Kniha života - Sv. Terézia od Ježiša

8,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kniha života - Sv. Terézia od Ježiša
Kniha života - Sv. Terézia od Ježiša

Kniha života

Kto s touto modlitbou začal, nech ju neopúšťa, napriek zlým veciam, ktorých by sa dopúšťal. Veď je to prostriedok, pomocou ktorého sa dá vrátiť k náprave, a bez nej to bude... Čítať viac

Vydavateľstvo
Kláštor bosých karmelitánov Lorinčík, 2016
Počet strán
470

Kto s touto modlitbou začal, nech ju neopúšťa, napriek zlým veciam, ktorých by sa dopúšťal. Veď je to prostriedok, pomocou ktorého sa dá vrátiť k náprave, a bez nej to bude oveľa ťažšie. A nech ho démon nezvádza takým spôsobom ako mňa, totiž aby ju... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

8,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Kto s touto modlitbou začal, nech ju neopúšťa, napriek zlým veciam, ktorých by sa dopúšťal. Veď je to prostriedok, pomocou ktorého sa dá vrátiť k náprave, a bez nej to bude oveľa ťažšie. A nech ho démon nezvádza takým spôsobom ako mňa, totiž aby ju opustil pre pokoru. Nech verí, že Jeho slová nemôžu zlyhať. Lebo vždy, keď to ľutuje a rozhodne sa Ho neurážať, obnovuje sa pôvodné priateľstvo a udeľovanie milostí, ktoré predtým Boh dával, a niekedy oveľa viac, pokiaľ si to ľútosť zaslúži.
A kto s ňou doteraz nezačal, toho osobne, pre lásku Pána prosím, aby sa nezbavoval takého dobra. Niet sa čoho báť, naopak, treba po nej túžiť.Lebo aj keby nepokročil vo vnútornej modlitbe a nesnažil sa byť natoľko dokonalý, aby si zaslúžil zážitky a dary, ktoré dokonalým dáva Boh, ľahko získa poznanie cesty do neba.
Vnútorná modlitba totiž nie je, podľa môjho názoru, nič iné, ako dôverný vzťah priateľstva, častý rozhovor medzi štyrmi očami s tým, od ktorého vieme, že nás miluje.

Práce na knihe trvali dlhšie obdobie a vzácna publikácia uzrela svetlo sveta ako „dozvuk“ osláv 500-ročného jubilea narodenia svätej zakladateľky tereziánskeho Karmelu a učiteľky Cirkvi (1515-2015). Svedectvo duchovného života Terézie od Ježiša nie je teologickým traktátom pre odborníkov, ale prináša pútavý opis toho, čo dokázala Božia prítomnosť vykonať v človeku, ktorý sa nechal viesť Božou iniciatívou.
Čítať viac
Originálny názov
Santa Teresa de Jesús, Obras completas: Libro de la vida
Počet strán
470
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×215 mm
Hmotnosť
758 g
ISBN
9788097221201
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
246085
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Kláštor bosých karmelitánov Lorinčík
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
11,81 €

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov


Kúpte spolu
11,81 €

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo