalej. A tak nezištne vnáša „farbu“ a radosť do života ostatných.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kytičky z ulice - JonArno Lawson
Sojčák - Jaako Ahonen
22,72 €

„Bez viery v človeka sa nedá žiť plným životom, ani písať novú literatúru.“

František Hečko