Knihy
E-knihy
9,91 €

Bežná cena Bežne 10,40 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

9,91 €

Viac o knihe

Väčšina ľudí je denne vystavovaná stresovým situáciám, ale najčastejšou skupinou spájanou so stresom sú učitelia, denne podrobovaní psychickej, mentálnej a emocionálnej záťaži, denne prichádzajúci do styku s veľkým počtom osôb a neustále komunikujúci s početnou skupinou ľudí. Vyžaduje sa od nich veľké osobné nasadenie, kladie sa na nich zodpovednosť za novú generáciu mladých ľudí, ich mravný vývoj, ich vedomosti a znalosti. Očakáva sa od nich vysoký empatický prístup a rešpektovanie individuality žiakov a študentov, ústretové správanie a neustála ochota byť nápomocný pri riešení vzdelávacích a výchovných situácií. Všetky tieto skutočnosti čoraz častejšie vyúsťujú do stavu, ktorý nazývame stresom, následkom ktorého nezriedka býva aj tzv. syndróm vyhorenia.

Publikácia sa zameriava na uvedené aspekty popisným a vysvetľujúcim a odporúčacím spôsobom a má ambíciu prispieť k tomu, aby im učitelia porozumeli, vedeli ich rozpoznať a zvládať. Autori pomenúvajú typy osobností, základné príznaky a zdroje stresu, stresujúce činitele, fenomén vyhorenia ako aj stratégie a metódy zvládania týchto javov. V závere prezentujú výsledky vlastného prieskumu. Kniha je určená všetkým, ktorých pracovné vyťaženie, resp. životný štýl spôsobuje, že nadobúdajú popísané pocity, ale aj tým, ktorí sa týmito symptómami zaoberajú v rámci štúdia alebo profesionálne.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stres v práci učiteľa a syndróm vyhorenia - Erich Petlák, Andrea Baranovská
Umenie byť učiteľom - Zuzana Berová, Peter Bero
23,25 €
Ušetríte 1,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
130
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081684500
Naše katalógové číslo
247022

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Stres v práci učiteľa a syndróm vyhorenia - Erich Petlák, Andrea Baranovská
Umenie byť učiteľom - Zuzana Berová, Peter Bero
23,25 €
Ušetríte 1,15 €

„Ľudia hovoria, že život je tá najúžasnejšia vec. Mňa viac baví čítať.“

Logan Pearsall Smith